kaip jungti uzvedimo laidus

Kaip užkurti mašiną su krokodilais (užvedimo laidais)?

Klausimas – kaip užkurti mašiną su krokodilais – dažniausiai iškyla žiemą, kai akumuliatoriui tenka naudoti didesnį krūvį užvedimo metu. Jeigu akumuliatorius senas, ar važiavimo atstumai šaltuoju metų laiku yra nedideli, tuomet didelė tikimybė, kad šią žiemą svarbiausias variklio energijos šaltinis išseks ir vieną rytą, jo nebeužkursite. 

 

Paprasčiausias ir greičiausias būdas užkurti automobilį su nusėdusiu akumuliatoriumi: panaudoti užvedimo laidus arba taip vadinamus krokodilus ir jais sujungti jūsų automobilį su kita transporto priemone, kurios užvedimas veikia tinkamai ir akumuliatorius yra sveikas ir pasiruošęs pagelbėti. Tiesa, visuomet atkreipkite dėmesį į užvedimo laidų storį, nes vairuotojai neretai pradeda panikuoti ir ima galvoti, kad problema ne akomuliatoriuje, o gedimas yra rimtesnis, kai krokodilais užvesti nepavyksta. Įvairūs kinietiški gaminiai būna ypač ploni ir teko ne kartą stebėti, kai jie žiemą neatlieka jokios funkcijos. Koks turi būti laidų storis, skaitykite čia: Užvedimo laidai arba krokodilai. Jų storis ir gnybtai

 

Kai laidus jau turite, antras svarbus žingsnis yra teisinga jų uždėjimo eiga. Taigi,

 

kokia eilės tvarka prijungti užvedimo laidus ir kaip užkurti mašiną su krokodilais:

1. Pagalbinis automobilis turi būti neužvestas. Priešingu atveju atsiranda rizika sugadinti ir pakenkti jo elektroninei daliai.

 

2. Išsiaiškinkite, kur abiejuose automobiliuose yra teigiamas ir neigiamas akumuliatoriaus kontaktas. Pliusas dažniausiai slepiasi po raudonu apsauginiu dangteliu, minusas – netoliese iš kėbulo išvestas varžtas su veržle.

 

3. Dedant krokodilų gnybtus, svarbu, kad gautumėte kuo geresnį kontaktą. Todėl stenkitės uždėti ne tik ant varžto, bet ir ant veržlės.

 

4. Pirmiausia dėkite gnybtą ant norimo užvesti automobilio teigiamo (+) akumuliatoriaus poliaus.

 

5. Tuomet to paties laido kitame gale esantį gnybtą ant teigiamo (+) akumuliatoriaus poliaus pagalbą teikiančiame automobilyje.

 

6. Toliau kito laido gnybtą junkite prie norimo užvesti automobilio neigiamo (-) akumuliatoriaus poliaus.

 

7. Galiausiai šio laido kitame gale esantį gnybtą ant neigiamo (-) akumuliatoriaus poliaus pagalbą teikiančiame automobilyje.

 

8. Užveskite pagalbą teikiantį automobilį. Palikite jį užvestą 5-15 min. Tikslus laikas labai priklauso nuo įvairių aplinkybių: variklio tipo, išsikrovusio akumuliatoriaus būklės ir pan. Kartais vos uždėjus laidus galima užvesti automobilį ir jam pakaks tos galios atiradusios iš pagalbinio akumuliatoriaus. Kitą kartą gali prireikti ir dešimties ar penkiolikos minučių, kad akumuliatorius pasikrautų ir būtų pajėgus užvesti automobilį. Užvesti visuomet bandykite pirmiau UŽGESINĘ pagalbinį automobilį.

About the Author /

[email protected]

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.