tepalu keitimo intervalas

Kada laikas keisti tepalus?

Laiku atliekamas tepalų keitimas užtikrina tinkamą automobilio variklio darbą. Tuo tarpu apsukų šokinėjimas automobiliui stovint su įjungta laisva pavara, lėtesnis nei įprastai pagreitėjimas ar šiurkštesni motoro garsai išduoda, kad tepalai jau baigiasi.

 

Aptarkime detaliau pagrindinius ženklus, išduodančius, kad automobilio variklis ima stokoti labai svarbaus komponento.

 

Užvedus automobilį, pasigirsta tiksintis garsas

 

Kuomet variklis yra užvestas jis nuolat siurbia tepalą per karterį ir cilindrų galvutes ir laikui bėgant kažkada buvęs švarios tamsaus aukso spalvos tepalas tampa nešvarus ir užterštas visokiomis priemaišomis, atsiradusiomis dėl detalių dėvėjimosi bei nuolatinės aukštos temperatūros. Nešvarus tepalas tampa klampesnis ir lėčiau juda variklio sistemoje. Taigi, labai tikėtina, kad užvedus variklį pasigirsta tiksėjimas, kuris išduoda vožtuvų grupės keliamą triukšmą, atsirandanį dėl to, jog klampesnio tepalo cirkuliacija visame variklyje užtrunka daugiau laiko kol ji pasiekia ir ištepa slankiojančius vožtuvus.

 

Neįprastas apsukų skaičius.

 

Kitas šalutinis nešvarių tepalų požymis gali būti staigus apsukų pokytis varikliui dirbant laisva eiga. To priežastis yra padidėjusi trintis tarp stūmoklių, žiedų ir guolių.

 

Vangus automobilio pagreitėjimas

 

Ženklas, kurį gali pajusti net ir mažai patirties turintis vairuotojas. Gerai suteptas variklis veikia sklandžiai ir tolygiai. Pasenęs ir nešvarus tepalas tampa nepajėgus užtikrinti gerą ir vienodą visų detalių sutepimą, todėl variklis patiria daugiau trinties ir vykstant pagreitėjimui gali atrodyti, jog automobilis būtų praradęs galią. Norint pasiekti reikiamą greitį prireikia daugiau laiko.

 

Variklio bildesys

 

Triukšmas variklyje taip pat gali atsirasti dėl susidėvėjusio tepalo ar jo trūkumo. Jeigu į tai nekreipsite dėmesio pakankamai ilgą laiko tarpą, gali visiškai susidėvėti guoliai. Šis garsas būna panašus į akmens skaldymą. Jis girdimas automobiliui stovint, o greičiui didėjant, stiprėja ir garsas. Deja, stiprus garsas gali liudyti apie rimtus variklio pažeidimus, atsiradusius dėl neįprastos detalių trinties neesant pakankamam kiekiui kokybiško ir švaraus tepalo. Tai gali būti ženklas, kad tepalo keitimo procedūra jau gali nebepadėti ir reikės rimtesnio mechanikų įsikišimo.

 

Tepalo spaudimo indikatorius prietaisų skydelyje

 

Jeigu pastebėjote, kad prietaisų skydelyje aktyvavosi tepalo spaudimo indikatorius, tai reiškia, kad spaudimas nukrito iki netoleruotinos ribos, todėl variklis negali dirbti saugiai. Turite papildyti automobilį nauja šviežio tepalo norma.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.