uzsidege variklio simbolis

Kaip užgesinti “Check engine” klaidą prietaisų skydelyje?

Paprastas, greitas ir svarbiausia nemokamas būdas, kaip užgesinti “Check engine” ar tiesiog išjungti vieną dažniausiai pasitaikančių klaidų automobilio prietaisų skydelyje, kuri paprastai vaizduojama variklio simboliu ar greta jo esančiais užrašais: “check”, “check engine”, “service engine soon”.

 

Perspėjimas: šis būdas nepašalina atsiradusio gedimo, kuris gali būti tikrai rimtas ir reiškiantis, kad turite atlikti remonto darbus kuo greičiau. Šis būdas tinka, jeigu A) norite laikinai nuraminti savo nervus ir negalite pakęsti, kai prietaisų skydelyje mirguliuoja blogą pranašaujantys ženklai, B) jeigu klaida yra kompiuterinėje dalyje ir atsiranda net ir nesant variklio gedimui, C) jeigu norite bandyti atpažinti ir suprasti, kas automobilyje provokuoja šią klaidą ir kokiu momentu ji atsiranda.

Šis būdas kaip užgesinti “Check engine” pasiteisina 70-80% bandymų metu ir tinka patiems įvairiausiems automobilių modeliams. Taigi:

 

1. Atidarote automobilio kapotą.

2. Surandate vietą, kurioje įtaisytas akumuliatorius.

3. Teigiamas akomuliatoriaus kontaktas žymimas pliuso ženklu ir dažniausiai turi raudoną apsauginę dalį, neigiamas – minuso ženklu ir dažniausiai turi juodą apsauginę dalį. Pasirenkate neigiamą kontaktą, atsukate ar kitaip atlaisvinate prie jo prijungtą gnybtą ir jį nuimate.

4. Palaukiate šiek tiek daugiau nei minutę ar dvi ir vėl prijungiate gnybtą prie kontakto.

5. Įvyksta “reset’as” arba sistemos perkrovimas ir įjungus degimą bei užkūrus variklį “Check engine” pranešimas dažniausiai dingsta.

6. Ką daryti, jeigu įjungus degimą visvien jį matote?

7. Vėl nuimkite neigiamą kontaktą laikantį gnybtą.

8. Grįžkite į vairuotojo vietą.

9. Šio techninio proceso esmė – pašalinti energijos likutį esantį automobilyje ir gebantį išsaugoti “Check engine” klaidos pranešimą. Taigi, atsisėdę į vairuotojo vietą ir palaukę po gnybto nuėmimo ir akumuliatoriaus atjungimo minutę ar dvi, paspauskite keletą kartų garso signalą ir įjunkite automobilio šviesas.

10. Šis veiksmas galutinai pašalins energijos likutį, leidžiantį išsaugoti atmintyje įvairias sistemos klaidas ir ją perkraus.

11. Uždėjus neigiamo kontakto jungtį ir įjungus degimą klaidos turėtumėte nebematyti.

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.