Nevaldomas pyktis automobilyje

Nevaldomas pyktis automobilyje. Kaip išlikti ramiam prie vairo?

Pyktis kelyje yra agresyvaus vairavimo apraiška, ir kiekvienas žmogus yra linkęs jį patirti arba yra bent kartą matęs kelyje. Nekontroliuojamas vairuotojo pyktis ar įniršis dėl kito vairuotojo veiksmų, kuris sukelia agresyvų ar smurtinį elgesį, laikomas pykčiu kelyje. Nuo agresyvaus vairavimo jis skiriasi tuo, kad perauga į tokius veiksmus kaip tyčinis smūgis į kitą transporto priemonę, kieno nors išstūmimas iš kelio, sustojimas, fizinis susidorojimas ir net ginklo panaudojimas.

AAA Saugaus eismo fondo duomenimis, dauguma agresyviai vairuojančių ir keliuose besielgiančių vairuotojų yra jaunesni vyrai. Vis dėlto kiekvienas žmogus yra jautrus pykčiui kelyje, ypač jei jis patiria stresą ar yra nusivylęs kitomis gyvenimo sritimis. Eismo spūstys gali prisidėti prie streso, nerimo jausmo, kuris gali peraugti į pyktį kelyje, kai atrodo, kad kitas vairuotojas tyčia ar netyčia pasielgė agresyviai. Jei svarstote, ar esate linkę į pyktį kelyje, užduokite sau šiuos klausimus:

Ar dažnai važiuojate didesniu nei leistinas greičiu arba stengiatės aplenkti raudoną šviesoforo signalą, nes visada skubate?

Ar mirksite ilgosiomis šviesomis arba važiuojate arti kito vairuotojo, jei manote, kad jis važiuoja per lėtai?

Ar dažnai spaudžiate garsinį signalą?

Ar rodote nemandagius gestus arba piktai bendraujate su kitais vairuotojais?

Jei į šiuos klausimus atsakėte teigiamai ir tai darote dažnai, gali būti, kad esate linkęs į pyktį kelyje. Už pyktį kelyje gresia baudžiamoji atsakomybė, o agresyvus vairavimas yra lengvesnis Kelių eismo taisyklių pažeidimas, tačiau abu jie yra pavojingi. Skaitykite toliau, jei žinote, kad esate linkę į pyktį kelyje, arba norite sužinoti, ką daryti susidūrus su pykčiu kelyje.

10 būdų, kaip išvengti pykčio kelyje
1. Klausykitės atpalaiduojančios muzikos: klausytis atpalaiduojančios muzikos, ypač jei pradedate jausti stresą, nusivylimą ar pyktį. Susikoncentruokite į kvėpavimą ir venkite agresyvių ar keliančių minčių. Sutelkite dėmesį į mąstymą neutraliomis temomis, nesusijusiomis su išorinėmis vairavimo sąlygomis.

2. Būtinai pakankamai išsimiegokite. Vairavimas nepakankamai pailsėjus gali prisidėti prie dirglumo ir greito supykimo. Be to, kad tapsite jautresni pykčiui kelyje, mieguistumas gali būti pavojingas vairuojant. Niekas nenori, kad kelyje pavargusios akys užsimerktų.

3. Išvykite anksčiau, kad galėtumėte nuvykti į kitas vietas. Žmonės lengviau nusivilia, kai jaučia, kad jiems trūksta laiko. Vėlavimo stresas gali papildomai apsunkinti, kai susiduriama su raudonu šviesoforo signalu ar eismo spūstimis. Jei patekote į spūstį, padeda susitaikyti su tuo, kad vėluojate, ir stengtis atsipalaiduoti.

4. Prisiminkite kelių dalijimosi mentalitetą. Ypač spūstyje prisiminkite, kad visi kiti aplink jus taip pat įstrigo laukdami. Norėsite laikytis elgesio, kuris užtikrintų saugias sąlygas visiems vairuotojams. Prisiminkite, kad niekas nėra tobulas, tačiau iš jūsų visų tikimasi, kad laikysitės įstatymų ir saugiai judėsite kelyje.

5. Išlaikykite tarpą tarp savęs ir kitų vairuotojų. Agresyvus vairavimas dažnai pasireiškia kaip važiavimas iš paskos ir važiavimas per arti kitų keliautojų. Palikite daug vietos. Numatykite kitų vairuotojų klaidas – jei būsite per arti, kas nors paspaudęs stabdžius gali sukelti avariją.

