neatsidaro bagažinė

Neatsidaro bagažinė. Kaip atidaryti bagažinę iš vidaus?

Ką daryti, jeigu užsikirto ir neatsidaro bagažinė? Daugumoje naujų šiuolaikinių lengvųjų automobilių, sunkvežimių ir visureigių įrengti elektroniniu būdu valdomi bagažinės užraktai, kurie atsidaro, kai vairuotojas paspaudžia automobilyje arba nuotolinio valdymo pulte esantį mygtuką.

Tuo tarpu senesnės transporto priemonės turi rankiniu būdu valdomus ir apsaugotus bagažinės užrakto atlaisvinimo trosus, kurie atsidaro, kai prie troso galo pritvirtinta rankena patraukiama už svirties. Ši rankena paprastai būna šalia vairuotojo sėdynės arba po prietaisų skydeliu kairėje pusėje, netoli variklio dangčio nuleidimo įtaiso. Kai kuriais atvejais šis trosas gali būti pažeistas ar dėl ilgo naudojimo laiko susidėvėjęs, o kai tai atsitinka, dažniausiai sprendimas tėra vienas – jį turės pakeisti asmuo, išmanantis, bagažinės atidarymo sistema yra sumontuota, kad ją tvarkant nebūtų pažeisti kiti mechaniniai komponentai.

Bagažinės skląsčio atlaisvinimo trosas yra tiesiog trosas, kuris traukiamas atlaisvina bagažinės užraktą. Dažniausiai trosas naudojamas tik tada, kai vairuotojas yra transporto priemonės viduje ir traukia svirtį, kad atidarytų bagažinę. Trosas neturi įtakos bagažinės skląsčio gebėjimui atsidaryti, kai raktelis įkišamas į spyną arba įjungiamas nuotoliniu būdu per elektromagnetą. Kai kurios dažniausios pasitaikančios priežastys, dėl kurių bagažinės skląsčio atlaisvinimo trosas gali nutrūkti:

  • automobilis patyrė eismo įvykį, kurio metu į transporto priemonę buvo atsitrenkta iš vairuotojo pusės,
  • dėl rūdžių pažeistos užrakto arba bagažinės galinės dalies troso jungtys,
  • dėl vandens ar kelio druskų surūdijęs pats trosasa.

Dauguma bagažinės užrakto trosų yra pagaminti iš plieninės vielos ir juos labai sunku pažeisti. Tačiau kai kuriuose automobiliuose trosas pagamintas iš tvirtos plastikinės medžiagos, kuri dažniausiai atsiskiria nuo jungčių, jei rankena traukiama per stipriai arba agresyviai. Nepriklausomai nuo troso medžiagos ar vietų, kuriomis jis pravestas, kartais bagažinės užrakto kabelis tiesiog susidėvi ir sugenda. Kai taip atsitinka, pastebėsite keletą indikatorių arba įspėjamųjų ženklų, išduodančių kad bagažinės skląsčio užrakto trosas yra pažeistas ir jį reikia pakeisti. Štai keletas pažeisto arba sugedusio bagažinės spynelės atlaisvinimo troselio požymių.

Patraukus rankeną, neatsidaro bagažinė

Jei bagažinės užrakto trosas yra pažeistas, pirmas požymis bus tai, kad vairuotojui patraukus rankeną bagažinė neatsidarys. Taip gali atsitikti dėl to, kad (1) trosas nutrūkęs kurioje nors vietoje tarp rankenos ir bagažinės skląsčio, (2) pažeista troso jungtis ant skląsčio arba nutraukta jungtis, kuria trosas pritvirtintas prie rankenos. Visada geriausia kreiptis į patyrusį mechaniką, kad jis galėtų patikrinti ir įvertinti problemą, prieš priimdamas sprendimą keisti visą trosą. Dažniausiai trosas eina apatinėje, sunkiai pasiekiamoje transporto priemonės dalyje ir jį gali būti sunku pakeisti, neturint tinkamų įrankių ir patirties.

Atsilaisvinusi bagažinės užrakto rankena

Kitas požymis išduodantis, kad bagažinės skląsčio trosas yra nutrūkęs, yra tas, kad bagažinės atidarymo rankena vairuotojo durelių pusėje yra atsilaisvinusi. Kai trosas yra tinkamai pritvirtintas prie rankenos ir bagažinės skląsčio, rankena yra įtempta ir visai neturi laisvumo. Tačiau kai trosas yra pažeistas arba nutrūkęs, rankena ties vairuotojo durimis bus aiškiai  laisva.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: “Kėbulas“.

