Kas yra Plug in

Kas yra Plug in automobilis? Skirtumai nuo įprastų hibridų.

Kas yra Plug in automobilis? Tai yar įkraunama hibridinė elektrinė transporto priemonė (PHEV – plug-in hybrid electric vehicle). Tokio automobilio akumuliatoriaus baterija gali būti įkraunama ne tik iš įmontuoto vidaus degimo varikliu varomo generatoriaus, bet ir prijungus įkrovimo laidą prie išorinio elektros energijos šaltinio.

Dauguma PHEV yra lengvieji automobiliai, tačiau yra ir komercinių transporto priemonių bei mikroautobusų, krovininių sunkvežimių, autobusų, traukinių, motociklų, mopedų ir net karinių transporto priemonių su PHEV įkrovos versijomis.

Kuo Plug in skiriasi nuo kitų hibridinių automobilių?

Plug in vs įprasti hibridai

Palyginti su įprastinėmis hibridinėmis elektrinėmis transporto priemonėmis (HEV – hybrid electric vehicle), PHEV turi didesnį talpesnį akumuliatorių, kurį galima įkrauti iš elektros tinklo. Jo efektyvumas taip pat yra didesnis ir automobilio eksploatacija gali kainuoti pigiau nei naudojant vien tik variklio generatorių, be to, sukuriama elektros galia yra didesnė, o tai užtikrina ilgesnį ir dažnesnį važiavimą elektra varomu režimu, kas padeda sumažinti eksploatavimo išlaidas.

Plug in vs įprastas elektromilis

Priešingai, t.y. lyginant su pilnai elektra varomais elektromobiliais, PHEV akumuliatorių baterija yra mažesnė, nes siekiant išlaikyti panašų automobilių svorį – dėl būtinybės įrengti vidaus degimo variklį ir hibridinę transmisiją, reikia mažinti bateriją. Tačiau esminis Plug in privalumas tas, kad tokia transporto priemonė turi papildomą galimybę – jei akumuliatorius išsikrauna – vėl naudoti benzininį ir (arba) dyzelinį variklį, kaip įprastos HEV (hibridinės) transporto priemonės, todėl sumažėja nerimas dėl galimo įveikti atstumo, ypač tose vietose, kur nėra pakankamos įkrovimo infrastruktūros.

Skaitykite kitus straipsnius temoje “Elektromobiliai“.

Daugiau apie Plug in privalumus ir minusus:

 

Kas yra Plug in

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.