automobilio pardavimo tvarka

Automobilio pardavimo tvarka

Automobilio pardavimo tvarka naudojant elektronines Regitros sistemas yra greitas ir nesudėtingas procesas, kurio žingsnius galima atlikti vien interneto ir kompiuterio pagalba.

Automobilio pardavimo tvarka ir jos žingsniai:

1. Sandorio sudarymas. Pirkėjas ir pardavėjas suderina abejoms pusėms priimtiną kainą, užpildo pirkimo pardavimo sutartį ir ją pasirašo. Parsisiųskite sutarties šabloną.

2. SDK kodas. Sutarčiai užpildyti nuo 2021 m. gegužės 1 d. yra reikalajauma pateikti savininko transporto priemonės SDK kodą. Šio kodo sistema buvo įdiegta siekiant kontroliuoti nelegalų automobilių verslą ir suteikti apsaugą automobilių pirkėjams. SDK kodas reiškia, kad yra fiksuojami visų transporto priemonių savininkai ir tuo pačiu kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė – jai priskiriamas unikalus savininko deklaravimo kodas (SDK). Neturint SDK kodo nebus galima parduoti ar registruoti automobilį.

3. Pirkėjo žingnis. Sudarius ir pasirašius sutartį, sekantis žingsnis priklauso pirkėjui. Pirkėjas per penkias dienas nuo sutarties pasirašymo turi kreiptis į „Regitrą“ ir internetu (Regitros savitarnos sistema) arba padalinyje užpildyti transporto priemonės įgyjimo deklaraciją, kurioje nurodo prašomus pirkimo–pardavimo sutarties duomenis, SDK ir kt.

4. Pardavėjo žingsnis. Per penkias dienas nuo pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo (laikotarpis skaičiuojamas bendrai tiek pirkėjo tiek pardavėjo žingsniams, tai nėra dešimt dienų, kurią gautume sumuojant), pardavėjas Regitros e-sistemoje arba padalinyje turi patvirtinti pirkėjo pateiktos deklaracijos duomenis.

5. Naujas SDK kodas. Tik pardavėjui atlikus jam priklausančius veiksmus, pirkėjui, tapusiam naujuoju savininku, bus suteikiamas naujas SDK, o senasis kodas panaikintas.

6. Automobilio registracija. Pagaliau automobilis yra registruojamas ir išduodamas naujas registracijos liudijimas – jeigu viską atlikote internetu, naujas registracijos liudijimas gal būti atsiųstas paštu pagal nurodytą adresą.

Automobilio pardavimo tvarka

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.