posukiu signalo lempa

Neveikia xenon žibintų apiplovimo sistema techninės apžiūros metu

Greitai bus 10 metų, kaip vairuoju Renault Laguna II. Penktą kartą šį automobilį vairuoju į techninės apžiūros centrą. Šį kartą tai darau Kaune, Aleksote. Tačiau pirmą kartą užkliūva dalykas, kuris anksčiau dėl neaiškių priežasčių buvo visada užskaitytas.

Pasitikiu darbuotojais ir nesiginčiju. Vertinęs mano automobilio būklę specialistas praneša, kad xenon tipo žibintams reikalinga veikianti apiplovimo sistema. Jeigu jos nėra, ar ji neveikianti automobiliui negali būti išduotas techniškai tvarkingos transporto priemonės pažymėjimas.

Darau sau individualias išvadas. Kadangi žibintai ne vieną kartą jau buvo perdegę ir keisti naujais, galbūt ne visuomet man įdėdavo xenon‘us arba parduodavo paprastas lempas už xenon‘ų kainą. Kai maždaug prieš du metus po Auto Aves serviso paslaugų Europos prospekte, Kaune (keičiau tik priekinių žibintų lempas), kitame servise ruošiau automobilį techninei apžiūrai – sužinojau malonią staigmeną: mano automobiliui buvo parinktos visiškai netinkamo modelio lempos.

Tokie triukai atveda prie sekančių staigmenų techninės apžiūros punkte. Jeigu dirbate savo darbą sąžiningai vienas klausimas tikrai nebūtų ypatingai strumpinęs Auto Aves brangaus darbo laiko dienos: ar automobilyje veikia ksenonų apiplovimo sistema? Ne? Tuomet siūlome montuoti paprastas lempas, nes tik su jomis galėsite sėkmingai praeiti techninę apžiūrą. Juk akivaizdu, kad modelis nenaujas ir toks mažas dėmesys klientui būtų buvęs labai svarbus. Abejoju ar tai žino daugumas vairuotojų, naudojančių xenon tipo lempas.

Taigi, sužinojau šį niuansą ne pačiu patogiausiu metu. Bet kuriuo atveju dar nemačiau antros kartos Renault Laguna mašinos, kurioje veiktų žibintų apipurškimo sistema. Purkštukai arba nulūžę, arba aktyvuojasi išlįsdami, tačiau negrįžta į pirminę padėtį. Jeigu varikliukai veikia puikiai, tai nebėga apiplovimo skystis ir t.t. Vieną dieną neapsikentęs paprašiau viename servise atjungti langų apiplovimo skystį paduodančias šlangeles, kad šis nesieikvotų veltui, nes purkšukų varikliukai jau seniai buvo nebeaktyvūs. Tai Renault Laguna II modelių bėda. Kiekvienas modelis turi jų ne vieną ir su jomis tikrai galima gyventi. Tik pažinimo kelias neretai ilgas ir brangokas.

 

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.