kiek galioja valytuvai

Valytuvų galiojimo laikas

Automobilio priekinio stiklo valytuvų sistema padeda užtikrinti vairuotojui gerą matomumą, nors ne visi vairuotojai žino ar įsivaizduoja visą funkcijų rinkinį, už kurį yra atsakinga ši transporto priemonės dalis.

 

Priekinio stiklo valytuvai:

 

  • valo nuo lango sniegą ir ledą,
  • pašalina lietaus vandenį ir lašus,
  • nuvalo purvą ir vabzdžius,
  • taip pat padeda atsikratyti žiedadulių, žiedų išskyrų bei paukščių išmatų, kurios trukdo vairuotojo dėmesiui.

 

Gana dažnai vairuotojai pastebi, kad valytuvai ima veikti nekokybiškai, tarsi nepilnai atlieka savo funkciją. Gali būti, kad valytuvo guma susidėvėjo ar įplyšo valydama susidariusias apnašas, staiga buvo įjungti prišalę prie stiklo valytuvai ar tiesiog laikui bėgant dėl įvairių aplinkos sąlygų pasikeitė gumos būklė.

 

Kas atsitinka, kai valytuvo guma susidėvi?

 

Pasenusi ar pažeista guma ant priekinio stiklo palieka nenuvalytus ir purvinus įvairaus platumo ruožus. Susidėvėjimą neretai išduoda galuose nuplyšę siauri valytuvo gumos sluoksniai.

 

Kokia valytuvų galiojimo trukmė?

 

Vidutinė valytyvų efektyvaus galiojimo trukmė priklausomai nuo gamintojo, gaminio kokybės ir sąlygų, kuriomis jie buvo naudoti, gali būti nuo pusės metų iki metų. Todėl rekomenduojama valytuvus keisti bent kartą per metus ar šiek tiek dažniau. Gumos paviršius yra nuolat veikiamas sudėtingų gamtos ir aplinkos sąlygų, kurios sausina ir kietina gumą, o pasikeitę savybės lemia įvairius įlužimus ir skilimus. Ji lengvai gali įplyšti nuo įvairių nešvarumų ar smulkių akmenukų, atsidūrusių ant priekinio stiklo paviršiaus.

 

Atitinkama automobilio ir valytuvų priežiūra gali prailginti jų tinkamą funkcionavimą. Vienas iš būdų – reguliarus automobilio plovimas, kurio metu pašalinami įvairūs nešvarumai nuo langų. Taip pat laikas nuo laiko galima nubraukti valytuvo gumą skuduru, sudrėkintu langų valymo skysčiu.  Tokiu būdu nuvalomos įvairios apnašos, liekančios ant gumos paviršiaus ir jį sausinančios.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.