didelės kuro sąnaudos

Didelės kuro sąnaudos. Ar veikiantis kondicionierius tai įtakoja?

Didelės kuro sąnaudos – ar veikiantis kondicionierius iš tiesų įtakoja degalų ekonomiją? Jūsų automobilio oro kondicionierius yra svarbus šiuolaikinio automobilio elementas – jis padeda užtikrinti jūsų ir keleivių komfortą ir saugumą vasaros metu, kai oro temperatūra įkaista iki maksimumo. Tačiau kondicionieriaus darbo procesas yra priklausomas nuo transporto priemonės variklio, todėl – įjungus jį – variklis patiria papildomą apkrovą. O tai savo ruožtu reiškia, kad padidėja degalų sąnaudos (sumažėja degalų ekonomija). 

Kiek padidėja kuro sąnaudos, kai mašinos salonas vėsinamas kondicionieriaus pagalba?

Norime atkreipti dėmesį, kad vieno vienintelio atsakymo į šį klausimą nėra, kadangi degalų sąnaudas veikia daugybė kitų veiksnių. Konkrečiam fiziniam kiekiui įtaką gali turėti faktinė lauko temperatūra, variklio galingumas, automobilio markė ir modelis, oro kondicionavimo sistemos būklė ir daugelis kitų veiksnių – kitų dalių susidėvėjimas, važiavimo stilius, padangų tipas ir jų trintis su kelio danga ir pan. Tačiau JAV aplinkos apsaugos agentūra (US EPA) pažymi, kad labai karštu oru įjungtas oro kondicionierius gali padidinti degalų sąnaudas iki 25 %, o hibridiniame ar elektra varomame automobilyje naudojant kondicionierių poveikis gali būti dar didesnis.

Kaip taupyti kurą kondicionieriaus sąskaita?

Taigi, racionaliausias pasiūlymas mėgstantiems taupiai ir ekomiškai gyventi būtų toks: geriausia apsauga nuo mažėjančios degalų ekonomijos būtų važiuojant mažesniu greičiu naudoti pravertus langus, o išvažiavus į greitkelį įjungti kondicionavimo sistemą. Žinoma, atidaryti langai didina pasipriešinimą su oru, o tai taip pat mažina degalų ekonomiją, tačiau poveikis nėra toks didelis, kaip įjungus kondicionierių važiuojant mažesniu greičiu.

Ką daryti, kad kondicionierius veiktų efektyviausiu režimu?

Užtikrinti tinkamą ir reguliarią oro kondicionavimo sistemos ir variklio priežiūrą – tai padės laiku identifikuoti problemas ir sumažinti galimas bereikalingas degalų sąnaudas. Reguliarus tepalų keitimas ir švarūs oro filtrai gali taip pat labai pagerinti degalų naudojimo ekonomiją. Be abejo, reikia nepamiršti ir užtikrinti, kad jūsų AC sistemoje būtų pakankamas freono kiekis.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Kuro sąnaudos.

Kuros sąnaudų skaičiuoklė

Pasinaudokite šia patogia kuro sąnaudų skaičiuoklę, norėdami sužinoti, kiek galite įveikti kilometrų turėdami tam tikrą kuro kiekį savo automobilio bake: https://www.calculator.net/

didelės kuro sąnaudos
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.