langu plovimo skystis

Ar galima naudoti savo gamybos automobilio langų plovimo skystį?

Langų plovimo skystis yra dažniausiai dažomas ryškių spalvų pigmentais (dažniausiai mėlyna spalva, bet pasitaiko ir kitų variacijų), kad žmonėms būtų aišku, jog šio produkto negalima vartoti. Papildomi įspėjamieji ženklai ir lipdukai ant pakuotės įspėja, kad skysčio sudėtyje yra nuodingų ir pavojingų chemikalų, tokių kaip metanolis.

 

Kai kurių langų plovimo skysčių sudėtyje yra priemaišų, kenksmingų ne tik žmogui bet ir aplinkai. Vien Europoje per metus šio automobilinio skysčio sunaudojami milijardai litrų, sutekantis paprastai į vandens nuotekų sistemas ir papuolantys į natūralius gamtos vandens telkinius.

 

Dėl to Europos Sąjunga priėmė reikalavimus, pagal kuriuos nuo 2019 m. gegužės mėn. 1 d. parduodamuose gaminiuose metanolio leistinas kiekis negalės viršyti 0,6 proc. nuo produkto svorio.

 

Kaip pasigaminti savo gamybos langų plovimo skystį?

 

Siekiantiems prisidėti prie gamtos išsaugojimo, vaikų ateities gerovės ar norint paprasčiausiai sutaupyti yra galimybė langų plovimo skystį pasidaryti patiems. Variantų tikrai yra ne vienas ir ne du, tačiau vienas populiariausių receptų, kadangi yra nekenksmingas aplinkai, neturintis nuodingų sudedamųjų dalių ir ypač nebrangiai paruošiamas, būtų toks:

 

  • 3 l distiliuoto vandens,
  • 1 l baltojo acto,
  • 200 ml (arba maždaug stiklinė) izopropilo alkoholio, jeigu skystis bus naudojamas esant šaltiems orams.

 

Šis būdas labiau tinkamas esant minusinei temperatūrai, kadangi esant šiltam orui, kadangi labiau jaučiamas ne ypač malonus acto kvapas, patenkantis į automobilio vėdinimo ir šildymo sistemą.

 

Nepaisant, kokį langų plovimo skysčio gamybos receptą naudosite, būkite pasiruošę jį išmėginti norimose temperatūros sąlygose, kad jis – supylus į rezervuarą – neužšaltų. Visuomet naudokite distiliuotą vandenį, kadangi įprastame vandenyje esantys mineralai ilgainiui užkimš kalkėmis ir kitomis nuosėdomis skysčio purkštukus.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.