tunelinė plovykla

Tunelinė plovykla. Ar saugi jūsų automobiliui?

Tunelinė plovykla. Norite pasinaudoti, bet nežinote, ar tai geriausia paslauga jūsų automobiliui? Štai ką turite žinoti. Pirma: yra plovyklų, kuriose darbuotojai pasirūpina visais valymo darbais, reikiamais atlikti jūsų automobiliu, tačiau rankinis darbas yra visuomet brangesnis, kartais net gerokai palyginus su kai kuriais automatizuotais sprendimais.

Ypač jei automobilį reikia plauti kelis kartus per mėnesį, rankinio plovimo kaina gali tikrai pasijusti. Tuomet verta pagalvoti apie tunelines plovyklas. Paprastai tokio tipo plovyklas galite rasti degalinėse, ir dažniausiai jos tikrai gana gerai nuplauna ir nuvalo jūsų automobilį.

Tačiau reikia žinoti, kad ne visose savitarnos plovyklose valymui naudojamas tas pats procesas, ir žinodami kai kuriuos niuansus, galėsite geriau suprasti, kokie techniniai elementai ir kurios tunelinės plovyklos gali net apgadinti jūsų automobilio apdailą.

Gali atrodyti išties keistai, jeigu iššoksite iš automobilio ir patikrinti plovyklą prieš įvažiuodami į ją, tačiau greitas žvilgsnis atsidarant vartams ar pasinaudojus senesniu, nebevertingu automobiliu gali padėti apsispręsti, kur galima patikėti plovimui savo automobilį, o kur geriau to vengti.

1. Tunelinė plovykla: Atkreipkite dėmesį į naudojamus šepečius

Kai kuriose tunelinėse plovyklose naudojami sintetiniai šepečiai, kurie gali palikti tarsi “sūkurius” ant jūsų kėbulo dažų sluoksnio, ir tai yra tikrai blogos naujienos. Gera žinia yra bent jau ta, kad šepečiai nesulaiko purvo, todėl nuo ankstesnės transporto priemonės nuvalytas purvas greičiausiai neatsidurs ant jūsų automobilio.

Tunelinėje plovykloje, kurioje naudojamos mikropluošto šluostės, jūsų kėbulo dažams gali būti saugiau, tačiau šio tipo plovyklose šluostės sulaiko ir kaupia purvą nuo ankstesnių nuplautų automobilių. Nors jūsų dažai nuo medžiaginių šepetėlių gali būti pažeisti ne taip stipriai, kaip nuo sintetinių šepetėlių, tačiau medžiaginiai šepetėliai gali padengti naują purvo sluoksnį ant jūsų automobilio paviršiaus.

Jei esate pasirengę poliruoti automobilį, kad pašalintumėte mikrosubražymus, rinkitės plovyklas naudojančias sintetinius šepetėlius, nes jie nesulaiko nešvarumų. Jei pageidaujate švelnesnio automobilio šveitimo, rinkitės šepečius, kuriems naudojami audiniai.

2. Perdirbamas vanduo, kuris iš tiesų nėra gerai perdirbamas

Siekdami sumažinti vandens naudojimą, daugelis tunelinių automobilių plovyklų perdirba vandenį. Kartais perdirbtas vanduo naudojamas pirmajam automobilio skalavimui, o vėliau purškiamas sumaišytas su tam tikrais plovikliais, kad būtų nuplautas jautomobilis. Bent jau taip turėtų būti tikrovėje. Tačiau labai dažnai sąvoka “perdirbtas vanduo” vartojama, kai kalbama apie vandenį, kuris tą dieną jau buvo naudotas net kelis kartus ir kuriame yra nuo kitų automobilių pašalintų nešvarumų.

Jei nesate tikri, ką reiškia “perdirbtas”, paprašykite plovyklos vadybininko paaiškinti šį procesą. Jei prieš pakartotinai panaudojant vanduo yra apdorojamas, tikriausiai jį saugu naudoti jūsų automobiliui. