kaip sumontuoti atsarginį ratą

Kiek galima važiuoti su atsarginiu ratu?

Kiek galima važiuoti su atsarginiu ratu? Dar visai neseniai automobilių komplektacijoje buvo paliekama speciali ertmė atsarginiam ratui ir šis ratas būdavo originalaus dydžio ir tipo, kokie privalomi pagal specifikaciją tam tikram automobilio modeliui.

 

Tačiau dažniausiai nurodoma, kad atsarginis ratas gali įveikti 100 km.

 

Ilgainiui gamintojai pastebėjo, kad atsarginių ratų prireikia ypač retai. Įvairios privalomojo draudimo rūšys, KASKO draudimas bei galimybės išsikviesti nebrangią pagalbą kelyje, tarkime, pradūrus viniui ar varžtui, beveik eliminavo priežastį, dėl kurios pats vairuotojas imtųsi permontuoti ratą kelionės viduryje.

 

Todėl mašinų gamintojai pradėjo taupyti vietą ir svorį automobilyje ir sugalvojo sumažintą – tiksliau plonesnį atsarginio rato variantą. Tačiau daugeliui vairuotojų kyla klausimas:

 

Kiek galima važiuoti su atsarginiu ratu?

 

Tačiau verta žinoti, kad šie ratai neskirti ilgam naudojimui. Konkretaus automobilio gamintojas vartotojo vadove bus nurodęs tikslų rekomenduojamą vairavimo greitį ir galimą įveikti atstumą. Tačiau dažniausiai nurodoma, kad atsarginis ratas gali įveikti 100 km. Kaip matote šie ratai neskirti ilgoms distancijoms. Jų funkcija – nukeliauti iki artimiausio serviso, kur galėtumėte pataisyti pradurtą padangą ar ją pakeisti nauja. Važiuodami daugiau kilometrų, rizikuosite susprogdinti šią padangą, todėl geriau nedelsiant ją pakeisti.

 

Kokiu greičiu galima važiuoti su atsarginiu ratu?

 

Ant atsarginės padangos šono dažniausiai rasite nurodytą rekomenduojamą greitį, bet vėlgi dažniausiai gamintojai pataria neviršyti 80 km per val. greičio. Ir uždėję atsarginį ratą būtinai patikrinkite padangoje esantį slėgį – įsitikinkite, kad ji tinkama naudojimui.

 

 

kiek galioja atsarginis ratas

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.