kiauras išmetimo vamzdis

Kiauras išmetimo vamzdis. Ar saugu važiuoti su skyle duslintuve?

Kiauras išmetimo vamzdis – ar galima važiuoti automobiliu, turinčių šį defektą? Išmetimo sistemoje į vieną ertmę yra surenkamos variklio cilindrų išmetamosios dujos. Tuomet šios dujos patenka į išmetimo vamzdį, iš kurio išsisklaido į atmosferą. Važiuoti su nutekančiomis išmetamosiomis dujomis yra pavojinga dėl keleto priežasčių.

Važiuojant su išmetimo dujų nuotėkiu pavojinga dėl

  • galimų gaisrų
  • ir dūmuose esančių kenksmingų medžiagų, kurias įkvepiate važiuodami.

Keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

1. Jei variklis skleidžia tarsi spragsėjimo ar pupsėjimo garsą, tai gali reikšti, kad išmetimo kolektoriuje yra nuotėkis. Išmetimo kolektorius yra išmetimo sistemos dalis, kurioje surenkamos išmetamosios dujos, todėl, esant skylei šioje dalyje, visos išmetamosios dujos išteka į išorę. Jei pastebėjote šiuos požymius, nedelsdami kreipkitės į profesionalų mechaniką, kad jis atidžiau patikrintų jūsų automobilį.

2. Dėl skylės išmetimo kolektoriuje išmetamosios dujos gali prasiskverbti ir į automobilio saloną. Dėl to galite apsinuodyti anglies monoksidu. Anglies monoksidas yra dujos, dėl kurių galite pasijusti blogai. Anglies monoksido poveikio simptomai yra pykinimas, vėmimas, šaltis ir kiti į gripo ligą panašūs simptomai. Ilgalaikis anglies monoksido poveikis yra pavojingas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems ir gali bigtis netgi mirtimi. Jei automobilyje jaučiate išmetamųjų dujų kvapą, kuo greičiau kreipkitės į specialistus.

3. Išmetamųjų dujų sistema padeda kontroliuoti į atmosferą išmetamų teršalų kiekį. Prakiurus išmetimo sistemai, šių teršalų kiekis gali padidėti ir kenkti aplinkai. Dauguma transporto priemonių turi atitikti tam tikrus išmetamųjų teršalų kiekių testus, todėl skylė išmetimo kameroje gali neleisti jūsų transporto priemonei sėkmingai atlikti eilinę techninę apžiūrą.

4. Jei įtariate, kad išmetimo sistemoje yra skylė, galite patys patikrinti duslintuvą. Išjungę automobilį ir įjungę stovėjimo stabdį, apžiūrėkite savo transporto priemonės duslintuvą. Jei pastebėjote rūdis, nusidėvėjimą ar net skylę išmetimo vamzdyje, susitarkite su mechaniku, kad šios problemos būtų kuo greičiau būtų sutvarkytos. Išorėje esančios rūdys gali reikšti dar didesnę nusidėvėjimą duslintuvo viduje, todėl geriausia, kad jį apžiūrėtų tai išmanantis specialistas.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: “Pakaba – važiuoklė”.

kiauras išmetimo vamzdis

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.