oro riba padangose

Kiek reikia pripūsti oro į automobilio padangas?

Netinkamas oro slėgis automobilio padangose gali įtakoti daug įvairių neigiamų šalutinių efektų: gali padidėti sunaudojamo kuro kiekis, atsirasti pakitimai pakaboje ir nepastovumas pakaboje, kaisti ir greičiau dėvėtis padangos.

 

Todėl labai svarbu bent kartą į mėnesį patikrinti oro slėgio duomenis jūsų automobilio ratuose. Tačiau kaip sužinoti, kiek konkrečiai reikia oro pripūsti būtent į jūsų transporto priemonės padangas?

 

Yra du pagrindiniai būdai išsiaiškinti jūsų automobilio modelio gamintojo reikalavimus padangų oro slėgiui, atmetus galimybę – jeigu automobilis naujas – pasiskaityti ir išsiaiškinti šią informaciją vartotojo vadove bei naršymą internete, kuriame duomenų patikimumas ne visuomet yra garantuotas.

 

  • Atsižvelgiant į tai, kad daugelis automobilių naudoja ne pirmą nebe antrą padangų komplektą, pirmiausia reikėtų pasidomėti pačios padangos techninėmis savybėmis. Ant kiekvienos iš jų išorinės pusės galite rasti daug naudingos informacijos, įskaitant ir nurodymus, koks turėtų būti oro slėgis. Dažniausiai greta vienas kito būna šie užrašai: max press. (maksimalus leidžiamas slėgis) ir max load (maksimali svorio akrova padangoms). Turite akreipti dėmesį į skaičių, nurodytą ties max press. užrašu. Metrinę matavimo sistemą naudojančiose šaluse slėgis matuojamas kilo paskaliais, taigi turite matyti skaičių, tarkime 340 kPa. Greta būna nurodytas ir ne metrinę matavimo sistemą taikančiose šalyse naudojamas dydis, išreiškiamas psi (pounds per square), svarais į kvadratinį colį.
  • Kartais atsitinka, kad padangų gamintojas nenurodo šių duomenų, todėl kitas būdas patikrinti oro slėgio ratuose reikalavimus yra specialus lipdukas ant vairuotojo durelių rėmo vidinės pusės. Atidarykite dureles ir ieškokite šio informacinios lipduko. Jame taip pat bus informacija autoserviso mechanikui, kaip, tarkime, turi būti teisingai išdėstyti ratų diskai su oro slėgio davikliais, kad kompiuteris gautų teisingus duomenis. Labai dažnai mechanikai pamiršta į tai atkreipti dėmesį.

 

Nesvarbu, koks jūsų padangos plotis, profilis ar dydis priklausantis nuo ratlankio skersmens (tarkime R16, R17 ar R18). Visuomet žiūrėkite, ką rekomenduoja gamintojas ir kokią informaciją jis pateikia ant pačios padangos, nes kai kurių padangų minėti techniniai duomenys gali sutapti, bet gamybai, tarkime, gali būti panaudota skirtingos kategorijos ir minkštumo guma, todėl rekomenduotinas slėgis skirsis iš esmės.

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

1 Comment

  • Andrius
    2018-08-18

    Kiek rekomeduojama pust oro i R 20 245/30

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.