fiat 500x apzvalga atsiliepimai

Vairuojame Fiat 500X: atsiliepimai

Fiat 500X pirmą kartą teko išbandyti nuomojant automobilį Liverpulyje, būnant komandiruotėje. Iš karto nudžiungu supratęs, kad gausiu transporto priemonę, kurioje dar nė karto nesu buvęs nei keleiviu nei vairuotoju. Kiekvieno naujo pažinimo – kad ir nelabai didelio – džiaugsmas man yra pats nuostabiausias gyvenimo palydovas.

500X yra vienas tų malonumų, kuriuos patiri vos keletą kartų per gyvenimą. Įsivaizduokite tūkstančiai maldininkų yra parpuolę ant kelių ir maldauja jūsų pripažinti, kad ką tik suvalgytame jūsų burgeryje (geras palyginimas ar ne? Juk visi dabar visi valgo tik burgerius, įskaitant veganiškus.) buvo gadinančių skonį dalykų, o jūs susigėdęs kažką lemenate ir nieko negalite pasakyti, kas patenkintų minią ar jūsų bendraminčius, su kuriais pietaujate? Puikiai žinote tą situaciją, kai iš malonumo bėga šiurpuliukai ar visi jūsų įspūdžiai telpa rudimentiniame susižavėjimo šūksnyje. Būtent toks yra Fiat 500X.

Įsėdi į automobilį ir supranti, kad visa tai, ką vairavai prieš tai, buvo nesuskaičiuojami bandymai demotyvuoti, demoralizuoti ir kitaip palaužti vairuotojo dvasinę sveikatą. 500X išorės žavesys, kuris tiesiogine prasme yra automobiliška ir neprimena ekonominės klasės futurizmo, besikartojančio visų gamintojų modeliuose, neišblėsta ir interjere. Keista, bet žmogus kasdien susiduriantis su įvairiomis netobulybėmis, klaidomis ir išlygomis, prie jų pripranta ir net nemąsto, kad gali būti kitaip. Ir staiga tobulybės akivaizdoje sustingsta ir patiria šoką, supratęs, kad savo brangų ir ilgą gyvenimą buvo atidavęs kokio nors šūdino manufaktūrininko gaminiams.

Ir štai staiga 500X, kuriame detalė ištirpsta visumoje ir ją puikiai papildo, o ideali visuma nuostabiai viską apjungia ir kuria ypatingai jaukią ir rafinuotą atmosferą ir pojūčių kompoziciją, kuri nelygu kam gali dvelkti meditacijos kambariu, atpalaiduojančia kušete psichologo kabinete, SPA chez longue’u ar priminti metų interjero medalį pelniusį buto interjerą, o gal unikalų gamtos kampelį, kuriame – prisiminate – pirmą kartą pajutote išspręstą kokį nors nelemtą vidinį rebusą. Toks yra šis Fiat. Dairydamasis iš karto, be jokių pastangų supranti, kad greičio matuoklio rodyklė kažką turi bendro su galinio vaizdo matymo veidrodėliu. Tuo tarpu veidrodėlį kažkas sieja su durų atidarymo rankenėlėmis. Pastarosios telepatiniais saitais bendrauja su oro ventiliacijos grotelėmis. Akivaizdu, kad kiekviena maža detalė yra sveiko, duodančio puikiausius vaisius ir nuostabiai atrodančio geneologinio medžio dalis. Gyventi tokioje aplinkoje yra pats puikiausias jausmas. Gyventi vairuojant taip pat.

Vairuoti dizaino antiutopiją vien todėl, kad ji pasižymi geriausiomis techninėmis variklio savybėmis, o savo patogumu viduje ir estetiniu vaizdu primena tragediją teatro scenoje reiškia klaidžioti savęs atradimų kelyje. Automobilis turi būti kūrinys, kurtas protingų ir skonį turinčių žmonių. Jis gali būti ne toks galingas, turėti mažiau techninių privalumų, tačiau, įsėdę į jį, turite jaustis tarsi grįžę pas seniai matytą gerą draugą, pas mamą, pas bet ką, pas ką sugrįžti norėtumėte kiekvieną minutę.

Nepaisant visko, 500X skaičių ir specifikacijos prasme taip pat atrodo puikiai. Yra minkštas, dinamiškas ir legvai valdomas tiek miesto gatvėmis tiek greitkeliuose. Tai ne automobilis, tai malonumas ant ratų.

pirmas-kartas-prie-fiat-500x-vairo-bandome-ir-dalinames-ispudziais_2

pirmas-kartas-prie-fiat-500x-vairo-bandome-ir-dalinames-ispudziais_4

pirmas-kartas-prie-fiat-500x-vairo-bandome-ir-dalinames-ispudziais_3

Nuotraukų šaltinis: https://www.flickr.com/photos/janitors/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.