kaip parduoti automobilį

Kaip parduoti automobilį greičiau? Populiariausių spalvų TOP 9

Kaip parduoti automobilį greičiausiai – sugaištant mažiausiai laiko? Dauguma vairuotojų dažniausiai pasirenka automobilio spalvą gana tradiciškai ir mieliau renkasi monochromatines spalvas, tokiu būdu siekdami neutralios ir universalios išvaizdos automobilio. Automobilių istorijos patikros platforma “carVertical” atliko tyrimą, kurio metu buvo surinkti duomenys apie naudotus automobilius Lietuvoje ir nustatyta, kokia įtaka automobilio spalvai turi pardavimo greičiui.

Kaip parduoti automobilį ypatingai greitai? Išskirtinė automobilio spalva – žalia

Įprastų spalvų automobiliai dažnai parduodami per panašų laiką, tačiau žalios spalvos automobiliai išsiskiria kur kas greitesne realizacija – vidutiniškai per 7 dienas. Sidabrinė spalva užima antrą vietą su 10,4 dienos pardavimo laiku, o juoda spalva yra trečioje vietoje su 10,8 dienos pardavimo laiku.

Tai puikiai patvirtina statistika, kai kalbame apie naudotų 5-osios serijos „BMW“ pardavimus Lietuvoje – žalios spalvos modeliai parduodami greičiau nei kitų spalvų automobiliai.

Vertinant automobilio pardavimo greitį, pastebima, kad Lietuva išsiskiria dėl ypač greitai parduodamų žalių automobilių. Tokių modelių pardavimas trunka vidutiniškai savaitę, tai yra bent kelias dienas greičiau nei kitų spalvų automobilių pardavimas. Tai rodo, kad daug pirkėjų jau aiškiai žino, ko ieško ir yra nusiteikę įsigyti būtent žalią automobilį.

Galima manyti, kad viena iš priežasčių, kodėl žalių spalvų automobiliai parduodami taip greitai, yra mažesnė paklausa. Todėl pardavėjai dažnai siūlo žalius automobilius už žemesnę nei rinkos kaina, taip bandydami pritraukti pirkėjus, ieškančius pigesnių galimybių.

Kuo ypatingas geltonas automobilis?

Nors daugelis laiko geltoną spalvą saugiausia automobilio spalva, retas nori, kad jo visureigis, sedanas ar universalas atrodytų kaip taksi. Parduoti geltoną automobilį yra tikras iššūkis ir užtrunka vidutiniškai 17,3 dienos, t.y., maždaug 2,5 karto ilgiau nei žalios transporto priemonės pardavimo procesas.

Nors geltoną dažniausiai renkasi sportinių modelių mylėtojai, ši spalva net ir tokiu atveju pralaimi raudonai. Jei juoda ar mėlyna spalva daugelio automobilių atveju yra tinkamiausias pasirinkimas, tai geltona išties nepatenka į spalvų TOP’us.

Statistika aiškina, kad geltonų automobilių pardavimo procesas užtrunka neįtikėtinai daug laiko, lyginant su žaliomis. Geltona spalva yra itin retai pasitaikanti automobilių spalva, dažniausiai naudojama tik išskirtiniuose, sportiškuose modeliuose. Tai ženkliai sumažina potencialių pirkėjų skaičių, kas žinoma, smarkiai lėtina pardavimus.

Kalbant apie 5-osios serijos „BMW“ automobilius, ilgiausiai pardavinėjami balti modeliai – tai trunka perpus ilgiau nei žalios spalvos transporto priemonių pardavimas. Tai atrodo gana keista, atsižvelgiant į tai, kad automobilį nudažyti balta spalva yra gana pigu. Tačiau daugumoje atvejų tokie automobiliai būna prastos komplektacijos, todėl pirkėjai linkę rinktis spalvas, kurios užtikrina aukštesnį komfortą.

carVertical komunikacijos vadovas Mantas Buzelis

Ką lemia išskirtinės spalvos?

Duomenys iš automobilių patikros platformos “carVertical” rodo, kad Lietuvoje populiariausia automobilių spalva yra juoda. Net 30,5% visų automobilių Lietuvoje nudažyti juoda spalva, tai tik patvirtina lietuvių vairuotojų nuosaikumą ir jų pasirinkimus. Sidabrinė spalva užima antrą vietą su 26,5%, o trečioje pozicijoje yra mėlyna su 14,2%.

Šios spalvos yra dominuojančios ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Sidabrinės, juodos ir mėlynos spalvos populiarumą nusako ne tik jų dažnis gatvėse, bet ir tai, kiek laiko prireikia parduoti automobilius šiomis spalvomis. Sidabrinės spalvos automobilį vidutiniškai užtrunka parduoti per 10,4 dienas, juodos – per 10,8 dienas, o mėlynos – per 11,9 dienas.

Nors automobilių gamintojai kasmet pristato naujas spalvas savo modelių gamose, tokių spalvų populiarumas paprastai išlieka tik trumpam laikui. Vairuotojai įvairiose šalyse ir toliau išlieka ištikimi juodai, baltai, sidabrinei ir mėlynai spalvoms.

Spalvos įtaka automobilio pardavimo laikui:

Geltona – vidutiniškai parduodama per 17,3 d.

Balta – per 14,6 d.

Pilka – per 13,9 d.

Raudona – per 12 d.

Mėlyna – per 11,9 d.

Ruda – per 11,7 d.

Juoda – per 10,8 d.

Sidabro – per 10,4 d.

Žalia – per 7 d.

Skaitykite kitus straipsnius skyriuje: Kitos temos.

Pasitikrinkite savo automobilio istoriją: Car Vertical.

Išvados ir apibendrinimas

Taigi, tyrimas atskleidė, kad automobilių spalva gali turėti didelę įtaką pardavimo greičiui Lietuvoje. Dauguma vairuotojų rinkosi tradicines, monochromatines spalvas, tokiu būdu siekdami universalios išvaizdos. Juoda spalva dominuoja rinkoje, sudarant net 30,5% visų automobilių, o sidabrinė ir mėlyna užima antrą ir trečią vietą atitinkamai su 26,5% ir 14,2% dalimi.

Ši populiarumo tendencija taip pat pastebima daugelyje Europos šalių. Pardavimo greičiui įtaką daro ne tik spalvos populiarumas, bet ir tai, kiek laiko reikia automobiliui rasti naują savininką. Sidabrinės spalvos automobilį vidutiniškai parduoti užtrunka 10,4 dienos, juodos – 10,8 dienos, o mėlynos – 11,9 dienos.

Nors automobilių gamintojai nuolat pristato naujas spalvas, vairuotojai daugumoje šalių išlieka ištikimi tradicinėms juodoms, baltoms, sidabrinėms ir mėlynoms spalvoms. Tai parodo, kad spalvos pasirinkimas gali turėti didelės įtakos automobilio pardavimo procesui ir greičiui.

kaip parduoti automobilį
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.