kaip neužtesti sankryžoje

Kaip neužgesti sankryžoje?

Kaip neužgesti sankryžoje – klausimas kamuojantis pradedančius vairuotojus. Tiesą sakant, šioje situacijoje nėra esminis dalykas sankryža – bet koks sustojimas neįgusiam vairuotojui bus iššūkis. Tačiau, jeigu vairuotojas skirs dėmesio ir laiko savo įgūdžiams lavinti jam nekels streso, kaip pradėti važiuoti stabtelėjus bet kurioje eismo vietoje ar situacijoje. 

Kaip neužgesti sankryžoje ar sustojus, kai automobilyje automatinė greičių dėžė?

Automatinė transmisija išsprendžia daugelį vairuotojo rūpesčių, todėl norint sugalvoti variantą, kaip užgesti su tokiu automobiliu sustojus sankryžoje tikriausiai neįmanoma. Toks atvejis gali būti vienas vienintelis – automobilio gedimas. Taip pat reikia žinoti, kad šiuolaikiniuose automobiliuose dažnai diegiama Start-Stop sistema, kurios veikimo esmė – pilnai sustojus yra automatiškai išjungiamas variklis, o atleidus stabdį, ar pajudinus vairą, jis vėl automatiškai užsivedamas ir kelionę galima tęsti. Taigi, šiuo metu tikriausiai kas antras automobilis dėl šios degalų taupymo technologijos pats “užgesta” sankryžose.

Kaip neužgesti sankryžoje ar sustojus, kai automobilyje mechaninė greičių dėžė?

Šiuo atveju nerimas tikriausiai kyla dėl to, kad vairuotojas turi nedaug vairavimo patirties. O baimė kyla dėl to, kad gali nepavykti suderinti kojų darbo atleidžiant sankabą ir nuspaudžiant greičio pedalus, dėl ko mašina negavusi pakankamo impulso, gali užgesti. Vienuose automobiliuose pedalų įspaudimai gali būti gilesni, kituose trumpesni – todėl jautrumas ir darbas kojomis turi būti subtilesnis. Turite pajusti savo automobilį ir žinoti, kaip jis reaguoja į jūsų veiksmus. Pajutę, ko jis nori iš jūsų – greičiau ir lengviau prisitaikysite ir nepatirsite bereikalingų emocijų sankryžose ar bet kuriose kitose eismo vietose. Prisiminkite, kad jūs mokate gyvenime atlikti daug daugiau įvairių ir sudėtingesnių užduočių nei dviejų pedalų suderinimo darbas.

Kaip neužgesti sankryžoje?

Šeštadienį ar sekmadienį galima tikrai rasti neintensyvaus eismo vietą, kur galite ramiai treniruotis ir pratintis prie automobilio specifikos. Stenkitės pajusti:

  • ar judesys turi būti švelnus, atleidžiant sankabą ir tuo pačiu metu spaudžiant greičio pedalą, ar išminymas gana gilus ir jūs turite daugiau erdvės pajusti, kada automobilis sureaguoja į jūsų judesius;
  • galite išbandyti paprastą veiksmą: įjungę pirmą bėgį ir atleisdami palengva sankabą, neskubėkite spausti greičio pedalo – švelniai tęskite sankabos atleidimą – pastebėsite, kad automobilis pats pradeda judėti; taip yra dėl to, kad bėgis jau įjungtas, o atleista sankaba pradeda sukti krumpliaračius ir automobilis pradeda judėti iš vietos;
  • net iš šiuo atveju neskubėkite greitai atleisti sankabos – automobilis gali šoktelt net ir nenaudojant greičio pedalo, tačiau šis būdas padeda suvokti, kaip veikia automobilio transmisija;
  • pajutę, kad automobilis juda, drąsiau spauskite greičio pedalą ir judėkite pirmyn.

Apie baimę vairuoti skaitykite kitą mūsų straipsnį: Kaip nebijoti vairuoti?

Puikus video, kaip veikia mechaninė greičių dėžė:

kaip neužgesti sankryžoje

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.