neekonomiskas automobilis

Kodėl automobilis naudoja daug kuro?

Padidėjusios automobilio kuro sąnaudos gali būti automobilio variklio bei kitos įrangos susidėvėjimo ženklas. Automobilis yra sudėtinga techninė sistema, kurioje priežasčių ir lemiančių veiksnių tinklas yra gana tankus ir jį profesionaliai išnarplioti gali tik įgudęs specialistas.

 

Vis dėlto iš karto ir nedelsiant skubėti į autoservisą nėra reikalo. Kai kuriuos dalykus turite ir galite patikrinti patys, stebėdami, ar jie turi reikšmingos įtakos kuro sunaudojimo duomenims tam pačiam įveiktam atstumui. Vairuotojo elgesys su automobiliu, vairavimo ypatumai, priežiūra yra taip pat labai svarbus įtakos veiksnys tiek dyzelinių tiek benzininių variklių kuro sąnaudoms.

 

Štai atsakymai, kodėl automobilis gali naudoti daug kuro?

 

  • Šildymo sistemos naudojimas. Kuomet įjungiate šildymo sistemą, ji pradeda naudoti variklio šilumą, todėl didėja kuro sąnaudos. Todėl patartina šildymo sistemą jungti tik gerokai pašilus automobiliui, ar jam jau važiuojant.
  • Staigus pagreitėjimas ir stabdymas. Kuro sąnaudas galėsite sumažinti išmokdami nuosekliai pagreitėti ir taip pat neskubėdami stabdyti. Didelės apkrovos norint staigiai išvystyti greitį ar sustoti taip pat didina suvartojamą kuro kiekį.
  • Važiavimo greitis. Jeigu pasirinksite nuosaikesnį greitį ir nespausite akseleratoriaus pedalo iki dugno, ypač greitkeliuose, tai taip pat padės taupyti ir ekonomiškiau naudoti kurą. Tai nereiškia, kad turite važiuoti specialiai žemomis pavaromis. Tai reiškia, kad reiktų stengtis vairuoti leistinu greičiu, o kur greitis leidžiamas didesnis, rinktumėtės ne maksimalią jo normą, o tą, ties kuria pagal gamintojo nurodymus jūsų automobilis patirtų mažiausius nuostolius.
  • Pagal automobilio modelio rekomendacijas pripūstos padangos. Neabejoju, kad esate pastebėję, jog pajudėjus nuo degalinės su pripūstomis padangomis, ypač jeigu slėgis prieš tai buvo nukritęs iki maždaug 1.5 atmosferos, pajautėte, kad automobilis tarsi įgyjo daugiau galios. O iš tiesų kietesnės padangos mažina padangų trinį į kelio dangą ir jam reikia mažiau galios judėjimui. Tai reiškia, kad jis tuo pačiu suvartoja mažiau kuro.
  • Kondicionieriaus naudojimas. Kai kurie specialistai teigia, kad nuolatinis kondicionieriaus naudojimas gali lemti 20 % didesnes kuro sąnaudas. Tai įtaisas, kuriam reikia ypatingai daug energijos, o ji automobilyje gaunama būtent iš kuro.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.