Bildesys važiuojant. Nemalonūs garsai pakaboje

Skolinuosi šį rytą uošvio automobilį – žmona vyksta visiškai priešinga kryptimi, o man taip pat neatidėliotini reikalai. Ir kaip visuomet būna su svetimu automobiliu – jis pasidalija malonia staigmena nuvažiavus vos keletą kilometrų.

Sustoju su Opel Zafira (1.8 L, 2001 m.) prie sankryžos, sulaukiu žalio šviesoforo signalo ir vėl pajudu. Bet vos tik automobilis ima riedėti pasigirsta nemalonus bildesys kažkur apačioje, važiuoklėje, mašinos gale. Iš karto sustoju, nes maža kas – apsidairau pasilenkęs – galbūt kažkas atsikabinę, tarkime, duslintuvas ir jis kelia pavojų ne tik man bet ir kitiems eismo dalyviams.

Pirminė apžiūra į klausimus neatsako. Vizualiai nieko neįprasto ar netvarkingo nematau. Važiuoju toliau. Garsas tampa aiškesnis. Amortizatoriaus lūžį ir bildėjimą atmetu, nes triukšmas nėra atsitiktinis ir girdimas tik važiuojant per duobes. Bildėjimo dažnis sutampa su rato sukimosi greičiu. Toks jausmas, kad kažkas liečiasi būtent į ratlankį ar kitą rato vietą. Važiuoju greičiau – garsas dažnėja, greitį lėtinu – garso dažnis lėtėja. Pirminis įtarimas atsilaisvinę kaladėlės ar kokia šlangelė. Keista, bet po važiavimo ratas nebūna įkaitęs. Automobilis rieda į autoservisą ir laukia atsakymo. Rezultatas netrukus. 2017.10.11, 9.00 val.

Tos pačios dienos 16.10 val. Skambutis iš serviso, kurio atstovas išsamiai paaiškina, kad buvo atsikabinęs apsauginės skardos gabalas, dengiantis stabdžių kaladėles, kuris ir trynėsi į besisukantį ratą. Tai nėra automobilio dugno skarda ar dalis posparnis tačiau Opel Zafira modeliai turi papildomą apsauginį skydą, kuris šiuo atveju skleidė neįprastą garsą. Taip pat sužinau, kad kairiame rate apsauginės skardos iš viso nėra, todėl tikėtinas didesnis ir greitesnis aplinkos poveikis stabdžių sistemai ateityje.

Taisymas iš tiesų ne ypač reikšmingas, tačiau dar neįprasčiau išgirsti iš autoserviso, kad darbų kaina – 10 eur. Automobilį tvarkė UAB Detalita, Garliavos pl. 55, Kaune. Vėl važiuojame tyliai.

Nuotraukų šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.