kad neužšaltų automobilio durelės

Keli paprasti patarimai, kad neužšaltų automobilio durelės

Kad neužšaltų automobilio durelės ir, kad galėtumėte išvengti šios nemalonios situacijos rytais skubėdami į darbą ar veždami vaikus į mokyklas ir darželius, galite pasinaudoti šiais nesudėtingais būdais ir patarimais.

Kad neužšaltų automobilio durelės: ko imtis?

Jei paprastai automobilį statote lauke, sniegas, šlapdriba ir lijundra gali sukelti nepatogią ir varginančią problemą – automobilio durelių užšalimą. Atlikę tam tikrus namų darbus ir pasinaudoję keliomis gudrybėmis, galėsite akimirksniu atidaryti automobilio dureles ir pradėti numatytą kelionę.

Jei įmanoma, venkite stichijų

Labai svarbu, kaip paliekate automobilį nakčiai. Reikia žinoti, kad jeigu oro prognozėse numatoma drėgmė, krituliai ir tuo pačiu atšalimas, jeigu įmanoma, automobilį turite statyti garaže arba po stogu. Žinoma, ne visi turime tokią galimybę, arba, jeigu esame išvykę, pasikeitę gamtos sąlygos mus gali užklupti bet kurioje kitoje vietoje. Taigi, kita gelbstinti ir lengvinanti padėtį išeitis – naudoti automobilio dangtį/užvalkalą arba brezentą. Tai sumažina drėgmės patekimo kiekį, dėl kurio užšąla automobilio durelių dalys.

Užuovėja

Jeigu gebate orientuotis ir nustatyti, kokios krypties vėjas vyraus naktį (prognozėse visuomet galite pasitikrinti), ar aplinkoje, kur parkuosite automobilį, yra vietos su užuovėja, galite atitinkamai pastatyti savo transporto priemonę. Kai kurie gamtos objektai, ar statiniai, jų sienos gali ženkliai apsaugti automobilį nuo užsąlimo. Kartais patys galite pastebėti, kaip keletas automobilių stovinčių – atrodytų – vienas šalia kito, patiria skirtingą šalčio poveikį. Apsidairykite, ar prie automobilio, kurio durelės atsidarė lengvai nebuvo kokio nors saugančio ar užstojančio lijundrą objekto.

Apžiūrėkite guminę tarpinę

Guminė tarpinė yra minkštas duris sandarinantis elementas, einantis palei automobilio durelių ir langų kraštus. Kai ši tarpinė yra suplyšusi, atsilaisvinusi, įtrūkusi arba jos apskritai nėra, drėgmė gali prasiskverbti į vidų ir užšalti. Apžiūrėkite šias gumines tarpines ir įsitikinkite, kad jos yra geros būklės. Jei ne, turėtumėte jas pakeisti.

Išvalykite ir sutepkite guminę tarpinę

Jei jūsų automobilio guminės tarpinės yra nešvarios, purvas ir įvairios nuosėdos gali trukdyti automobilio durelėms užsidaryti. Dėl to drėgmė lengviau prasiskverbia į vidų ir užšaldo jūsų dureles. Nuvalykite tarpines šiltu muiluotu vandeniu ir leiskite joms išdžiūti (likusi drėgmė gali užšalti). Būtinai nuvalykite tarpinę aplink automobilio rėmą/kėbulą ir tarpinę, esančią pačiose durelėse.

Papildomai atsargumo dėlei tarpinę išpurkškite arba nuvalykite silikoniniu tepalu ir mikropluošto šluoste. Tai padės išvengti vandens kaupimosi ir užšalimo. Silikoninio tepalo galima įsigyti automobilių dalių parduotuvėse, jo kaina nėra didelėį, tačiau jei negalite jo gauti ypač greitai, tinka ir purškiamas aliejus, naudojamas ruošiant maistą. Pirmiausia išbandykite jį ant mažiau pastebimos vietos, kad įsitikintumėte, jog jis nepažeidžia automobilio paviršiaus dažų sluoksnio.

Tarp kėbulo ir durelių, jas uždarydami įkiškite rankšluostį

Jei jūsų automobilio durelės linkusios užšalti, gali būti prasminga imtis radikalesnių veiksmų. Palikite nakčiai rankšluostį durelėse tiesiai virš lango: tarp automobilio durelių ir kėbulo rėmo. Tokiu būdu iš tyro turėsite dar vieną būdą lengviau atidaryti dureles: galėsite traukti paliktą rankšluosčio ar kito audinio galą, jeigu automobilio durelės bus užšalę. Rankšluostis padidins traukimo jėgą ir leis nepažeisti smarkiai traukiamos rankenos, nesuplėšyti tarpinės ar kitaip nepakenkti automobiliui.

Apledėjimo šalinimo priemonės

Apledėjimą galima įveikti naudojant įvairias chemines priemones. Vieną iš jų galite pasigaminti patys: sumaišykite du trečdalius alkoholio ir vieną trečdalį vandens arba naudokite priekinio stiklo apiplovimo žiemai skirtą – neužšalantį skystį. Šiuos mišinius purkškite palei automobilio durelių siūles – jos padės ištirpdyti ledą ir palengvins durelių atidarymą. Jei ledo padarytas darbas išties rimtas, gali tekti panaudoti plaukų džiovintuvą ir prailgintuvą. Pūskite karštą orą palei durelių ir kėbulo siūles, kol galėsite atidaryti.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: “Kėbulas”

kad neužšaltų automobilio durelės

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.