Trūksta ratų veržlės

Ar saugu važiuoti, jeigu trūksta ratų veržlės?

Trūksta ratų veržlės – ar saugu tęsti kelionę? Ratų veržlė naudojama ratui pritvirtinti prie transporto priemonės važiuoklės. Priklausomai nuo automobilio modelio, ratui priveržti gali būti naudojamos keturios, penkios arba šešios veržlės.

Kai kuriose transporto priemonėse būna montuojami ratų veržlių atsilaisvinimo indikatoriai, kad galima būtų užfiksuoti veržlės laisvumą kol ji visiškai neatsisuko ir jos nepametėte. Visgi nemažai automobilių šios funkcijos neturi, todėl patartina reguliariai apžiūrėti, ar ratų veržlės nėra atsilaisvinusios. Pastebėję daugiau ar mažiau atsisukusią veržlę, turėtumėte nedelsdami pasirūpinti, kad ji būtų kuo greičiau priveržta.

Jei pavėluotai pastebėjote ir veržlė jau pamesta, privalote žinoti keletą dalykų, kokie pavojai kyla, jeigu nuspręsite tęsti kelionę toliau.

Veržlių dėvėjimąsis

Jeigu taip atsitiko, kad rate trūksta bent vienos rato veržlės, rato stebulę slėgis pradeda veikti netolygiai. Šis svarbus fizikinis pasikeitimas gali turėti įtakos rato guoliams. Rato, kuriame trūksta bent vienos veržlės, guolis turės išlaikyti didesnį spaudimą nei kitų ratų, todėl guolis pradeda greičiau dėvėtis. Ratų guolių remontas yra sudėtingesnis nei ratų veržlių keitimas, todėl, pastebėję, kad vienos iš jų trūksta, kuo greičiau pakeiskite trūkstamą ratų veržlę nauja. Būtent dėl šios slėgio pasikeitimo priežasties didesnių transporto priemonių ratuose yra naudojama daugiau veržlių. Praradus vieną veržlę, slėgis turi būti tolygiai paskirstytas kitoms veržlėms, o laikui bėgant siekdamos atlaikyti didesnį slėgų nei įprasta, likusios veržlės dėvėsi taip pat greičiau.

Stabilumo praradimas

Vienas iš pavojų, kylančių dėl trūkstamos veržlės, yra tai, kad transporto priemonė gali kelyje prarasti stabilumą. Kadangi automobilio slėgis pasiskirsto netolygiai, transporto priemonė gali pradėti vibruoti – drebėti, ypač esant didesniam greičiui. Nepageidaujami artefaktai taip pat gali atsirasti mašinai darant posūkius, stabdant arba įsibėgėjimo iki didelio greičio metu. Visa tai kartu gali sukelti kitų ratų veržlių laisvėjimą arba lemti veržlių tvirtinimo vietų įtrūkimus ar net lūžius. Veržlės įsūkimo ertmė iš esmės yra tai, kas tvirtai laiko ratą važiuoklės sistemoje. Taigi, jeigu ertmės ar pačios veržlės skyla/lūžta – kyla pavojus, kad ratas gali nukristi.

Trūksta ratų veržlės? Apibendrinimas

Jei pastebėjote, kad ratuose trūksta veržlės, svarbu kuo greičiau rasti naują ir tinkamai priveržti. Važiuoti neesant veržlei gali būti labai pavojinga, nes ratas patiria papildomą krūvį, kuris gali būti paskirstytas toms dalims, kurios nebus atsparios jį atlaikyti. Šis spaudimas gali pažeisti rato guolius, veržiamąsias dalis ir įtakoti kitų veržlių atsilaisvinimą, dėl kurių padidėja rizika pamesti ratą.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Pakabos – važiuoklės remontas.

Trūksta ratų veržlės
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.