stovėjimo stabdys

Stovėjimo stabdys. Rankinio stabdžio naudojimas

Stovėjimo stabdys taip pat vadinamas avariniu arba rankiniu stabdžiu yra naudojamas transporto priemonei išlaikyti toje pačioje pozicijoje. Rankinį stabdį reikia naudoti tuomet, kai planuojate automobilį palikti ilgesnį laiką nenaudojamą.

Stovėjimo stabdys ir jo priežiūra

Kadangi šio įtaiso pagrindinė funkcija yra vairuotojo ir keleivių saugumas, ją reikia reguliariai aprižiūrėti patikrinti jos funkcionalumą. Reguliari automobilio techninė apžiūra ir profilaktinis patikrinimas padės išvengti stovėjimo stabdžio gedimų ir padės laiku identifikuoti susidėvėjimą.

Nevažiuokite su įjungtu rankiniu stabdžiu

Labai svarbus dalykas, kurį turite visuomet turėti savo galvoje – nevažiuokite su įjungtu rankiniu stabdžiu. Tai gali sukelti daug problemų stabdžių sistemoje. Tęsiant kelionę, kai yra įjungtas stovėjimo stabdis, gali susidėvėti stabdžių trinkelės, pakilti variklio temperatūra ir susidėvėti pagrindinių stabdžių kaladėlės. Jei nuspaudę stabdį pajuntate gumos kvapą, automobilį nedelsdami pristatykite mechaniko apžiūrai.

Stovėjimo stabdžių reguliavimas

Praėjus tam tikram automobilio eksploatacijos laikotarpiui rankinį stabdį reikės iš naujo sureguliuot. Beje, tas pats galioja ir įprastų stabdžių sistemai. Laikui bėgant stabdžiai stabžių sistemos dalys gali surūdyti ir prarasti optimalias veikimo savybes. Jei stabdžiai nebefunkcionuoja taip, kaip turėtų, gali būti, kad atėjo laikas susitarti dėl automobilio apžiūros autoservise, kad jis būtų sutvarkytas.

Rankinio stabdžio naudojimas

Rankiniu stabdžiu naudotis išties paprasta ir nesudėtinga. Priklausomai nuo automobilio markės ir modelio, stovėjimo stabdys gali būti rankinė svirtis arba elektroninis mygtukas. Jei tai rankinė svirtis, paspauskite mygtuką ir patraukite svirtį aukštyn. Atlikus šiuos veiksmus, stabdys bus įjungtas. Norėdami atleisti stabdį, paspauskite mygtuką, šiek tiek patraukite svirtį aukštyn ir nuleiskite ją į pradinę padėtį. Elektroniniu mygtuku atveju viskas dar paprasčiau – jį nuspaudus, apie stabdžio įjungimą praneša užsidegus mugtuko panelėje esanti lemputė.

Stovėjimo stabdys yra svarbi jūsų automobilio saugos funkcija, kuri padeda išlaikyti automobilį stabilų toje pačioje vietoje, kai automobilis paliekamas be priežiūros. Rūpinkitės stabdžių priežiūra reguliariai pristatydami automobilį techninei apžiūrai.

stovėjimo stabdys
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.