Vairuotojo sveikatos pažymos galiojimas

Vairuotojo sveikatos pažymos galiojimas. Pokyčiai nuo 2024 m. sausio 1 d.

Vairuotojo sveikatos pažymos galiojimas taps glaudžiai susijęs su vairuotojo pažymos galiojimu. Primename, jog 2022 m. spalio mėn. Seime priimtos įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtinta, jog nustačius, kad vairuotojas nustatytu periodiškumu yra nepasitikrinęs sveikatos, jo vairuotojo pažymėjimas bus skelbiamas negaliojančiu. Šios pataisos įsigalioja nuo 2024 m. sausio 1 d.

 

Šiuo metu galiojantis tvarka nurodo, kad vairuotojo pažymėjimas lengvųjų automobilių  ir į šias kategorijas patenkančių transporto priemonių vairuotojams išduodamas ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui, o C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijoms teisė valdyti įgyjama ne ilgiau kaip 5 metams.

 

Regitra žada pasirūpinti, kad visi duomenys iš e-sveikatos iki 2024 m. sausio 1 d. būtų prieinami policijos pareigūnų elektroninėse platformose, kurias jie naudoja tikrindami sustabdytus vairuotojus. Šiuo metu policija turi galimybę greitai ir beveik realiu laiku patikrinti vairuotojo pažymėjimo būseną, automobolio registracijos duomenis ir kt.

 

Šie pakeitimai priimti atsižvelgiant į smarkiai didėjantį eismo įvykių gausėjimą, kurį lemia įvairūs vairuotojų sveikatos sutrikimai.

 

Vairuotojo sveikatos pažymos galiojimas

 

Vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimų ir tvarkos apraše apibrėžiama, kad asmenims iki 59 metų sveikatą tikrintis reikia karą per 10 metų, nuo 56 iki 69-erių – kartą per penkerius metus, 70–79 metų asmenims – kas dvejus metus, o sulaukusiems 80 metų – kasmet.

 

Elektroninė medicininė pažyma vairuotojams

 

Medicininė vairuotojo pažyma sveikatos gydymo įstaigose išduodama elektroniniu formatu. Kaip sužinoti, ar jūsų vairuotojo sveikatos pažyma šiuo metu yra galiojanti? ​Jeigu jums jau buvo išduota medicininė vairuotojo pažyma, jos būklę galite patikrinti prisijungę prie e-sveikata.lt.

 

Kaip atsisiųsti, atsispausdinti arba leisti peržiūrėti pažymą vairavimo mokyklai? Šiais atvejais jums pagelbės speciali e-sveikata.lt nuoroda: https://www.esveikata.lt/perziureti-pazyma

 

Vairuotojo medicininę pažymą galite internetu užsakyti šiuose miestuose: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys.

Vairavimas be medicininės pažymos

 

Šiuo metu baudos dydis nėra nustatytas ir vairuotojas yra įspėjamas praeiti medicininę apžiūrą ir gauti reikiamą pažymą.

 

Sveikatos reikalavimai gauti medicininei pažymai

 

Pirmiausia vairuotojo sveikatą įvertina bendrosios praktikos gydytojas. Atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, vairuotojo medicininėje pažymoje gali būti numatomi individualūs vairavimo apribojimai: suteikiama apribojimai leidžiant vairuoti tik dienos metu, važiuoti be keleivių, važiuoti neviršijant tam tikro nurodyto greičio, vairuoti tik su akiniais arba/ir kontaktiniais lęšiais ir pan.).

 

Asmenims, turintiems rimtų regos sutrikimų, aukštą nekoreguotą kraujo spaudimą, esant tam tikros ribos klausos susilpnėjimui, visiškam kurtumui (leidžiama vairuoti išimties tvarka vairuotojui mėgėjui), esant ryškiai neurologinei simptomatikai (dažni priepuoliai), sergantiesiems sunkiomis plaučių, širdies ligomis, teisė vairuoti nesuteikiama. Išsamius ir apimančius visus kontraindikacijų ir apribojimų vairavimui sąrašus turi gydytojai.

 

Vairuotojo sveikatos pažymos galiojimas

Kiti straipsniai, kurie sudomino skaitytojus:

Ar reikia važiuojant rakinti automobilį iš vidaus?

Ar saugu važinėti su įskilusiu priekiniu stiklu?

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.