Automobilio vaškavimas

Kam reikalingas automobilio vaškavimas?

Kam reikalingas automobilio vaškavimas? Geriausias būdas prailginti automobilio tarnavimo laiką – palaikyti jį švarų, techniškai tvarkingą ir prižiūrėtą. Nors dauguma lengvųjų automobilių, sunkvežimių ir visureigių savininkų daugiausia dėmesio skiria variklio, pavarų dėžės ir pakabos priežiūrai, svarbi ir jūsų automobilio išorės apsauga.

Norint tai pasiekti, pravartu tam tikrais intervalais plauti ir atlikti automobilio išorės vaškavimo procedūrą.

Kam reikalingas automobilio vaškavimas? Atsakyti galima aptariant 5-ias svarbiausias priežastis.

1. Automobilio vaškas apsaugo nuo įbrėžimų

Automobilinis arba automobilių vaškas yra kombinuotas karnaubo vaško (Karnaubo vaškas – natūralus polimeras, gaunamas iš palmės vaškinės kopernicijos (Copernicia prunifera) ir giminingų rūšių Brazilijoje.) mišinys, sumaišytas su natūraliais aliejais, bičių vašku ir kitais iš naftos išgaunamais distiliatais. Dėl šių sudedamųjų dalių automobilių vaškas gali būti naudojamas kaip kietinanti ir blizgesį didinanti priemonė. Kėbulo ar detalių padengimas plonu vašku sluoksniu apsaugo kėbulo viršuje esantį bespalvį dažų sluoksnį. Plaunant automobilį rankomis arba plovykloje, šveitimo judesiai šlifuoja/trina smulkias purvo daleles į kėbulą ir gali palikti įbrėžimų. Ant automobilio užtepti vaško sluoksniai leidžia purvui nuslysti nuo kėbulo, o ne įsirėžti į dažus.

2. Apsaugo dažus nuo aplinkos poveikio

Kiekvieną dieną automobilio, sunkvežimio ar visureigio kėbulas yra veikiamas įvairiausių oro sąlygų. Atskiri mikroelementai, tokie kaip medžių žiedadulkės, kelio druska, ultravioletiniai spinduliai, lietus, kruša, sniegas, saulė, vėjas ar net paukščių išmatos gali pažeisti jūsų automobilio dažus. Dažniausiai žala atsiranda dėl oksidacijos, kuri lėtai ėda dažuose esančias chemines medžiagas, kol galiausiai šie pradeda atsiskirti nuo kėbulo. Dėl šios priežasties dažai pirmiausia blunka – praranda atspalvį arba pradeda skilinėti. Reguliariai tepdami vaško sluoksnį, padedate apsaugoti kėbulą nuo šių kenksmingų elementų poveikio.

3. Taupo pinigus

Automobilio dažymo darbai gali kainuoti nemažai pinigų. Štai kodėl dauguma automobilių gamintojų rekomenduoja reguliariai vaškuoti automobilį ir paprastai vaško valymą įtraukia į reguliariai atliekamą techninę priežiūrą. Skirdami laiko automobilio vaškavimui, galite gerokai pailginti dažų tarnavimo laiką – sumažėja poreikis ir būtinybė ateityje perdažyti automobilį, kad išvengtumėte rūdžių.

4. Pagerina perpardavimo vertę

Kai nuvežate savo automobilį į prekybos saloną, kad jį pakeistumėte nauju arba kai ketinate parduoti naujam privačiam savininkui, transporti įvertinimas ir jo vertės nustatymas yra pirmas žingsnis šiame pardavimo procese. Profesionalūs automobilių vertintojai atsižvelgia į keletą veiksnių, pavyzdžiui, ridą, salono būklę, techninės priežiūros įrašus ir, žinoma, nepraleidžia pro akis kėbulo ir jo dažų būklės.

Jei dažai yra suskilinėję, išblukę ar turi akivaizdžių senėjimo požymių, tai gali sumažinti perpardavimo vertę. Reguliariai tepant vaško sluoksnį, išlaikoma tarsi naujo automobilio išvaizda, nes paviršius ilgiau išlieka apsaugotas nuo kelio šiukšlių ir smulkių įbrėžimų padarytos žalos.

5. Automobilis atrodo blizgesnis

Tikriausiai geriausia priežastis reguliariai vaškuoti savo automobilį yra ta, kad jis įgautų akį traukiantį blizgesį. Šiuolaikinį automobilių vašką lengviau tepti/vaškuoti nei tai buvo galima padaryti netolimoje praeityje. Iš tikrųjų daugelis įmonių gamina purškiamus vaškus, kuriuos tereikia užpurkšti ant automobilio, nuvalyti mikropluošto rankšluosčiu ir galutinai nupoliruoti švaria šluoste. Tai gali gerokai pagerinti jūsų dažų būklę, todėl automobilis, važiuodamas keliu, atrodys blizgus, švarus ir tarsi ką tik išriedėjęs iš salono.

Įprastinė techninė priežiūra ir aptarnavimas yra puikus būdas prailginti bet kurios transporto priemonės tarnavimo laiką. Bet nereikėtų pamiršti ir išorės vaškavimo. Trečias ir taip pat svarbus dalykas – interjero komponentų, pavyzdžiui, prietaisų skydelių, odinių sėdynių bei kitų plastiko paviršių priežiūra. Plačiau skaitykite: Automobilio detailingas. Kas tai yra ir kuo jis skiriasi nuo įprasto automobilių plovimo ir tvarkymo?

Dauguma dažų ir kėbulo specialistų siūlo, kad profesionalus automobilio vaškavimas turi būti atliekamas kartą per tris mėnesius, o geriausia – kaip visuomet – pasitikslinti, ką rekomenduoja jūsų transporto priemonės modelio gamintojas.

Automobilio vaškavimas

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.