rankenėlės prie vairo

Rankenėlės prie vairo su pliuso ir minuso ženklais. Ką jos reiškia?

Rankenėlės prie vairo su pliuso ir minuso ženklais – kokia jų paskirtis ir kam jos reikalingos? Tai yra pavarų perjungimo rankenėlės automobiliuose su automatinėmis greičio dėžėmis. 

Kam reikalingos mechaninio perjungimo svirtys, kai automobilis sukonstruotas perjungti pavaras pats savaime? Galimybė pačiam vairuotojui perjunginėti pavaras yra reikalinga sudėtingesnėmis vairavimo sąlygomis, kai atrodytų reikia žemesnės pavaros kylant į kalną, nors automatas jungia aukštesnę. Lygiai tas pats tik atvirkščias variantas galioja leidžiantis nuokalne. Taip pat pačiam perimti bėgių kontrolę gali kilti važiuojant ilgą laiką važiuojant duobėtu, nelygiu keliu.

Kitas rankinio bėgių perjungimo būdo privalumas – sportiškesnis, labiau įtraukiantis automobilio valdymas: agresyviau spausdami akseleratoriaus pedalą, galite nelaukti kol pats automobilis perjungs pavarą, o padaryti tai patys.

Rankenėlės prie vairo su pliuso ir minuso ženklais – kaip jomis naudotis?

Prie vairo esančios bėgių perjungimo rankenėlės leidžia nenaudoti dešinės rankos ant pavarų perjungimo svirties. Tai galite daryti neatitraukdami rankų nuo vairo, todėl perjungimas yra nuoseklesnis, greitesnis ir patogesnis. Ir, žinoma, užtrikrina didesnį automobilio kontrolės saugumą. Bėgių perjungiklis su pliuso ženklu perjungia pavarą iš žemesnės į aukštesnę, o su minuso – iš aukštesnės į žemesnę.

Kaip pradėti naudotis? Viskas labai paprasta: vieną iš rankenėlių iš už nugarėlės pirštais spustelkite arčiau vairo – bus aktyvuotas mechaninis valdymas. Galite perjunginėti pavaras priklausomai nuo vairavimo sąlygų.

Ką reiškia raidės ir kiti simboliai automatinėje greičių dėžėje, skaitykite čia: Ką reiškia raidės ant automatinės pavarų dėžės?

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Automobilio valdymas

Žiūrėkite išsamų video, kaip naudoti pavarų perjungimo rankenelės, esančias prie vairo:

rankenėlės prie vairo

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.