Kaip atidaryti bagažinę, kai užraktas sugedęs, ar nutrūkęs trosas?

Šiame, žemiau esančiame video, rasite vieną iš greičiausių sprendimų, kai bagažinė neatsidaro – ieškokite ant bagažinės durelių atsarginės – raktu atrakinamos spynelės. Panaudoję automobilio užvedimo raktą, galėsite atidaryti bagažinę.

Gedimas automobilio bagažinės atidarymo sistemoje gali sukelti nemažai nepatogumų vairuotojui, ypač jei jis dažnai naudojasi bagažine. Tai gali apsunkinti prieigą prie bagažo, įrankių ar kitų svarbių daiktų. Šis gedimas gali kilti dėl įvairių priežasčių ir jo sprendimas priklauso nuo to, kokia yra problema.

Dažniausios bagažinės atidarymo sistemos gedimų priežastys

  1. Neatsidaro bagažinė dėl elektroninių komponentų gedimo: Šiuolaikiniuose automobiliuose bagažinės atidarymas dažnai valdomas elektroniniu būdu. Jutiklių, laidų ar elektroninių jungiklių gedimas gali sutrikdyti šią sistemą.
  2. Neatsidaro bagažinė dėl mechaninių dalių gedimo: Senesniuose automobiliuose bagažinė atidaroma mechaniniu būdu. Čia problema gali kilti dėl susidėvėjusių spyruoklių, svirties ar užrakto.
  3. Neatsidaro bagažinė dėl rakto ar nuotolinio valdymo problemos: Jei bagažinė atidaroma naudojant raktą ar nuotolinio valdymo pultelį, gali būti, kad problema slypi pačiame rakto mechanizme ar nuotolinio valdymo pultelyje.
  4. Neatsidaro bagažinė dėl korozijos ar užterštumo: Ilgainiui užrakto mechanizmai gali koroduoti ar užsiteršti, dėl ko jie pradeda strigti.

Gedimo diagnostika ir sprendimai

  1. Patikrinti elektroniką: Jei problema susijusi su elektronika, verta patikrinti jutiklius, laidus ir jungiklius. Kartais pakanka tik perjungti ar išvalyti kontaktus.
  2. Mechaninių dalių taisymas ar keitimas: Jei gedimas susijęs su mechanika, gali prireikti pakeisti susidėvėjusias dalis arba sutvarkyti esamas.
  3. Rakto ar nuotolinio valdymo pultelio taisymas: Jei problema kyla dėl rakto ar nuotolinio valdymo pultelio, reikėtų patikrinti baterijas ir signalo perdavimą.
  4. Valymas ir tepimas: Kartais pakanka išvalyti ir ištepti užrakto mechanizmus, kad jie vėl pradėtų veikti sklandžiai.

Neatsidaro bagažinė? Profesionalaus auto serviso pagalba

Nors kai kurie gedimai gali atrodyti lengvai pašalinami savarankiškai, dažnai rekomenduojama kreiptis į profesionalų auto servisą. Automobilių mechanikai turi reikalingus įrankius ir patirtį, kad nustatytų tikrąją problemos priežastį ir ją efektyviai išspręstų. Be to, jie gali patarti dėl būsimos priežiūros, kad panašių problemų ateityje išvengtumėte.

Prevencija ir priežiūra

Reguliarus automobilio priežiūros patikrinimas ir tinkamas naudojimas gali padėti išvengti daugelio problemų, įskaitant bagažinės atidarymo gedimus. Tai apima ir bagažinės mechanizmo valymą, tepimą ir, esant reikalui, dalių keitimą.

Išvados

Gedimas automobilio bagažinės atidarymo sistemoje gali būti nepatogus ir trukdyti kasdienį naudojimą. Svarbu nustatyti gedimo priežastį ir imtis tinkamų veiksmų, kad būtų užtikrintas sklandus ir patikimas automobilio naudojimas. Reguliarus priežiūros ir prevencijos veiksmai gali padėti išvengti panašių problemų ateityje.

neatsidaro bagažinė
neatsidaro bagažinė
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

1 Comment

  • Mindaugas
    2023-06-13

    Opel Astra 2008m.h neatsidaro bagažinė,mygtukas kaip ir pasispaudzia,girdisi garsas,numerio apšvietimo lemputės dega, bagažine atidarius su atsuktuvu iš vidaus dega lemputė bagažinėje,laidas einantis su fiskemis geras iš abiejų galų, uždarius bagažine ji neatsidaro.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.