dega abs

Dega ABS ženklas prietaisų skydelyje. Kaip jį užgesinti?

Dega ABS lemputė, t.y. simbolis reiškiantis, kad automobilyje kilo tam tikros problemos su anti-lock break system arba stabdžių antblokavimo sistema. 

ABS paskirtis ir funkcija

ABS yra sprendimas neleidžiantis stabdžiams užsiblokuoti, juo pastoviai naudojant ir laikant nuspaudus ilgesniais periodais.

Anksčiau, kai automobiliai neturėdavo ABS technologijos, vairuotojai buvo mokomi “pumpuoti”, t.y. maigyti stabdžio pedalą – tarsi šis procesas leistų išvengti ratų užsiblokavimo, jeigu prireiks ilgesnį laiką stabdyti. ABS šią užduotį atlieka savarankiškai, tam tikru dažniu aktyvuodama stabdžių sistemą.

Taigi, dega ABS, ar verta sunerimti?

Stabdžių antiblokavimo sistema susideda iš keleto komponentų, kurie sudarydami sistemą įgalina reikiamą stabdymo galią ir kontrolę. Pagrindinės ABS dalys:

  • ratuose esantys greičio jutikliai,
  • skysčio kiekio davikliai,
  • traukos kontrolės dalys,
  • vožtuvai,
  • siurblys.

Taigi, kaip matote, vien svarbiausių dalių sąrašas nėra trumpas, o lydinčių detalių yra kurkas daugiau. Todėl sugedus, ar ėmus netinkamai veikti bent vienai iš jų, gali išsiderinti visos antiblokavimo sistemos veikimas, todėl šiuo atveju ir bus aktyvuojamas pranešimas prietaisų skydelyje, žymimas trimis didžiosiomis raidėmis ABS.

Kaip užgesinti ABS lemputę?

– Kartais gali padėti pats paprasčiausias žingsnis – stabdžių skysčio papildymas, jeigu patikrinę pamatėte, kad turimas lygis yra gerokai žemiau už normą.

– Kitais atvejais, tai gali būti klaida automobilio kompiuteryje ir išjungus variklį ir po keleto sekundžių jį vėl užkūrus, galite šio ženklo nebeišvysti. Jeigu nepadeda ir tai, atjunkite teigiamą polių nuo akumuliatoriaus, nuspauskite stabdžio pedalą ir palaikykite nuspaudę (taip bus išeikvojamas likęs automobilyje elektros kiekis), vėl prijunkite teigiamą polių ir užveskite automobilį. Jeigu su ABS sistema iš tiesų nieko rimto nenutiko, po šių veiksmų ji nebeužsidegs.

– ABS lemputė nereiškia, kad negalite tęsti kelionės, tačiau pranešimą įvertinkite adekvačiai ir jeigu jis nepradingsta ilgesnį laiką, apsilankykite autoservise ir gaukite profesionalų išvadą, kad kelionės išliktų ramesnės ir svarbiausia – saugesnės.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Pakaba – važiuoklė

Šiame video pamatysite, kokie skirtingi techniniai niuansai gali įtakoti ABS ženklo aktyvavimą prietaisų skydelyje:

dega abs

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.