Penkios geriausios navigacijos programėlės
Geriausios navigacijos programėlės kasdienėms kelionėms – apžvelgsime penketą geriausių ir, žinoma, populiariausių mobiliųjų aplikacijų.
Intensyvus eismas – pagrindinis vairuotojų iššūkis kasdienėse kelionėse. Avarijos ar netikėti kelio darbai gali ženkliai pailginti važiavimo laiką ir lemti nepageidautinus pokyčius jūsų dienos darbotvarkėje – vėlavimas į darbą ir susitikimus yra dalykas, keliantis nemažai streso ir įtampos.
Laimei, tobulėjant išmaniesiems telefonams, navigacijos programėlės padeda sušvelninti intensyvaus eismo bėdas, nes pateikia tiesioginius – realiu laiku vykdomus atnaujinimus, sufleruoja alternatyvius maršrutus, nurodymus žingsnis po žingsnio ir kt. Keliaukite į darbą ir iš jo efektyviau, naudodamiesi šiosmis 5-iomis geriausiomis eismo programėlėmis.
1. Google Maps
Jau seniai tapusi populiariausia ir patikimiausia interneto paieškos sistema, “Google” žemėlapių programėlė taip pat lyderiauja kelionių navigocijos programėlių kategorijoje. Google Maps apima didžiąją dalį Žemės rutulyje esančių kelių, aplinkelių, be to, pateikia “Street View” vaizdus ir, žinoma, nuolat atnaujina savo duomenų rinkinį, siekdama kuo didesnio tikslumo. Google Maps automatiškai įdiegiama daugumoje “Android” telefonų ir taip pat turi versiją iOS operacine sistema valdomiems iPhone telefonams. Google Maps siūlo:
Eismo prognozės. Galite įvertinti, koks numatomas eismo intensyvumas įvairiu paros ar savaitės dienų laiku.
Tiesioginiai eismo atnaujinimai. “Google Maps” padeda išvengti intensyvių ruožų. Taip pat visuomet gausite pranešimus apie greitesnius maršrutus, kai tik jie tampa prieinami, kartu su galimybe juos keisti.
Balso pranešimai apie reikiamus atlikti veiksmus. Nors juos galima nutildyti, tačiau balso pranešimai saugesni nei žiūrėjimas į ekraną ir vairuotojo dėmesio blaškymas.
Kelios stotelių parinktys. Kelionės eigoje galite lengvai įtraukti naujus sustojimus ir naujus kelionės tikslus: sustoti išgerti kavos ar užsipilti degalų, nenukrypdami toli nuo savo maršruto. “Google” žemėlapiai nuveš jus į reikiamą vietą, o tada vėl grąžins prie pradinio tikslo.
Išsaugoti adresai. Vieną kartą išsaugoję darbo ir namų adresus, visuomet juos galėsite greitai parinkti neįvedinėjant iš naujo.
Nors ir patikimai informuoja apie eismo sąlygas, Google Maps trūksta daugelio kitose programėlėse įdiegtų vartotojų interaktyvumo ir informacijos keitimosi tarpusavyje funkcijų. Ji įspės jus apie priekyje esančius sulėtėjusius eismo srautus, tačiau nepraneš apie šalia viaduko laukiantį policininką ar greitkelio pakraštyje sustojusį automobilį.
2. Waze
Bendruomeniškai ir socialiai nusiteikusiems žmonėms “Waze” yra pati geriausia priemonė sekti eismo pokyčius. “Waze” atnaujinimus gauna iš milijonų vartotojų, nuolat teikiančių duomenis apie kelionės laiką, spūstyse praleistą laiką, degalų kainas ir būsimus kelio sutrikimus. Jos tikslas – padėti vairuotojams bendradarbiauti ir ištaisyti klaidingus žemėlapio duomenis. Daugelis renkasi “Waze” dėl:
Geriausių maršrutų variantai. Kadangi “Waze” veikia pagal naudotojų nurodymus, ji pasiūlys greičiausius maršrutus, kad visiškai išvengtumėte intensyviausių eismo ruožų.
