Kaip patikrinti tepalo lygį

Kaip patikrinti tepalo lygį ir papildyti variklį tepalais?

Kaip patikrinti tepalo lygį ir papildyti variklį tepalais? Ši techninė užduotis atliekama gana paprastai ir jai tikrai neprireiks specifinių žinių ar įgūdžių. Svarbiausias dalykas – turite žinotie, kad alyva atlieka savo darbą uždaro ciklo sistemoje ir yra laikoma specialioje alyvos talpykloje. Priklausomai nuo automobilio modelio, alyvos kiekis talpykloje gali sudaryti nuo 4 ik 6 litrų.

Užvedus variklį, alyvos siurblys siurbia alyvą iš alyvos talpyklos per paėmimo vamzdelį, o tuomet alyvos filtre būna pašalinami visi joje aptinkami nešvarumai ir nereikalingos nuosėdos. Patekusi į variklį  alyva jame cirkuliuoja naudodamasi purkštukų skylutėmis ir galiausiai grįžta atgal į alyvos talpyklą, kad vėl pradėtų ciklą iš naujo.

Kaip patikrinti tepalo lygį ir kodėl tai reikia daryti?

Prieš įpilant į talpą naujos alyvos, visada reikia patikrinti esamą jos lygį. Jei alyvos matuoklė rodo, kad tepalų kiekis neatitinka normos (ant matuoklės galo matomas alyvos lašas yra ženkliai žemiau už pažymėtą vidutinį lygį), automobilį reikia papildyti tam tikru kiekiu alyvos.

Kaip papildyti variklį tepalais?

Pirmiausia įsigykite tinkamos alyvos – įsitikinkite, kad naudojate savo automobilio modelio priežiūros vadove rekomenduojamos klasės alyvą. Skirtingi gamintojai siūlo įvairius variantus, kurie gali atitikti jūsų variklio poreikius. Tepalus šiuo metu galima įsigyti degalinėse, statybos/buities prekių parduotuvėse ir net maistui ar pramonės prekėms skirtuose prekybos centruose. Jeigu jūsų automobilis naudotas, galite ant automobilio variklio apsaugos dangčio ieškoti lipduko, kuriame bus pažymėta tinkamų tepalų rūšis – šį žymėjimą dažniausiai atlieka autoservisai darydami reguliarią automobilio tepalų keitimo procedūrą.

Apie tepalų rūšis ir tipus skaitykite išsamų straipsį: Alyvos ženklinimas. Ar galima maišyti skirtingas tepalų rūšis?

Alyva paprastai parduodama ir skaičiuojama litrais. Daugeliu atvejų papildymui turėtų pakakti ne daugiau nei vieno litro.

Atkreipkite dėmesį, ar tepalų kode yra “W” raidė. Ji reiškia, kad alyva buvo išbandyta žemesnėje (žiemos) temperatūroje. Alyvos, kuriose nėra raidės “W”, yra išbandytos tik 100° C temperatūroje, kuri laikoma standartine variklio darbo temperatūra.

Pastaba: dauguma šiuolaikinių alyvų turi keletą kategorinių klampumo klasių, kurios pažymi jos savybes tiek žemoje tiek aukštoje temperatūroje. Taigi, dažniausiai alyva priskiriama dvejoms klampumo klasėms, pavyzdžiui, 10w-40.

Jei matuoklio rodmuo yra žemiau normą žyminčios linijos, turėtumėte įpilti bent pusę litro alyvos. Galite naudoti piltuvėlį arba pilti tiesiai į alyvos talpos ertmę, kuri dažniausiai būna dengta užsukamu geltonos spalvos dangteliu. Stenkitės neužpilti alyvos ant variklio, nes ji degdama skleis nemalonų kvapą, o jeigu alyva išsiliejo, ją būtinai nušluostykite rankšluosčiu.

Patarimas: įpylus per daug alyvos, galite pakenkti varikliui, todėl geriausia ją pilti mažesnėmis dozėmis ir, prieš pilant daugiau, dar kartą patikrinti nusistovėjusios alyvos lygį.

Pakartotinai patikrinkite alyvos lygį matuokliu – jei alyvos lygis vis dar žemesnis už indikatorių “norma”, įpilkite dar pusę litro ir vėl patikrinkite alyvos lygį. Kai alyvos lygis priartėja prie “optimalu” padalos, alyvos papildymas bus baigtas.

Žiūrėkite išsamų video, kuriame aiškiai matysite, kur rasti alyvos kiekio matuoklę, kaip ją teisingai įvertinti ir kaip papildyti variklį tepalais:

Kaip patikrinti tepalo lygį

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.