Pagalba perkant automobilį

Pagalba perkant automobilį. Kaip nusiderėti naudoto automobilio kainą iki 20%?

Pagalba perkant automobilį: Dėvėto ir jau naudoto automobilio pirkimo procesas dažnai būna susijęs su rizika ir pagrįstai kelia bereikalingą stresą, tačiau net ir mažai patirties turintys pirkėjai gali gana sėkmingai pasiekti teigiamą rezultatą eidami derybų keliu. Štai keletas naudingų patarimų, kaip renkantis naudotą automobilį įgauti geresnę poziciją derybose.

Pagalba perkant automobilį: Didžioji dalis automobilių turi savo silpnąsias vietas

Kiekvienas automobilio modelis turi jam būdingus trūkumus, kuriais reikėtų pasidomėti iš anksto. Pirkėjai turėtų susipažinti su juos dominančio automobilio įvertinimais ir atsiliepimais, kuriuos galima lengvai rasti internete. Perskaičius net ir nedidelį kiekį informacijos, labai greitai taps aiškios bet kurio modelio silpnosios vietos. Nepaisant to, kad automobilis atrodo labai patrauklus ir pirkėjo ketinimai rimti, nederėtų to kuo greičiau atskleisti pardavėjui. Įgudęs pardavėjas pirkėjo nusiteikimą gali pastebėti labai anksti vien iš bendravimo būdo ir kūno kalbos ir tuomet į jokias derybas nebesileis.

Net ir puikiai atrodantis dėvėtas automobilis dažniausiai turės tam tikrus trūkumus. Korozija, bėdos elektronikoje, nevienodai nusidėvėjusios padangos, dingstantys ir nutekantys skysčiai, kėbulo defektai – dalykai yra tik keletas dalykų, kuriuos pastebės tiek profesionalai, tiek mažiau patyrę vairuotojai.

Apžiūrėję ir įvertinę transporto priemonės vidų ir išorę, pirkėjai turėtų atlikti bandomąjį važiavimą – jis taip pat suteikia daug naudingos papildomos informacijos. Idealiausia automobilį bandyti skirtingos dangos sąlygomis ir važiuojant naudoti skirtingą greitį. Prieš bandomąjį važiavimą taip pat reikėtų įsitikinti, ar mašina gerai užsiveda, kai variklis šaltas. Tą patikrinti galite labai paprastai – išmetimo sistema variklio skyriuje turėtų būti šalta.

Pirkėjai taip pat turėtų įvertinti stabdžių darbą bei atkreipti dėmesį ar iš variklio ir važiuoklės nesklinda neįprasti pašaliniai garsai. Net ir pačius menkiausius ir iš pažiūros nereikšmingus transporto priemonės trūkumus reikėtų aptarti su pardavėju. Tai leis sutarti dėl geresnės galutinės įsigyjimo kainos.

Automobilio istorija – tai jūsų derybinis pranašumas

Pardavėjai beveik visada žino apie transporto priemonę šiek tiek daugiau nei pirkėjai, o ši informacijos persvara jiems suteikia didesnį derybinį lankstumą. Tačiau istoriniai įrašai apie bet kurio modelio praeitį gali apversti situaciją priešinga linkme.

Patikrinę transporto priemonės istoriją internete, pirkėjai gali pastebėti neatitinkančią situacijos ridą, buvusios žalos įrašus, praeitų savininkų pasikeitimų dažnį, techninių aptarnavimų istoriją ar netgi atrasti nuotraukų, kurios buvo fiksuotos automobiliui patyrus tam tikrus įvykius. Būtent nuotraukos neretai gali atskleisti daug daugiau nei bet kokie įrašai.

„Kuomet pirkėjas sužino, kad jam patinkantis automobilis buvo pakliuvęs į didelę avariją, derybos palengvėja tą pačią akimirką. Transporto priemonės istorijos patikra turėtų būti ankstyviausias ir pirminis žingsnis įsigyjimo metu. Netikrindami automobilio istorijos pirkėjai dalyvauja tarasi tam tikroje loterijoje – tai prilygsta “šviežios” mėsos pirkimui, ant kurios pakuotės nepažymėta galiojimo data. Žinoma, visuomet galima pataikyti ant sąžiningo pardavėjo ir geros būklės automobilio, tačiau išlieka ir pavojus nupirkti ir prastos ar net itin blogos būklės transporto priemonę“, – sako „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.

15,2 proc. iš visų „carVertical“ platformoje tikrintų automobilių turėjo suklastotą ridą, o daugiau nei pusė (52,3 proc.) fiksavo įrašus apie preityje patirtą įvairaus lygio žalą. Tai tik dar kartą patvirtina faktą, kad tikimybė įsigyti mašiną suklastotais ir dirbtinai sumažintais odometro rodmenimis arba nekokybiškai atliktais remonto darbais yra tikrai didelė.

Derybų ypatumai su profesionaliais pardavėjais

Derėtis su privačiais, individualia veikla užsiimančiais pardavėjais yra daug lengviau nei tai daryti su automobilių prekyba užsiimančiomis įmonėmis, kuriose dirba geriausi šios srities profesionalais. Patikima ir respektabilia reputacija besirūpinančios automobilio prekybos kompanijos išsamiai ir nuodugniai įvertina savo parduodamo asortimento techninę būklę ir dažniausiai jie ypač tiksliai žino, kiek konkretus automobilio modelis vertas bei ką apie jį gali sužinoti atidūs ir smalsūs pirkėjai. Neretai jie patys, nieko neraginami ir savarankiškai supažindina su konkrečių modelių istorijomis.

„Atsižvelgiant į transporto priemonės stovį ir į pradinę kainą, yra potenciali galimybė ir šansas, kad pavyks nusiderėti net iki 20% automobilio vertės. Tačiau, jeigu renkatės sąžiningus pardavėjus, nereikėtų turėti pernelyg didelių iliuzijų, nes profesionalai tik išimtinais ir išskirtiniais atvejais gali taikyti atitinkamo dydžio nuolaidas“, – rinkos subtilybes dėsto M. Buzelis.

Pirkėjai turėtų įvertinti ir tai, kad pardavėjui sutikus padaryti ženklią nuolaidą, tai gali reikšti ne ką kitą, o bandymą atsikratyti išties mažai vertingu daiktu, kurio galbūt geriau išvis nepirkti.

Naudoto automobilio pirkimo procesu metu didelį ir svarbų vaidmenį turi emocijos, tačiau reikėtų nepamesti ir šalto proto bei paskaičiuoti, kokios laukia būsimos transporto priemonės eksploatacijos išlaidos. Tai taip pat gali būti ženklas, kad derybinė sėkmė slepia kažką negatyvaus.

Skaitykite kitus straipsnius skyriuje: Kitos temos.

Pasitikrinkite savo automobilio istoriją: Car Vertical.

Pagalba perkant automobilį

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.