benzino chemines savybes

Ar benzinas garuoja ir ar jis turi galiojimo laiką?

Taip, benzinas turi geriausių savo savybių galiojimo laiką, tačiau jas atpažinti galima tik tuomet, jeigu jis bus paliktas nenaudojamas tikrai labai ilgą laiko tarpą. Benzinas yra laki cheminė medžiaga, linkusi keisti savo būseną garuodama. Todėl visuomet yra blogas ženklas, jeigu automobilyje kuro sistema, pradedant kuro baku, yra nesandari ir benzino garai gali patekti į išorę. Pasenęs benzinas gali taip pat turėti ženkliai mažesnį efektyvumą, lyginant su nauju benzinu.

 

Kaip atpažinti pasenusį benziną?

 

Jeigu benzinas yra kurui skirtoje talpoje, jį iš ten ištraukti ir įvertinti bus gana sudėtinga. Jeigu jo amžių nustatyti yra keblu ir neverta rizikuoti išbandant užvedus automobilį, tuomet be specialaus serviso mechanikų pagalbos neišsirversite – prireiks specialių siurblių ar papildomo ardymo, kad seną kurą būtų galima pakeisti nauju.

 

Tačiau jeigu benzinas yra kitoje talpoje ar specialiame kurui saugoti skirtame bake, galima įvertinti keletą aspektų, galinčių padėti atskleisti kuro amžių:

 

Tamsesnė spalva: kuomet benzinas sensta, jo spalva tamsėja. Verta šalia turėti šviežio benzino pavyzdį, kad būtų galima palyginti abu mėginius.

 

Blogas kvapas: panašiai, kaip sugedęs ar surūgęs maistas, pasenęs benzinas skleidžia kitokį kvapą nei naujas. Benzino garai nuodingi, todėl uosti reiktų per protingą atstumą, tačiau, jeigu pajusite neįprastą, blogą kvapą, tai gali būti ženklas, kad kuras pasenęs.

 

Kokie pavojai tyko, jeigu pasenęs benzinas yra automobilio kuro sistemoje?

 

  • Blogas benzinas gali sugadinti kuro šlangas ir palikti tiek jose tiek sujungimuose nuosėdas.

 

  • Pasenusiame benzine gali būti vandens, kuris gali atsiskirti ir įtakoti korozijos procesus kuro sistemoje.

 

  • Jeigu kuras pasenęs tiek, kad automobilio negalima užvesti, bus gana sudėtinga jį pašalinti iš automobilio ir jį užpildyti nauju benzinu.

 

Benzino galiojimo laikas priklauso nuo klimato sąlygų, jo amžiaus, tikslios cheminės sudėties bei daugelio kitų faktorių. Jeigu planuojate automobilio nenaudoti gana ilgą laiko tarpą, patartina naudoti kuro stabilizatorių. Šios priemonės gamintojai tvirtina, kad stabilizatoriai padeda išlaikyti nepakitusias benzino savybes iki 12 mėn. Taip pat apsaugo kuro sistemą nuo korozijos, rūdžių bei neleidžia susidaryti nuosėdoms kuro bake ir filtre.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.