Koks turi būti saugus atstumas tarp automobilių?

Vairavimo malonumas ir pagarba sau bei kitiems eismo dalyviams priklauso nuo vieno vienintelio bet esminio dalyko – saugumo. Jeigu laikotės taisyklių, kurios dažnai priklauso nuo paros meto, oro sąlygų ir metų laiko, taip pat atsižvelgiate į savo automobilio charakteristikas ir žinote jo galimybes, būsite pavyzdžiu, kaip reikia elgtis kelyje.

 

Vairavimo kultūra Lietuvoje tikrai sparčiai gerėja ir net didžiausi skeptikai sutiks, kad kuo dažniau atsidūrę gatvėje matysime gerų pavyzdžių, tuo daugiau šansų, kad ilgainiui iš jų imsime mokytis. Būtent tai ir pastebi įvairių transporto priežiūros organizacijų specialistai. Chuliganizmas prie vairo yra įvairiapusiškai trumparegiškas ir jo pasekmės dažniausiai būna labai skaudžios tiek šeimos, tiek šalies gerovės prasme.

 

Tiesa, kad būtume visuomet 100 % pasiruošę ir užtikrinti savo žiniomis ir vairavimo įgūdžiais, turime iš naujo prisiminti ir pasikartoti kai kurias kelių eismo taisykles. Nors ir turime puikų savisaugos instinktą, kadaise išlaikyto KET klausimyno niuansai išdyla iš atminties ir tenka dažnai girdėti vairuotojus besiginčijant dėl elementarių dalykų.

 

Vienas iš dažniausiai kylančių klausimų:

 

koks turi būti saugus atstumas tarp automobilių?

 

  • Atstumas iki priekyje važiuojančio automobilio. Ankstesnėse KET redakcijose būdavo pažymima, kad atstumas metrais turi būti lygus pusei skaičiaus, kurį rodo greičio matuoklė spidometro skydelyje. Tarkime, jeigu važiuojate 50 km/h greičiu, jūsų automobilio atstumas iki priekyje važiuojančio automobilio turėtų būti 25 m. Jeigu automobiliai judės 100 km/h greičiu, tuomet distancija tarp jų turi būti maždaug 50 m. Dabartinėse KET tokių reikalavimų nėra, tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad mašinoms važiuojant 60 km/h greičiu tarp jų turėtų būti dviejų sekundžių atstumas. Toks laiko tarpas būtų pakankamas laiku sustabdyti transporto priemonę. Žinoma, 2s atstumas galioja esant idealioms oro ir kelio sąlygoms. Ši distancija iš karto turi būti didesnė, esant prastam matomumui, slidžiai kelio dangai ir t.t.

 

Kiti svarbūs atstumai, kurių reikia laikytis kelyje

 

  • Koks minimalus saugus atstumas tarp prasilenkiančių transporto priemonių? Važiuojant 90km/h greičiu šis atstumas turėtų būti – 2m.
  • Koks atstumas turi būti, sustojus transporto sraute iki priešais sustojusios transporto priemonės? Sustojus transporto sraute tarpas iki priešais sustojusios transporto priemonės turi būti pakankamas ją apvažiuoti, nevažiuojant atbuline eiga.

 

Neužmirškite, kad saugaus atstumo nesilaikymas yra viena dažniausiai pasitaikančio eismo įvykių priežasčių, todėl įsidėmėkite šiuos rekomenduotinus skaičius ir jų nepamirškite vairuodami. Saugaus ir malonaus laiko kelyje!

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.