Numatomas atvykimo laikas. Programėlėje pateikiama diagrama, rodanti, kokiu metu eismas yra didžiausias ir mažiausiai intensyvus, bei nurodo, kada geriausia būtų pradėti kelionę, kad tikslą pasiektumėte per trumpiausią laiką.
Funkcija maršruto bendrinimui. Galite matyti, kada žmonės atvyks pas jus arba nusiųsti adresatams nuorodą, kad jie matytų, kaip jums sekasi kelyje.
Įspėjimai. Naudotojai “Waze” gali pranešti apie sustojusias transporto priemones, policijos pareigūnus, duobes, statybas ir kitus dalykus, kurie gali prisidėti prie eismo vėlavimo. Važiuodami pro perspėjimo ruožą kiti naudotojai gali patvirtinti jo tikslumą ir geriau suprasti, kodėl sulėtėjo eismas.
Nemokamas atsisiuntimas.
Waze puikiai veikia perpildytuose miestuose arba vietose, kur yra daug vartotojų. Tačiau, jei gyvenate mažiau apgyvendintoje vietovėje arba ten, kur “Waze” naudojasi nedaug žmonių, eismo tikslumas bus ribotas.
3. Sygic
“Sygic” vartotoja sąsaja išsiskuria savo grafiniu 3D atvaizdu – ypač tikroviška geografinės lokacijos vaizdavimo forma. Be galimybės naudotis žemėlapiais neprisijungus prie interneto, “Sygic” naudoja savo nuspėjamąjį maršruto nustatymo algoritmą, kad rodytų geriausius maršrutus net ir nesant mobiliojo ryšio paslaugų. Tai taip pat viena iš nedaugelio rinkoje esančių navigacijų, palaikančių visas dabartines automobilio ryšio sistemas, įskaitant “Apple CarPlay”, “Smart Device Link” (SDL) “Mirror Link” ir kt. Kiti “Sygic” privalumai:
Realaus laiko eismo duomenys. Programėlė surenka duomenis iš 500 milijonų vartotojų visame pasaulyje, kad padėtų jums išvengti spūsčių.
Balsu valdoma GPS navigacija. Pateikia tikslius nurodymus ir gatvių pavadinimus, be to, įspėja apie greičio apribojimus ir nurodo eismo juostas.
Maršruto bendrinimas. Dalijimasis maršrutu realiuoju laiku leidžia kitiems parodyti savo numatomą kelionės laiką ir tuo metu esamą vietą.
Keli lankytini taškai. Išryškina vietas, kuriose norėtumėte sustoti pakeliui.
Neprisijungus prie interneto naudojami “TomTom” programos žemėlapiai. Tai užtikrina prieigą prie daugiau nei 100 šalių žemėlapių, kuriuos galite naudoti, kuomet ryšys yra nepasiekiamas.
Nemokamas atsisiuntimas su mokamais atnaujinimais. Tarp mokamų programėlės funkcionalumų įeina ant priekinio stiklo projektuojama “Head-up Display”sistema, skirta saugiam vairavimui naktį, taip pat vaizdo įrašymo galimybė ir realaus vaizdo su papildyta realybe funkcija.
“Sygic” siūlo daug naujoviškų ir naudingų funkcijų kasdien važiuojantiems į darbą, ypač jei vykstate už daugumos išmaniųjų telefonų įrenginių veikimo zonos ribų. Deja, kai kurios išties unikalios funkcijos neįtrauktos į nemokamą versiją, tačiau, atsižvelgiant į jų išskirtinumą yra vertos papildomų eurų.
