dūmai iš duslintuvo

Dūmai iš duslintuvo. 4 dažniausiai pasitaikančios priežastys

Dūmai iš duslintuvo: daugumoje atvejų automobilių išmetamųjų dujų kvapas yra beveik neutralus. Galima užuosti išmetamąsias dujas, tačiau kvapas nėra labai stiprus. Teisingai veikiantį procesą užtikrina svarbi šiuolaikinio automobilio dalis – katalizatorius.

Tačiau kai kurie automobiliai dėl įvairių priežasčių (priklausomai nuo konkretaus kvapo) į aplinką pradeda skleisti tikrai nemalonų išmetamųjų dujų kvapą. Kokios priežastys gali lemti šį artefaktą?

Pasirodė dūmai iš duslintuvo? Tai gali lemti deganti alyva

Jei variklis degina alyvą (dėl leidžiančių sandariklių), neabejotinai pastebėsite, kad automobilio išmetamosios dujos tikrai turi stiprų nemalonų kvapą. Taip pat galite pastebėti, kad iš jo išmetimo vamzdžio kyla aiškiai skiriamos melsvos spalvos dūmai.

Sugedęs katalizatorius

Ar kada nors buvot susidūrę su situacija, kad važiuojant staiga pajutote supuvusių kiaušinių kvapą? Jei taip, vadinasi, važiuojate už arba šalia automobilio, kurio katalizatoriauss konverteris sugedęs arba neveikia. Benzine yra sieros, kuri degimo proceso metu virsta sieros vandeniliu. Tačiau funkcionuojantis konverteris jį chemiškai pakeičia į sieros dioksidą, kuris neturi jokio kvapo. Sugedus katalizatoriui, jis nustoja keisti sieros vandenilį į bekvapį analogą, todėl kartu su išmetamosiomis dujomis sklinda ir stiprus supuvusių kiaušinių kvapas.

Degantis antifrizas

Jei jaučiate kvapą primenantį kažką šilto ir saldaus, greičiausiai tai bus variklio aušinimo skysčio nuotėkis. Yra daugybė situacijų, dėl ko šis skystis ima skleisti specifinį kvapą. Pavyzdžiui, aušinimo skysčio žarnelėje atsiradusi skylutė ar nesandarus sujungimas gali purkšti antifrizą ant įkaitusio variklio komponento, todėl aušinimo skystis užverda ir ima skleisti jam būdingą salstelėjusį kvapą. Antifrizas pat gali užteršti alyvą ir kartu su ja degti variklyje.

Dyzelinas

Dyzelinių variklių išmetamųjų dujų kvapas yra daug stipresnis nei benzininių variklių. Taip pat pastebėsite, kad išmetamosios dujos yra tamsesnės, ypač sunkvežimių su galingais dyzeliniais varikliais.

Benzinas

Jei išmetamosios dujos skleidžia benzino kvapą, tai ženklas, kad variklyje esančio oro ir degalų mišinyje per maža deguonies dalis.

Jei pastebėjote ir užuodėte bet kurį iš šių kvapų, sklindančių iš išmetamųjų dujų, turėtumėte kuo greičiau diagnozuoti problemą. Jei pastebėjote, kad salone jaučiamas stiprus išmetamųjų dujų kvapas, taip pat turėtumėte greitai diagnozuoti ir pašalinti šią problemą. Tai ženklas, kad jūsų išmetimo sistema yra pažeista. Laikykite langus nuleistus, kad salone nesikauptų anglies monoksido.

Daugiau apie dūmų rūšis ir jų kilmę žiūrėkite šiame video:

dūmai iš duslintuvo
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.