Ar reikia pašildyti automobilį

Ar reikia pašildyti automobilį prieš važiuojant žiemos metu?

Ar reikia pašildyti automobilį ir jo variklį prieš važiuojant šaltuoju metų laiku? 

Ar reikia pašildyti automobilį ir jo variklį? Tai yra mitas.

Kad variklio dalys veiktų visu pajėgumu, žinoma, jos turi sušilti, tačiau šiuolaikiniai varikliai sukonstruoti ir paruošti tokiu principu, kad jie greičiau įšyla važiuojant, o ne stovint vietoje.

Ar reikia pašildyti guolius ir greičių dėžę?

Ratų guoliai ir pavarų dėžė veikia taip pat sklandžiau, kai yra pasiekta reikiama temperatūra, tačiau iki reikiamo lygio šie automobilio sistemos komponentai įšyla tik tuomet, kai gauna judesį. Vėlgi tiek guoliai tiek pavarų dėžė geriausiai įšyla tik automobiliui riedant keliu.

Ar reikia pašildyti automobilio saloną?

Automobilio užvedimas prieš važiuojant šaltu oru neduoda jokios naudos, išskyrus tai, kad sušildysite automobilio salono vidų. Tai yra vienintelė priežastis dėl kurios galite norėti užvesti automobilį anksčiau prieš kelionę. Šiuo atveju reikia nepamiršti atlikti reikiamus nustatymus automobilio salono klimato kontrolės pultelyje.

Tačiau vėlgi reikia nepamiršti, kad tik pradėjus važiuoti salonas sušils daug greičiau nei automobiliui stovint po nakties vietoje su užvestu varikliu. Taip pat šiuo atveju neefektyviai naudojamas kuras ir ženkliai pakyla vidutinis degalų sunaudojimas šimtui kilometrų bei padidėja išlaidos automobilio išlaikymui.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: “Mitas ar tiesa”

Šiek tiek automobilizmo istorijos apie tai, iš kur atsiradęs mitas apie poreikį pašildyti automobilio variklį:

Ar reikia pašildyti automobilį

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.