Automobilio remonto deklaravimas

Automobilio remonto deklaravimas

Automobilio remonto deklaravimas gali padėti susigražinti arba sumažinti dalį pajamų mokesčio, mokamo kiekvienais metais deklaruojant gautas pajamas iki gegužės mėnesio pradžios.

ATNAUJINIMAS! Nuo 2022 m. sausio 1 d. nustoja galioti trys mokesčių lengvatos, kurios leisdavo gyventojams susigrąžinti iki 400 eurų pajamų mokesčio (GPM) kasmet deklaruojant pajamas. Paskutiniai metai, už kuriuos buvo galima susigrąžinti pajamų mokestį atsiskaičius už pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto, lengvųjų automobilių remonto arba nepilnamečių vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas buvo 2021.

Automobilio remonto deklaravimas: už kokius remonto darbus galite pasinaudoti lengvata?

Lengvata galima pasinaudoti už tuos transporto priemonės remonto darbus, kuriais siekiama sutvarkyti neveikiantį automobilį, kad jo techninė būklė atitiktų transporto priemonės gamintojo nustatytas normas. Į remonto savoką įeina ir neveikiančių, susidėvėjusių, defektuotų dalių keitimas ar taisymas. Jūs galite susigrąžinti ar susimažinti mokamo pajamų mokesčio dalį, jeigu 2019 -2021 metais patyrėte lengvųjų automobilių remonto išlaidų.

Į automobilio remonto paslaugas įeina šie darbai:

  • mechaninis remontas;
  • elektros įrangos remontas;
  • elektroninių įpurškimų sistemų remontas;
  • kėbulo remontas;
  • purškimas ir dažymas;
  • automobilio dalių, sėdynių remontas;
  • priekinių stiklų ir langų remontas;
  • padangų ir kamerų remontas.

 

Kada lengvata netaikoma?

Lengvata netaikoma, kai buvo atsiskaityta už automobilio remontui skirtas medžiagas, priemones, detales, techninio aptarnavimo darbus. Tarp šių darbų patenka žieminių – vasarinių padangų keitimas, oro į padangas pūtimas, filtrų ir tepalų keitimas, antikorozinių medžiagų taikymas, poliravimas ir kt.

Dokumentai, reikalingi pagrįsti deklaracijai

Pildant deklaraciją prireiks turėti dokumentus, įrodančius, kad buvo atlikti (1) lengvojo automobilio remonto darbai ir (2) už šiuos darbus buvo sumokėta.

Išlaidas pagrindžiamos sąskaitos faktūros dokumentu. Jeigu paslaugas atliko asmuo, dirbantis su verslo liudijimu, tuomet reikės prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvito.

Išsamesnę informaciją rasite Valstybinės mokesčių inspekcijos tinklapyje.

Norėdami susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio turite per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) turėsite pateikti PRC912 formą.

Skaitykite daugiau straipsnių rubrikoje: “Kitos temos”

Automobilio remonto deklaravimas

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.