Susidėvėję guoliai. Ar saugu važiuoti?

Susidėvėję guoliai – ar galite tęsti kelionę, pastebėjus šį defektą? Kad ratai suktųsi, jiems reikalingi guoliai, kurie montuojami į stebulę (rato vidų) ir leidžia ratui laisvai suktis. Tačiau laikui bėgant guoliai susidėvi, dėl nuolatinės trinties lūžinėja ir sutrupa smulkios metalinės dalys guolio viduje.

Taigi, ar saugu važiuoti su pažeistu rato guoliu? Atsakymas – ne.

Guoliai: Keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

1. Stiprus ūžimas pakaboje:

Dažniausiai pasitaikantis sugedusio rato guolio požymis yra aiškiai girdimas garsas, sklindantis važiuojant iš pažeisto rato. Jis gali būti ryškesnis posūkių metu, kadangi automobilio svoris keičiasi ir ratui tenka didesnė apkrova. Kai kuriais atvejais triukšmą girdėsite tik tam tikromis važiavimo sąlygomis (tai priklauso nuo to, kurioje zonoje įvyko nusidėvėjimas). Jei pastebėjote, kad iš vieno iš ratų sklinda nemalonus garsas, patartina kuo greičiau jį patikrinti.

2. Ratų laisvumas:

Jei paimtumėte padangą už viršutinio ir apatinio krašto ir kilstelėtumėte ją aukštyn ir žemyn, padanga neturėtų judėti arba judėti vos juntamai. Tačiau jei pastebėjote, kad laisvumas yra ženklus, tai reiškia, kad jūsų guolio eksploatavimo laikas artėja prie pabaigos.

3. Progresuojantis pažeidimas:

Kai rato guolis pradeda gesti, tai gali ir dažniausiai paveikia kitus važiuoklės komponentus. Kadangi susidėvėję guoliai neleidžia ratui laisvai suktis, tai didina įtampą ir apkrovą stebulei, kardaniniam velenui, ašiai ir transmisijai. Tai reiškia, kad šių dalių tarnavimo laikas gali ženkliai sutrumpėti.

4. Nebeiveikiantis guolis:

Jei nepakeisite pažeisto rato guolio kol jis visiškai nesugedo, galite susidurti su katastrofiškomis pasekmėmis – ypač jeigu kulminacija vyks važiuojant ir dar dideliu greičiu. Ratas gali visiškai netekti laisvumo, perkaisti ar išvesti iš rikiuoti aptartas kitas važiuoklės dalis pačiu netinkamiausiu metu. Sugedus šiai daliai, negalima rizikuoti.

Kaip veikia guoliai?

Žiūrėkite šį puikų video, kuriame aiškiai parodyta ir paaiškintas guolių veikimo principas:

Jei įtariate, kad vienas iš jūsų ratų guolių yra pažeistas arba pradeda gesti, nedelsdami jį patikrinkite. Važiuoti juo ilgą laiką yra ypatingai nesaugu.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Pakabos – važiuoklės remontas.

susidėvėhę guoliai
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.