išjungtas kondicionierius taupo kurą

Atidaryti langai ir išjungtas kondicionierius taupo kurą. Mitas ar tiesa?

Atidaryti langai ir išjungtas kondicionierius taupo kurą karštą vasaros dieną? Ar tai tiesa ar aklas laikymąsis įsikibus į mitą? 

Taip, tai mitas

Dažnai girdimi automobilizmo grafomanų ir taupymo aplogetų patartimus, prasilenkiančius su realybe. Ir štai dar vienas jų: nuleiskite langus, išjunkite kondicionierių ir ženkliai sutaupysite vasarą sunaudojamų degalų kiekį.

Iš tikrųjų tiek langų nuleidimas tiek oro kondicionieriaus įjungimas nedaug keičia degalų naudojimo efektyvumą. Žinoma, nėra abejonės, kad įjungus oro kondicionierių degalai naudojami greičiau, tačiau atvėrus ir nuleidus langus, padidėja pasipriešinimas vėjui. Dėl to automobilis taip pat sudegina šiek tiek daugiau degalų, kad būtų kompensuota sutrikusi aerodinaminė pusiausvyra.

Reikia žinoti, kad tiesioginis kondicionieriaus arba nuleistų langų poveikis degalų naudojimo efektyvumui yra minimalus – nei vienas, nei kitas veiksmas neturi didesnės įtakos vienas priešais kitą bendrai automobilio eksploatacijos kainai.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: “Mitas ar tiesa”

išjungtas kondicionierius taupo kurą

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.