4. Mapquest
Prisimenate “Mapquest” iš tų laikų, kai dar nebuvo išmaniųjų telefonų programėlių? Ji vis dar veikia ir teikia patikimas nuorodas su tiesioginiais atnaujinimais. Joje yra netgi vietų sąrašas, kuriose galėsite sustoti pavalgyti, išgerti kavos, įsipilti degalų ir kt. Optimizuokite savo kelionę į darbą ir sutaupykite laiko, pinigų ir benzino, naudodamiesi papildomais “Mapquest” duomenimis:
Naujausia eismo informacija, kameros ir vaizdai. Į “Mapquest” įtraukiami tiesioginiai eismo atnaujinimai, taip pat palydoviniai vaizdai ir žemėlapiai. Jos tiesioginės eismo kameros leidžia peržiūrėti eismo sąlygas prieš išvažiuojant į kelią.
Efektyvus maršruto parinkimas. Pateikia greičiausius maršrutus, sukurtus taip, kad sutaupytumėte laiko ir pinigų, išleistų degalams ar kitoms reikmėms. Taip pat leidžia pasirinkti, kaip išvengti greitkelių ir mokamų kelių.
Žingsnis po žingsnio tariami balso nurodymai. Kaip ir kiekviena navigacija Mapquest suteikia įgarsintas nuorodas judant pasirinkta kryptimi, kad galėtumėte saugiai jaustis prie vairo.
Pasirinktos vietos. Galimybė išsaugoti adresus, pavyzdžiui, darbo ir namų, kad žemėlapiai ir nuorodos būtų greitai pasiekiami.
Maršruto planavimas. Taip kaip anksčiau “Mapquest” leisdavo atsispausdinti kelio planą popieriuje, taip ir dabar galite planuoti maršrutus būdami iš kitos vietos, o ne iš savo dabartinės buvimo vietos. Taip pat galite prireikus pridėti ir įtraukti į kelionę papildomas stoteles.
Nemokamas atsisiuntimas.
Kad rastumėte vietoves, “Mapquest” užtrunka šiek tiek ilgiau nei kitos navigacijos programėlės: gali tekti įvesti tikrą adresą, o ne tik įmonės pavadinimą, kad lokacija būtų rodoma.
5. Citymapper
Kad ir kaip mėgstate savo judrų ir gyvą miestą, dažnai eismas jame gali tapti tikru košmaru. Padėti taip pat siūlosi “Citymapper”. Citymapper užtikrina naujausią informaciją apie keliones ir siunčia jums atnaujintus duomenis apie prognozuojamą eismą, kai važiuojate į darbą ar bet kurį kitą tikslą. Daugelyje didžiausių pasaulio miestų galima naudotis šiomis funkcijomis:
Prognozuojama ir atnaujinama eismo informacija. Ji leidžia sužinoti, koks eismas tikėtinas jūsų kelionės metu ir koks jis iš tikrųjų yra priartėjus kelionės laikui.
Alternatyvaus maršruto parinktys. Jei tiesiausias kelias į jūsų biurą yra užsikimšęs, būsite nukreipti į greitesnį, nors ir daugiau kilometrų skaičiuojantį maršrutą.
Duomenys realiuoju laiku. Programėlė pateikia naujausią informaciją apie tai, kas lemia eismo sulėtėjimą.
Įvairūs būdai, kaip keliauti be automobilio. “Citymapper” išskirtinumas – daugybė informacijos apie autobusų ir traukinių tvarkaraščius, taip pat dviračių ir pėsčiųjų maršrutus, kai neturite automobilio.
Nemokamas atsisiuntimas.
Didelė dalis “Citymapper” tikslinių naudotojų pirmenybę teikia viešajam transportui arba vaikščiojimui pėsčiomis ir važiavimui dviračiu. Nors ji vis dar siūlo puikią vairavimo paslaugą, novatoriškiausios jos funkcijos gali būti kitų važiavimo į darbą ir atgal galimybių stebėjimas. Be to, ji apima tik didžiuosius miestus.
Skaitykite kitus straipsnius temoje “Multimedia”.