Automobilio detailingas

Automobilio detailingas. Kas tai yra ir kuo jis skiriasi nuo įprasto automobilių plovimo ir tvarkymo?

Automobilio detailingas – tai specifinė mašinų priežiūros paslauga, kuria siekiama palaikyti kuo geresnę transporto priemonės būklę, akcentuojant ne mechaninę, o kosmetinę jos būklę.

Atliekant detailing‘ą siekiama pašalinanti visus įmanomus matomus ir nematomus nešvarumus transporto priemonės interjere ar net poliruojant jo išorę, jeigu yra pastebėti kėbulo dangos pažeidimai. Tikslas – atkurti automobilio vizualią ir estetinę apdailos būklę, kokia buvo jam vos išriedėjus iš salono. Į ilgą detailing‘o darbų sąrašą papuola, žinoma, ir tradicinės automobilių salonų valymo ir plovyklų paslaugos: išorės plovimas ir vaškavimas, vidaus dulkių siurbimas, langų valymas.

Detailingo paslaugos populiarumas

Lietuvoje jau turime pirmasias įmones teikiančias detailingo paslaugas, tačiau pati paslauga žengia pirmuosius žingsnius ir erdvės sveikai konkurencijai bei paslaugos tobulinimui bei funkcijų išplėtimui tikrai dar yra. Tačiau, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose profesionalios detailingo paslaugų ir produkcijos skirtos detailingo paslaugoms pardavimų apimtys yra išties didelės: sudėjus kartu tiek profesionalams, tiek entuziastams skirtas paslaugas  2014 m. balandžio mėn. duomenimis šio sektoriaus pardavimų pajamos viršijo 9 mlrd. dolerių.

Automobilio detailingas – ar būtina ir reikalinga?

Kuo detailingas skiriasi nuo įprasto valymo ir plovimo paslaugos? Įprastas salono valymas ir automobilio išorės plovimas yra skirtas kasdienei higienai, kad jaustume kiekvieną dieną įsėdę į savo automobilį jaustume komfortą ir malonumą.

Tuo tarpu detailingas – tai ne tik valymo procesas, kad automobilis atrodytų gerai, bet daugiau sistemingas, nuoseklus ir niekad nesibaigiantis procesas, padedantis nepalyginamai prailginti automobilio tarnavimo laiką naudojant metodus ir produktus, kurie ženkliai sumažina žalingų aplinkos veiksnių, tokių kaip purvas, saulė, sniegas ir t. t. poveikį transporto priemonės įvairių išorės ir vidaus paviršių būklei.

Tinkama transporto priemonių priežiūra ar net kai kurių dalių restauravimas, kad jos tiek išorėje tiek ir viduje atrodytų taip, tarsi būtų atkeliavusios iš automobilių salono, ilgiau išlaiko didesnę mašinos vertę ir, žinoma, leidžia jį parduoti gerokai brangiau nei kitus tų pačių metų ir modelių egzempliorius.

Detailingo kategorijos

Paprastai detailingas skirstomas į dvi kategorijas: išorės ir vidaus (arba salono). Tiek paslaugos tiek produktai gali būti orientuoti būtent pritaikant juos išorės arba vidaus tvarkymui.

Išorės detailingas

Tarp išorės detailingo darbų įeina dažų sluoksnio įvertinimas ir tvarkymas, jeigu to reikia, chromuotų apdailos detalių priežiūra, langų, ratlankių, padangų taip pat kitų matomų transporto priemonės išorės komponentų valymą ir pirminės būklės atkūrimą. Atsižvelgiant į automobilio paviršiaus tipą ir būklę arba į detailingo meistrų ar klientų pageidavimus, naudojami įvairūs specifiniai detalių valymo produktai ir metodai. Į šių produktų grupę įeina įvairūs plovikliai, paviršių aktyvinančios medžiagos, rūgščių neturintys nuriebalintojai (purvui ir nešvarumams suardyti), automobilinis molis, skirtas nematomiems mikroįterpimams glaistyti ir teršalams pašalinti), vaškas, silikoninio ir nesilikoninio pagrindo plastikinių apdailos detalių ir padangų apipavidalinimo priemonės. Taip pat gali būti naudojami įvairūs šlifavimo mišiniai ir poliravimo priemonės, skirtos atnaujinti ir pagerinti dažų dangos spindesį, įvairūs aplikatoriai, šepečiai ir džiovinimo rankšluosčiai.

Vidaus detailingas

Interjero detailingas apima visapusišką salono vidaus valymą, tvarkymą ir “atgaivinimą”. Skirtingų klasių automobilių salonuose galima aptikti neįtikėtinai įvairią paletę skirtingų medžiagų: pavyzdžiui, sintetinius kilimų apmušalus, vinilą, odą, įvairius natūralius pluoštus, kombinuotą anglies pluoštą, plastiką ir kt., todėl detailingo specialistui būtinas puikus chemijos išmanymas ir gebėjimas derinti medžiagas atitinkamai paviršiaus tipui.

Skaitykite kitus mūsų straipsnius, apimančius temas, netelpančias į standartinius rėmus: Kitos temos.

Puikus video, atskleidžiantis, koks kruopštus ir imlus laikui bei žinių bagažui yra profesionalus detailingas. Tačiau tikriausiai jūsų automobilis to vertas, jeigu esate iš tų žmonių, kurie saugo, vertina ir tausoja savo daiktus:

Automobilio detailingas

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.