kuro nuotėkis

Benzino ir dyzelinio kuro nuotėkis. Ar saugu važiuoti, kai laša kuras?

Kuro nuotėkis dažniausiai pastebimas po automobiliu ant kelio dangos atsiradus degalų dėmei ir esant neįprastai pastebimam ir stipriam kuro kvapui. Degalų nuotėkio nereikėtų ignoruoti.

Vos tik pastebėję bet kokius kuro nuotekų požymius, nedelsdami kreipkitės į patikimus mechanikus. Pateiksime keletą svarbių patarimų, kurie paaiškins, kodėl nesaugu važiuoti esant degalų nutekėjimui:

Gaisro pavojus

Degalų nuotėkio ignoravimas kelia gaisro galimybės pavojų, nes kuras yra degus. Kadangi degalai iš jūsų transporto priemonės patenka į išorę, jiems užsiliepsnoti pakanka visai nedidelės priežasties, pavyzdžiui, numestos cigaretės arba susiliečiančių metalų kibirkšties atitinkamoje vietoje. Turėtumėte kuo greičiau pašalinti nuotėkį, kad nekiltų pavojaus nei jums, nei pašaliniams.

Kodėl atsiranda kuro nuotėkis?

Degalų nuotėkis laikui bėgant atsiranda dėl to, kad sensta, rūdija ar sugenda degalų bakas, ar kitos kuro padavimo sistemos dalys. Jei taip atsitinka, tam tikrais atvejais gali prireikti pakeisti kuro baką ar tam tikras sistemos dalis naujomis.

Kai kurie degalų nuotėkio atvejai įvyksta dėl mažos skylutės degalų bake. Jei taip atsitinka, mechanikas nedidelius įtrūkimus ar prakiurusias dalis gali sutvarkyti nekeisdamas dalių naujomis.

Degalai turi specifinį, gerai atpažįstamą kvapą. Juose taip pat yra anglies monoksido. Ši cheminė medžiaga yra labai pavojinga, o kai jos įkvepiama gali sukelti peršalimą bei  gripo ligą primenančius  simptomus. Jei vairuodami automobilį jaučiate degalų kvapą ir tuo pačiu ima skaudėti galvą ir prasideda pykinimo ženklai, tai gali būti degalų nuotėkio ir anglies monoksido poveikio požymis. Turite nedelsdami išvėdinti transporto priemonę ir kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Dar viena saugos priemonė, į kurią reikia atsižvelgti, jei įtariate degalų nuotėkį, bet turite laukti keletą dienų, kol automobilį apžiūrai priims mechanikas – nerūkyti automobilyje ar greta jo. Rūkymas gali padidinti gaisro pavojų – pavojų gali kelti ir degalų garai.

Nors tai neturi didelės įtakos transporto priemonės valdymui, degalų nuotėkis kelia pavojų jūsų saugumui, todėl reikėtų problemos sprendimu pasirūpinti nedelsiant.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Kuras | Kuro sąnaudos

kuro nuotėkis
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.