Ką reiškia M+S

Ką reiškia M+S žymėjimas ant padangų?

Ką reiškia M+S sutrumpinimo ženklas ant padangų šono? “M+S” yra dviejų anglų kalbos žodžių pirmosios raidės: “Mud+Snow” (purvas+sniegas). Taigi, technine prasme tai reiškia, kad padangos tinkamos naudoti tiek žiemą tiek vasarą. 

Ar “M+S” ženklu pažymėta padanga tinka visoms sąlygoms?

Atsakymas: nebūtinai.

Tuomet ką reiškia M+S dažnai sutinkamas ženklas ant padangų?

Tai tėra gamintojo deklaracija, kad gaminys geriau nei įprasti modeliai veikia universaliomis sąlygomis: purve ir sniege. Tačiau ši informacija gali būti klaidinanti.

1. Pirkdami padangas nepamirškite, kad “M+S” ženklu žymimos visos žieminės padangos, tačiau ne visos padangos su “M+S” ženklu pasižymi savybėmis, tinkamomis važiuoti žiemą.

2. Raides “M+S” rasite ir ant kai kurių universalių padangų, skirtų žeimai ir vasari, nors ne visos šios rūšies padangos, tinkamos naudoti šaltuoju metų laiku.

3. Apibendrinant “M+S” padangos privalo turėti labai minkštą gumos mišinį, o protektorius – gilesnius griovelius ir specialų raštą, kad būtų užtikrintas geresnis sukibimas snieguotame kelyje. Deja, šios savybės nėra patikrintos standartizuotais bandymais ir gali būti nepatikimos.

4. Painiavai išspręsti ir suteikti vairuotojams aiškumo, galiausiai buvo įvestas naujas žymėjimas, kurio kodas 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake). Tai ženklas, kuriame matome kalną trijomis viršūnėmis, o jo viduryje snaigę. Tai vienintelis žymėjimo elementas, patvirtinantis tikruosius padangos žiemos parametrus.

Šiuo žymėjimu pažymėti modeliai tinka sudėtingoms oro sąlygoms ir išlaiko savo savybes esant minusinei temperatūrai. 3PMSF simbolis yra standartizuotas ir kontroliuojamas ES valdžios institucijų, o tai garantuoja, kad gaminys tikrai buvo išbandytas sudėtingomis sąlygomis ir yra tinkamas eksploatuoti žiemą.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Pakaba – važiuoklė.

Išsamus video apie automobilių padangų tipus ir taikymą:

Ką reiškia M+S

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.