Ką reiškia tubeless

Ką reiškia tubeless padangos?

Ką reiškia tubeless užrašas ant padangos šono? Šiuolaikinėje produktų gamyboje viskas orientuota į tai, kad gaminys (1) atitiktų vartotojų poreikius, (2) kainas ir (3) veiktų maksimaliai efektyviai. Tas pats principas galioja ir automobilių rinkoje. Šio sektoriaus svarbią dalį sudaro padangos, kurios laiko automobilio važiuoklę ir užtikrina daugybę kokybiško vairavimo faktorių. Technologijų pažangos dėka nuo padangų su kameromis pereita prie bekamerinių padangų tipo.

Ką reiškia tubeless?

Tubeless anglų kalbos žodis, verčiamas kaip “be kameros” arba “neturintis kameros”. Kamera – tai atskira padangos dalis – guminis cilindras, kuris užpildomas oru pagal reikiamą slėgį išplečia atitinkamai padangos tūrį.

Padangos su kamera vs padangos be kameros

Važiuojant dideliu greičiu temperatūra padangoje labai pakyla. Dėl to padidėja slėgis padangos kameroje. Esant tokioms sąlygoms padanga tampa ypač nestabili: bet koks, nors ir nedidelis pažeidimas, gali sukelti kameros sprogimą kai tuo tarpu bekamerinei padangai tai reikštų viso labo mikro-įplyšimą. Oras iš kameros greitai pasišalina, nes vienintelė sandari padangos sudedamoji dalis yra būtent vidinis gumos vamzdis. Kartais oras išsiveržia su tokia jėga, kad suplėšo ir padangos gumą. Dėl to vairuotojas gali prarasti transporto priemonės kontrolę, o tai, važiuojant dideliu greičiu, gali būti labai pavojinga. Naudojant bekamerines padangas tokio pavojaus išvengiama. Bekamerinės padangos daug geriau sulaiko orą nei plonesnis kameros korpusas. Jei bekamerinė padanga yra praduriama, oras išeina tik per skylės ertmę, dėl kurios buvo pradurta padanga, kuri yra užkimšta daiktu, kuris ją pradūrė. Taigi, oras išeina lėtai ir taip užtikrina reikiamą saugumą.

Yra buvę atvejų, kai vinis įsirėžė į padangą ir išbuvo joje gana ilgą laiką, o oro slėgis smarkiai nesumažėjo, nes vinis pati užsandarino skylę.

Vidutiniškai bekamerinės padangos yra maždaug 500 g lengvesnės už įprastas bekamerines padangas. Šis svorio skirtumas padidina automobilio degalų ekonomiją. Padangos su kamera ne tik padidina jos svorį, bet ir važiuojant padidėja apkrova, o tai neigiamai veikia transporto priemonės valdymą ir bendrą dinamiką.

Mėgstantiems aktyvesni vairavimo stilių naudinga ir tai, kad važiuojant nelygiu reljefu galima važiuoti su su mažesniu oro slėgiu bekamerinėse padangose, kad būtų geresnis sukibimas su kelio danga, nebijant, kad padanga bus nuleista.

Bekamerinių padangų minusai

Bekamerinės padangos gali patirti greitesnį nusidėvėjimą ar dilimą dėl trinties su ratlankiu, greičiau būti pažeistos, jeigu buvo netinkamai atliktas montavimas ir pan. Visgi bekamerinės padangos yra šiandienos standartas ir privalumų turi daug daugiau nei padangos su kameromis.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Pakaba – važiuoklė.

Puikus video pavyzdys su geromis iliustracijoms, kaip reaguoja į problemas kelyje bekamerinės padangos ir padangos su kameromis:

Ką reiškia tubeless

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.