6. Būkite sąmoningi ir įsidėmėkite savo vairavimo ir paleidimo mechanizmus. Pradėkite kreipti dėmesį į tai, kas jus blaško kelyje, nesvarbu, ar tai būtų konkrečios vairavimo situacijos, ar problemos už automobilio ribų, kurios prasiskverbia į jūsų vairavimą. Atkreipkite dėmesį, kiek laiko tokiomis aplinkybėmis išliekate supykęs. Jų atpažinimas gali padėti jums išvengti tų sąlygų ir pozityviau į jas žiūrėti, kai jos atsiranda.

7. Susilaikykite nuo akių kontakto ir nepadorių gestų. Leisdami sau piktai elgtis su kitu vairuotoju, galite paskatinti jį taip pat agresyviai elgtis. Be to, atitraukdami dėmesį nuo kelio sukursite dar vieną pavojų saugumui.

8. Venkite žodžiu išlieti nusivylimą. Nusivylimo šauksmas gali būti ne toks katarsis, kokio tikitės. Ventiliacija iš tikrųjų gali padidinti nusivylimo jausmą ir pavojų.

9. Ant prietaisų skydelio dėkite nuotraukas arba raminančius paveikslėlius. Nedėdami jų tokioje vietoje, kuri kaip nors trukdytų matyti, matydami artimųjų ar mėgstamų vietų nuotraukas, galite nusiraminti, jei pradėsite pykti. Norite vairuoti saugiai, kad galėtumėte grįžti pas šiuos žmones, augintinius ar vietas.

10. Apsvarstykite išlaidas. Jei pinigai yra gera atgrasymo priemonė, tai avarijos žala ir baudžiamieji kaltinimai nėra pigūs. Net jei po pykčio kelyje incidento niekas nenukentės, bilietai, advokatai ir draudimo įkainiai gali greitai pabrangti.

5 būdai, kaip išvengti chuliganų kelyje
Jei susidurtumėte su kelių eismo dalyviu, norėtumėte laikytis atokiau nuo jo kelio ir vengti įsitraukti į konfliktą. Galite nepastebėti agresyviai vairuojančio asmens, todėl pateikiame 5 būdus, kaip išvengti kieno nors pykčio kelyje ir pavojingų pasekmių.

1. Vairuokite nuspėjamai ir apgalvotai. Tai reiškia, kad signalizuokite, tikrinkite, ar yra vietos jungiantis, nežiūrėkite į mobilųjį telefoną ir taikykite kitus saugaus vairavimo būdus. Nors atsitiktinai nutinka visko, geriausia stengtis neprisidėti prie jokių problemų.

2. Signalizuokite tik tada, kai privalote. Signalizavimas atsakant į agresyvų ir piktą vairuotoją gali tik sustiprinti jo pyktį kelyje. Signalizuokite tik tuo atveju, jei kyla saugumo problema, pavyzdžiui, kai kas nors persirikiuoja į kitą eismo juostą nematydamas jūsų automobilio.

3. Venkite piktų vairuotojų, kai juos matote. Nedidinkite greičio, kad aplenktumėte kokį nors vairuotoją, jei matote, kad jis vairuoja agresyviai. Persirikiuokite į kitą eismo juostą, jei jus lenkia, sulėtinkite greitį, kad praleistumėte priekyje norintį važiuoti vairuotoją, ir laikykitės už pikto vairuotojo. Jam bus sunkiau jus sužeisti, jei važiuosite iš paskos. Jei reikia, nuvažiuokite nuo kelio arba išvažiuokite į kitą išvažiavimą, kad pasišalintumėte iš kelio.

4. Nekreipkite dėmesio į nepadorius gestus. Neskatinkite pykčio kelyje ugnies – neužmegzkite akių kontakto ir nereaguokite taip, kad įtrauktumėte piktą vairuotoją, pavyzdžiui, neatsakykite į jo gestus arba akivaizdžiai šaukite iš automobilio vidaus.

5. Nebijokite apie pyktį kelyje pranešti valdžios institucijoms. Pranešimas apie ką nors iš tikrųjų gali išgelbėti gyvybę. Teisėsaugos institucijoms gali pavykti pasiekti piktą vairuotoją prieš įvykstant avarijai. Jei tapote avarijos, įvykusios dėl įsiutusio vairuotojo, liudininku, skambinkite policijai, tačiau būkite atsargūs ir atsargiai spręskite, ar artintis prie vairuotojo – agresyvūs vairuotojai gali būti nenuspėjami. Be to, nevažiuokite namo, jei įsiutęs vairuotojas jus seka. Skambinkite policijai ir laukite jos pagalbos.


Nevaldomas pyktis automobilyje

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.