Automobilis su mėlynais švyturėliais

Kaip elgtis kelyje pamačius pagalbos automobilį su įjungtais mėlynais švyturėliais?

Automobilis su mėlynais švyturėliais: kaip elgtis pamačius ir išgirdus kelyje važiuojantį specialiųjų tarnybų automobilį? Sirenos, šviesos, greta važiuojančios transporto priemonės, nuolat keičiančios greitį ir kryptį, kad pasitrauktų iš kelio: kiekvienas vairuotojas yra susidūręs su panašia situacija ir pajutęs, kad neretai tokia situacija sukelia papildomą stresą ir įtampą prie vairo.

Avarinės ar specialiosios paskirties transporto priemonės – tai greitosios pagalbos ir policijos automobiliai, gaisrinės mašinos ar kitos privačios ar gelbėjimo tarnyboms priklausančios transporto priemonės. Ištikus nelaimei, šie automobiliai įjungia sirenas ir mirksi šviesomis, kad perspėtų eismo dalyvius atlaisvinti kelią. Avarinės transporto priemonės turi kuo greičiau pasiekti kelionės tikslą, todėl joms leidžiama važiuoti degant raudonam šviesoforo signalui, judėti kelkraščiais ir priešinga kryptimi, viršyti greitį ir kt., kad tikslą pasiektų per trumpiausią įmanomą laiką. Visa tai turi būti daroma saugiai manevruojant per eismą.

Kad padėtų greitosios pagalbos automobilių vairuotojams atlikti savo darbą, eismo dalyviai, pamatę ar išgirdę tokį automobilį, turi tinkamai reaguoti.

Būkite budrūs

Nors šis patarimas galioja bet kuriuo metu esant prie vairo, išlikti budriam reiškia, kad reikia būti nuolat dėmesingam stebint kelią, o triukšmo lygis automobilyje turi būti pakankamai žemas, kad būtų galima išgirsti visus garsinius signalus. Jei išgirdote sireną arba pamatėte avarinę transporto priemonę, praverkite langą, kad geriau girdėtumėte, ir saugokitės pėsčiųjų.

Vertinkite situaciją

Patikrinkite visus veidrodėlius, kad nustatytumėte artėjančios avarinės transporto priemonės greitį, ir nuspręstumėte, kur ir kada geriausia būtų sustoti.

Reaguokite

Stabdydami reaguokite greitai ir ramiai. Prieš tai apsižvalgykite į visas puses ir būtinai naudokite posūkio signalą. Nedarykite ypač staigių judesių su stabdžiais, tačiau elkitės ryžtingai ir nestabdykite nesignalizuodami atitinkamais posūkių signalais.

Grįžkite į kelią

Pravažiavus transporto priemonei, vėl grįžkite į kelią apsižvalgę visomis kryptimis, signalizuodami ir pamažu įsiliedami į eismą.

Ko nedaryti?

Niekada nesustokite ten, kur nėra pakankamai vietos saugiai atlaisvinti kelio. Be to, nesekite paskui avarinę transporto priemonę, kad galėtumėte važiuoti taip pat greitai, arba nebandykite jos aplenkti.

Aukščiau pateiktos taisyklės suteikia žinių apie pagrindines gaires to, ko iš jūsų, kaip vairuotojo, tikimasi. Turėtumėte žinoti, ką daryti, jei pastebėjote avarinę transporto priemonę, artėjančią iš paskos, priešais jus, sankryžoje ir kai ji sustojo. Žinokite, ką daryti esant šiems 4-iems skirtingiems scenarijams:

1. Iš paskos artėjanti avarinė transporto priemonė

Saugiai sulėtinkite greitį ir patikrinkite aplinką, kurioje esate. Nebandykite sostoti tą pačią akimirką, nors tokia gali būti pirminė jūsų reakcija. Prieš tai turite patikrinti, ar nėra pėsčiųjų, dviratininkų ar kitų automobilių. Kai tik rasite laisvą kelio pakraštį, sustokite naudodami mirksintį posūkio signalą. Negrįžkite į eismą, kol nematote tam galimybės.

2. Iš priekio artėjanti avarinė transporto priemonė

Net kai avarinė transporto priemonė atvažiuoja iš priešpriešinės eismo juostos, paprastai vis tiek patartina pasitraukti į kelkraštį. Jei tarp jūsų važiavimo krypties ir priešpriešinio eismo nėra kliūties, avarinė transporto priemonė, norėdama apvažiuoti intensyvų eismą, gali važiuoti ne savąja, o priešpriešine kelio puse. Sustoję nuošalėje, atlaisvinsite eismo juostą avarinės tarnybos darbuotojams.

3. Prie sankryžos artėjanti avarinė transporto priemonė

Jei netoli sankryžos pamatysite avarinę transporto priemonę, jūsų veiksmai priklausys nuo to, ar esate sustoję, ar važiuojate. Jei esate sustoję ir yra vietos persirikiuoti į dešinę kelio pusę, padarykite tai, kai matysite, jog veiksmus atlikti yra saugu. Priešingu atveju likite savo vietoje. Net jei užsidega žalias šviesoforo signalas arba jūs įgyjate pirmenybę važiuoti, palaukite, kol avarinė transporto priemonė pravažiuos pirmoji.

Jei kertate sankryžą tuo metu, kai iš bet kurios pusės artėja avarinė transporto priemonė, nestabdykite ir nedidinkite greičio. Niekada nesustokite viduryje sankryžos; važiuokite per ją toliau, tada saugiai pasitraukite į kelio pusę. Nevažiuokite greičiau, kad pravažiuotumėte degant žaliam šviesoforo signalui ar pasuktumėte prieš avarinę transporto priemonę, ir nevažiuokite paskui avarinę transporto priemonę, kad spėtumėte pravažiuoti degant žaliam šviesoforo signalui.

4. Kelyje sustojusi avarinė transporto priemonė

Sustojusi avarinė transporto priemonė paprastai toliau mirksi šviesomis jau būdama įvykio vietoje. Sulėtinkite greitį ir persirikiuokite į kitą eismo juostą, jeigu yra vietos ir aplinkybės leidžia tai padaryti. Geriausia maksimaliai sulėtinti greitį – iki 20 km/h, nes įvykio vietoje gali dirbti daugiau žmonių ir jie gali netikėtai pasirodyti gatvėje. Apskritai sumažinkite greitį tiek, kad galėtumėte reikalui esant saugiai sustoti. Pagrindinis jūsų rūpestis – suteikti avarinei transporto priemonei ir jos darbuotojams pakankamai vietos atlikti savo darbą.

Skaitykite kitus straipsnius temoje “Saugumas kelyje”.

 

Automobilis su mėlynais švyturėliais

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.