kaip suzinoti radijo koda

Kur ieškoti automobilio slaptažodžio radijo kodo, atblokuojančio garso ir info sistemą?

Radijo imtuvas, automobilio stereo sistema bei visa transporto priemonės informacijos ir pranešimų sistema gali būti užblokuota dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai pasitaikančios yra šios: (1) įvairiausi elektrinės dalies sutrikimai, kurių metu automobilio kompiuteris praranda energijos tiekimą, (2) remontas autoservise, kurio metu buvo atjungtas akumuliatorius, (3) ar tiesiog mašinos funkcija, kurios metu buvo sureaguota į bandymą vogti jūsų automobilį, blokuojant jo elektros sistemą. Ką daryti tokiu atveju? Kur ieškoti šio slaptažodžio ar populiariai vadinamo radijo kodo, kad būtų galima atblokuoti magnetolą ir informacinių pranešimų sistemą?

 

Laimė, tai nėra raketų mokslas ir daugeliu atveju jums pavyks šį klausimą išspręsti patiems bei profesionalų pagalbos. Štai keletas būdų, kur galite rasti savo automobilio slaptažodį.

 

1. Transporto priemonės vartotojo instrukcija – vadovas

 

Tai tiesiausias ir greičiausias kelias, kuris padės išspręsti šį klausimą. Jame turi būti paminėtos visos problemos, galinčios nutikti su automobiliu ir jų sprendimo būdai. Šio vadovo turinyje ieškokite informacijos susijusios su radijo, stereo ar saugumo temomis. Kartais šis kodas užrašomas ant specialios plastikinės ar kartoninės kortelės esančios šioje instrukcijoje ar pažymėtas viename iš knygos viršelių. Jeigu esate pirkę dėvėtą automobilį, bet kartu gavote ir jo vartotojo vadovą, įdėmiai jį apžiūrėkite. Neretai ankstesni savininkai šį kodą būna pasižymėję ranka matomoje vietoje.

 

2. Automobilio gamintojo tinklalapis

 

Jeigu radio apsaugos kodo neradote vadove ar jis nebuvo pridėtas perkant dėvėtą automobilį, tokiu atveju sekantis žingsnis bus apsilankyti jūsų transporto priemonės modelio gamintojo svetainėje. Daugelis gamintojų turi internetines duomenų bazes, kuriose galėsite suvesti savo mašinos gaminimo metus, modelį, VIN numerį bei netgi serijinį numerį ir šių duomenų pagalba radijo kodas jums bus pateiktas monitoriaus ekrane arba išsiųstas elektroniniu laišku. Jeigu radijo sistema buvo pakeista nei ta su kuria buvo automobilis pagamintas ir išleistas į rinką, jums reikės ieškoti atitinkamos informacijos radijo gamintojo svetainėse.

 

3. Gamintojo atstovybė

 

Jeigu gamintojo svetainėje surasti slaptojo kodo nepavyko, sekanti galimybė bus jūsų automobilio gamintojo atstovas šalyje. Tarkime, jeigu vairuojate VW Golf automobilį, kreipkitės į artimiausią Volkswagen atstovybę. Neparmirškite, kad kai kurie gamintojai susivienija ir turi bendras atstovybes.

 

4. Garso sistemų instaliacijų įmonės

 

Jeigu nei vienas iš anksčiau paminėtų būdų jums nepadėjo surasti ir sužinoti jūsų automobilio radijo kodo, paskutinis variantas būtų kreiptis į įmones, užsiimančias auto garsų sistemų įrengimu. Įvertinę radijo imtuvo modelį, kurį turite, jie jums atsakys dėl galimybės perkrauti radijo komiuterį ir atstatyti senąjį ar nustatyti naują kodą.

 

Kuomet kodą jau žinote, jį suvesti ir patvirtinti tikrai nesunku. Dažniausiai įvedimui ir patvirtinimui naudojami radijo kanalų perjungimo ir garso valdymo mygtukai. Svarbiausia, kad kodas būtų suvestas teisingai ir pagal gamintojo reikalavimus. Juos visuomet nesunkiai rasite panaršę internetines paieškų sistemas.

 

Nuotraukos šaltiniai: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.