kiek galioja padangos

Kiek laiko tarnauja padangos?

Kiek laiko tarnauja padangos, dažniausiai atsako gamintojai savo gamino specifikacijoje. Tačiau atsakingas vairuotojas visuomet turi papildomai įvertinti: priežiūros specifiką, bendrą automobilio techninę būklę, kelių, kuriais tenka dažniausiai važiuoti kokybę ir, žinoma, sau būdingą vairavimo stiliaus.

 

 

Tuomet agresyvaus važiavimo entuziastas mato ant padangos žymą, kada ji pagaminta, ir žino, kad gamintojas rekomenduoja jas naudoti ne ilgiau šešių metų, greičiausiai tokio vairuotojui tipui šios padangų galiojimas sutrumpės dvejais – trejais metais, o gal ir dar daugiau, jeigu tenka dažnai važinėti šiurkščia kelio danga ar, tarkime, nekokybiškai atlikas ratų suvedimas ir kažkuri padanga dėvisi daugiau nei kitos.

 

Kaip išsaugoti padangas tinkamas naudojimui?

 

Padangos dėvisi ir tuomet, kai jos nenaudojamos – vasarinės žiemos metu, o žieminės vasarą. Kas yra ir ką reiškia tinkamas padangų laikymas ir saugojimas?

 

Pasirinkti tinkamą sandėliavimo būda pavyks tuomet, kai žinosite, kokiems fizikiniams dydžiams yra jautri padangos guma. Svarbiausi faktoriai yra dienos šviesa ir temperatūrų kaita, todėl reikėtų pasirinkti patalpas apsaugotas nuo intensyvios šviesos ir kuriose palaikoma daugmaž vienoda temperatūra. Taip pat gamintojas gali nurodyti laikyti padangas horizontaliai arba vertikaliai. Tinkamai laikomos padangos tarnauja daug ilgiau.

 

Jeigu negalite namuose ar kitur užtikrinti tinkamų sąlygų, verta pagalvoti apie specialiai tam skirtą padangų saugojimo paslaugą. Įgalioti ir oficialūs automobilių pardavėjai ir didesni auto servisai siūlo šią paslaugą, kuri gali kainuoti apie 30-60 per metus ir jūs būsite garantuoti, kad jūsų padangos tinkamai saugomos ir sandėliuojamos iki kito sezono.

 

Kiek tarnauja žieminių padangų komplektas?

 

Žieminėms padangoms galioja tie patys patarimai kaip ir kiekviem kitam padangų tipui. Kuo ilgiau delsite pasikeisti žiemines padangas į vasarines šylant orui, tuo labiau dėvėsis jų protektorius. Žieminėms padangos pradeda kenkti oro temperatūra yra didesnė nei 7° C. Vasaros metu padangas laikykite gamintojo nurodytomis temperatūros ir drėgmės sąlygomis. Reguliariai atlikite ratų suvedimą, nes jis įtakoja, ar visos padangos automobilyje dyla vienodai. Nuolat tikrinkite padangose esančio oro slėgį, nes per didelis slėgis skatina padangų susidėvėjimą vidinėje pusėje, o perdaug žemas – susidėvėjimą išorinėje pusėje.

 

 

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.