mašina su raktu

Mašina su raktu. Ką reiškia simbolis prietaisų skydelyje?

Mašina su raktu /veržliarakčiu ar vien tik veržliaraktis – šie simboliai, užsidegę automobilio prietaisų skydelyje praneša svarbią informaciją mašinos vairuotojui.

Priklausomai nuo automobilio modelio ryškiai šviečiantis autoserviso mechaniko rakto ženklas gali reikšti:

  • vienais atvejais pranešimas gali reikšti, kad artėja techninio aptarnavimo terminas, kuris gali būti skirtas tepalų keitimui ar tiesiog rutininei profilaktinei apžiūrai – tokiu atveju kelionę galima drąsiai tęsti, tačiau neilgai laukus susiplanuoti ir rezervuoti laiką oficialaus modelio atstovo servise ar, jeigu automobilis pirktas ne salone – bet kuriame kitam patikimame automobilių priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiame punkte;
  • kitais atvejais šviečiančio rakto lemputė aktyvuojama, kad yra techninė problema ar gedimas vienoje iš automobilio pagrindinių sistemų: variklyje, transmisijoje (pavarų perdavimo dalyje), kardaniniame velene, ašyse ar diferenciale, t.y. – pagrindėje automobilį varančioje ir galią ratams perduodančioje dalyje – dėl gedimų įvairovės, kartais kelionę tęsti būtų galima, kitais atvejais verčiau būti kviestis pagalbą.

Nėra saugesnio ir patikimesnio būdo, kaip sužinoti tikrąją jūsų automobilio ženklų prietaisų skydelyje reikšmę – atsiversti gamintojo vartotojo vadovą ir surasti paaiškinimus, kiekvienam atvejui. Išvengsite tiek bereikalingo nerimo – jeigu tai yra paros metas, kai negalite greitai susisiekti su mechanikais, tiek sutaupysite laiko ieškodami dažnai klaidingos informacijos internete bei išvengsite finansinių nuostolių, jeigu pranešimas išties yra svarbus.

Toliau skaitykite: Kiti dažniausiai pasitaikantys ženklai prietaisų skydelyje

Tarkime Honda automobiliuose geltonas veržliarakčio simbolis primena, kad laikas keisti tepalus:

mašina su raktu

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.