android apple pajungimas automobilyje

Kaip patogiai automobilyje naudoti išmanųjį telefoną su Android operacine sistema? Android Auto

Vartotojams, kurių išmaniuosiuose telefonuose įdiegta Android operacinė sistema, Google kompanija siūlo sprendimą Android Auto, leidžiantį vairavimo metu telefonu naudotis saugiai, sutelkiant visą dėmesį į tai, kas vyksta kelyje.

 

Netgi tuomet, kaip automobilių gamintojai įvairiapusį automobilio valdymą ir kitas svarbias šiuolaikines komunikavimo priemones stengiasi diegti ir pateikti savo pačių infosistemų monitoriuose, mes vis dar labai dažnai esami trukdomi įvairios rūšies informacinių pranešimų, kuriuos vairuodami gauname į savo telefonus. Šie iš tiesų svarbūs darbui ir laisvalaikiui prietaisai nuolat atitraukia mūsų dėmesį. Atsižvelgdama į tai, Google sukūrė specialų sprendimą – Android Auto.

 

Android Auto programa minimizuoja įvairius trukdžius vairuojant, prisijungdama prie automobilio prietaisų skydelio ir leidžia vairuotojui maksimaliai sutelkti dėmesį į kelią. Visas svarbiausias ir mėgiamiausias telefono funkcijas galėsite valdyti ir kontroliuoti nelaikydami telefono vienoje rankoje, o vairo – kitoje.

 

Android Auto su automobiliu sujungiamas labai paprastai. Reikia pasirinkti norimą būdą: USB laidą, Bluetooth Wi-Fi ryšį ar kt. Kartais komunikacija įvyksta automatiškai, kitais kartais automobilio monitoriuje esančiuose nustatymuose reikės surasti būtent tą įrenginį, kurį norite prijungti prie savo mašinos ir jį pasirinkti.

 

Galėsite pasirinkti, kurias aplikacijas norėsite valdyti pasitelkdami Android Auto. Pradžios lange matysite jų sąrašą, galėsite peržiūrėti ir pasirinkti vieną iš jų, ar tai būtų muzikos, žemėlapių, skambučių, žinučių ar kt. mobiliosios programėlės – apps’ai.

 

Android Auto galėsite valdyti automobilyje esančiu lietimui jautriu ekranu ar saugumui užtrikinti skirais mygtukais, neatitraukiančiais vairuotojo dėmesio. Galėsite pasirinkti norimą programėlę, esančią jūsų telefone arba naudoti balso kotrolės režimą ir norimas funkcijas telefonui pranešti balsu spausdami mikrofono ikoną. Jeigu vistik bus toks momentas, kad staiga paimsite telefoną į rankas ir norėsite kažką jame pažiūrėti, automatiškai aktyvuosis Android Auto logotipas, pranešantis, kad viską galite valdyti automobilio prietaisų skydelyje.

 

Tiek balsą tiek rankinį valdymą galite naudoti norėdami skambinti ar rašyti žinutes. Žinoma, su lietuvių kalba dar teks palūkėti, tačiau Android Auto gali paprašytas atlikti skambučius ar jums diktuojant rašyti žinutes. Taip pat gali perskaityti gautus pranešimus, kad jūsų dėmesys būtų skirtas tik į kelią.

 

Taip pat galėsite naudoti visas kitas programėles, kurias esate pamėgę: navigacijai (Google Maps, Waze) muzikos klausymui (Spotify ar Pandora) ir t.t.

 

Norint pradėti naudoti Android Auto, reikės parsisiųsti šią nemokamą programėlę, instaliuoti ir prijungti išmajųjį telefoną prie automobilio. Dažniausiai prijungimas, kaip jau minėjome, atliekamas USB kabeliu arba integruotu automobilyje Bluetooth ryšiu. Android Oreo operacinės sistemos versija palaiko ir Wireless ryšį. Štai čia galite sužinoti, kurių modelių automobiliai yra suderinami su Android Auto: automobilių modeliai suderinami su Android operacine sistema telefonuose.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

1 Comment

  • Antanas
    2019-10-16

    Sveiki, iš kur parsisiųsti Android auto? Google play parsisiųsti į Lietuvą neleidžia, o iš kitur nežinau ar saugu?

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.