naktinis vairavimas

Naktinis vairavimas. Kaip pagerinti važiavimo tamsiu paros metu kokybę?

Naktinis vairavimas visuomet yra rizikingesnis nei šviesiu paros metu net ir turint visas šiuolaikiniams automobiliams įprastas saugumo priemones. Gali kilti įvairios grėsmės, kurias sudėtingiau pastebėti laiku, kad spėtumėte imtis priemonių jų išvengti – pradedant sulėtėjusių kitų vairuotojų pastabumu, baigiant į kelią dažniau išbėgančiais elniais ar kitais gyvūnais.

Nesvarbu, ar vairuojate mieste, ar užmiestyje, pateikiame keletą svarbių patarimų, kurie padės jums jaustis ramesniais ir labiau užtikrintais tamsiuoju paros metu.

Būkite budrūs

Vienas svarbiausių patarimų – visą laiką išlikti budriems. Vairuojant naktį lengviau pajusti nuovargį ir tai visiškai normalu, nes aktyvi darbo ir veiklos diena eina į pabaigą ir organizmas įpratęs persijungti į poilsio režimą: akių vokai nusileidžia, dėmesys blaškosi, jį lengviau atitraukia pašaliniai veiksniai ir galiausiai pajuntate mieguistumą ir nebekoncentruojate tinkamo dėmesio į svarbiausius dalykus. Kad išliktumėte budrūs – nuleiskite langą, kuris atvėsina ir atgaivina salone esantį orą, įjunkite radiją ir pasirinkite radijos stotį leidžiančią energingesnę muziką arba kalbėkitės su savimi, jei to reikia.

Patikrinkite, ar tinkamai sureguliuoti priekiniai žibintai

Jūsų priekiniai žibintai yra vienintelis dalykas, leidžiantis jums matyti, kas vyksta priekyje automobilio nakties metu, tačiau jie gali tinkamai nefunkcionuoti ir neatlikti savo darbo pagal techninius reikalavimus. Patikrinkite priekinių žibintų kampą – jie abu turi būti nukreipti ta pačia kryptimi ir gerai apšviesti kelią priešais jūsų automobilį. Tačiau jie negali būti nustatyti per aukštai – tokiu atveju jūs akinsite priešais atvažiuojančius vairuotojus ir apsunkinsite jų vairavimo sąlygas.

Reguliariai tikrinkite priekinius žibintus

Neįgudusiems vairuotojams lengva nepastebėti ir nesuprasti, kad vienas iš jūsų priekinių žibintų neveikia apskritai, t.y. bet kokie šviesa, kurią skleidžia automobilis vertinama, kaip tokia, kokia ir turėtų būti, ypač sunku pastebėti skirtumus, jeigu transporto priemonė senesnė ir tarnauja jau ilgesnį laiką. Būtinai reguliariai tikrinkite priekinius žibintus: įjunkite šviesas ir automobiliui stovint, išlipkite ir vizualiai patikrinkite, ar visi priekiniai žibintai ryškiai šviečia.

Elniai niekada nekeliauja vieni

Nors naktį kelyje galima sutikti daugybę įvairių gyvūnų, dažniausiai pasitaikantys iš jų yra elniai. Atminkite, kad elniai beveik niekada nevaikšto vieni. Jei pamatysite vieną, reiškia, kad netoliese gali būti ir daugiau grupės narių.

Pritemdykite salono šviesas

Kuo mažiau įvairių šviesos šaltinių automobilio salone, tuo geresnis kelio matomumas: sureguliukite vidaus šviesos šaltinių ryškumą arba juos išjunkite visai. Jie iš tikrųjų blogina jūsų naktinį matymą ir apsunkina matomumą. Pritemdykite prietaisų skydelio šviesas iki patogiausio ryškumo, išjunkite nereikalingą salono apšvietimą, vartotojo sąsajos ekraną – skirtumą pajusite iš karto.

Venkite mobiliojo telefono

Naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant yra draudžiama, tačiau ypatingai blogai tai daryti naktį, nes ekrano ryškumas gali laikinai susilpninti jūsų regėjimą, kai nuo ekrano žvilgnį perkeliate atgal į kelią.

Sutelkite dėmesį į dešinę pusę

Dėl priešpriešiais atvažiuojančių automobilių žibintų naktį gali būti labai sunku matyti. Kai priešpriešine eismo juosta atvažiuoja kiti automobiliai, užuot žvelgę tiesiai į priekį, sutelkite dėmesį į dešinę kelio pusę.

Pasiskirstykite

Šviesiuoju paros metu turėtumėte išlaikyti  atstumą tarp savo automobilio ir priešais esančio lygų padalinus esamą greitį iš dviejų. Tamsiuoju paros metu šį atstumą reikia padidinti, atsižvelgiant į sumažėjusį matomumą.

Valykite priekinį stiklą

Nešvarus priekinis stiklas yra daugiau nei tik nepriežiūrą liudijantis dalykas. Purvinas langas išsklaido šviesą, todėl naktį apsunkina matomumą. Nuvalykite jį tiek iš vidaus tiek iš išorės.

Nevartokite alkoholio

Vairavimas išgėrus visuomet yra padidintas pavojus sau ir kitiems eismo dalyviams. Vartojant tamsiuoju paros metu, gali užtekti vos vieno gėrimo, kad užmigtumėte prie vairo.

Laikydamiesi šių paprastų patarimų būsite labiau savimi pasitikintys ir tikrai tapsite geresniais vairuotojais bei išvengsite galimų rimtų nelaimingų atsitikimų nakties metu.

 

naktinis vairavimas

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.