telefono prijungimas prie automobilio

Apple Carplay ir Android Auto. Telefono prijungimas prie automobilio

Telefono prijungimas prie automobilio įmanomas su šiuolaikinėse transporto priemonėse diegiamomis Apple CarPlay ir Android Auto programinėmis įrangomis. Priklausomai nuo operacinės sistemos, jūsų telefonas automatiškai komunikuoja su automobiliu ir pasijungia prie jo kompiuterio, atvaizduodamas didžiąją dalį programėlių ir jų funkcijų informaciniame skydelyje (dažniausiai lietimui jautriame ekrane, montuojamame vairuotojo dešinėje).

Telefono prijungimas prie automobilio. Kaip tai daroma?

Dažniausiai viskas įvyksta automatiškai, tačiau dėl automobilių ir telefonų modelių įvairovės bei skirtingų gamintojų pasitaiko tam tikrų nesuderinamumų, kuriuos išspręsite žinodami telefono prijungimo prie automobilio alternatyvas.

Apple iPhone telefono prijungimas prie automobilio CarPlay sistemos

1. Siri funkcija

Pirmiausia savo „iPhone“ telefone privalote įjungti „Siri“ funkciją. „Siri“ funkcionalumas reikalingas tam, kad vairuotojas nesitrukdytų ir galėtų balsu valdyti savo telefono užduotis.

Patikrinkite ar „Siri“ įjungta: Settings >> Siri & Search ir aktyvuokite funkciją.  tada įjunkite vieną iš toliau nurodytų nustatymų. Jeigu funkcija įjungta, priklausomai nuo telefono modelio Siri aktyvuosis paspaudus šoninį arba Home mygtuką.

2. Prijungimas naudojant USB

iPhone galima prijungti prie automobilio naudojant transporto priemonės priekinėje panelėje esančią USB jungtį su Apple telefonuose naudojama Lightning jungtimi. Šiuo atveju jums reikės laido (to pačio, kurį radote originalioje pakuotėje, skirto krovimui, nereikės tik jungiklio skirto rozetei) pereinančio iš USB į Lighting jungtį.

3. Prijungimas naudojant Bluetooth

Patikrinkite, ar automobilyje įjungtas Bluetooth ryšys. Telefone pasirinkite: Settings >> General >> CarPlay >> Available Cars ir iš sąrašo pasirinkite savo transporto priemonę. Pastaba: Kai kurios transporto priemonės, kurios palaiko belaidį „CarPlay“ leidžia sujungti tiesiog prijungus „iPhone“ prie transporto priemonės USB prievado naudojant „Lightning to USB“ laidą. Jei palaikoma, paleidus „CarPlay“ naudojant USB, jūsų klausiama, ar norite sujungti belaidį „CarPlay“, kad galėtumėte naudoti ateityje. Jeigu sutinkate, kitą kartą vairuojant „iPhone“ automatiškai prijungs belaidį „CarPlay“

Su CarPlay suderinami šie telefonų modeliai: iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone SE (2-a karta), iPhone SE (3-ia karta) ir Apple Watch Series 5 bei vėlesni modeliai. Palaikymas išmaniesiems raktams šiuo metu suderinamas dar su nedaugeliu automobilių modelių ir ne visose šalyse.

Android operacine sistema valdomo – pavyzdžiui, Samsung – telefono prijungimas prie automobilio Android Auto platformos

1. Kaip ir iPhone atveju ryšys tarp Android Auto ir automobilio įvyksta dviem būdais: naudojant Bluetooth bevielį ryšį arba USB laidą.

Kuris būdas jums bus tinkamiausias priklausys tie nuo automobilio modelio, tiek nuo išmaniojo telefono gamintojo.

2. Ryšio su automobiliu nustatymo metu įjunkite Bluetooth, Wi-Fi ir GPS ryšių tipus.

3. Norėdami sąsają užmegzto USB kabeliu, sujunkite atitinkamu laidu telefoną ir su USB prievadu automobilio panelėje.

4. Jūsų telefonas gali paprašyti atsisiųsti Android Auto programėlę arba ją atnaujinti. Atlikite prašomus žingsnius. Tuomet patikrinkite, ar automobilio ekrane/informaciniame skydelyje rodoma Android Auto ikona: Android Auto. Paspauskite šią ikoną – būsite nukreipti į Android Auto vartotojo sąsają ir galėsite mėgautis aplikacijos privalumais.

Telefono prijungimas prie automobilio

Automatic Labs ambicijos

Prieš keletą metų kompanija Automatic Labs vystė techninį projektą, skirtą susieti socialinius tinklus su automobilio kompiuteriu ir palengvinti nenutrūkstamą socialinę veiklą vairuojant. Tačiau dėl projekto kompleksiškumo ir aiškesnės koncepcijos trūkumo, jis buvo nutrauktas ir šiuo metu nebevystomas.

Sumanus Automatic sprendimas tarp kitų funkcijų siekė taip pat padėti vairuotojams taupyti laiką bei pinigus neekonomiškai naudojant degalus – t.y. viena iš programinės įrangos užduočių buvo realiu laiku sekti vairuotojo vairavimo ypatybes ir siūlyti bei mokinti jį įvairių atsakingesnio vairavimo būdų. Automatic idėją sudaro specialus adapteris jungiamas prie automobilio OBD-II lizdo ir komunikuojantis tarp transporto priemonės kompiuterio ir išmanaus telefono GPS.

Automatic buvo galima naudoti tik JAV nuo 1996 m. parduotose benzininiuose automobiliuose ir tik turint iPhone išmanųjį telefoną. Technologiją buvo žadama pritaikyti ir Android operacinėje sistemoje veikiantiems telefonų aparatams.

Automatic automobilio kompiuterį sujungia su 82 interneto paslaugomis: Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, SMS ir daugeliu kitų. Kiekvienas iš internetinių servisų gali būti aktyvuotas (pasiųsti žinutę, sukurti pranešimą Facebook sienoje ir pan.) užvedus automobilį, jam atvykus į tam tikrą vietą ar tiesiog užsidegus variklio patikros lemputei.

Ljuba Miljkovic, vyriausias produkto vadovas, savo laiku pranešė pasauliui vieną labai svarbią mintį, apie kurią, tiesą sakant, mažai kas pagalvojo: kiekvieno iš mūsų automobilis yra brangiausias kompiuteris, kurį kada nors turėjome ar įsigysime ateityje, todėl keista, kad jis iki šiol nebuvo sujungtas su internetu ir žmogaus asmeninėmis paskyromis web paslaugose.

Ką gali Automatic?

Automobilio kompiuterio integracija su įvairiomis internetinėmis išmaniosiomis technologijomis prasideda nuo pačių paprasčiausių ir naudingų taikymo pavyzdžių ir baigiasi gana dviprasmiškomis ir linksmomis galimybėmis. Jeigu Automatic savininkas savo namui įsigyja išmanias lemputes, tokias kaip Philips Hue, galima priversti jas iš anksto užsidegti pasiekus tam tikra geofence (virtualus realaus pasaulio perimetras) ribą.

automatic_automobilio-sasaja-su-internetu

 

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.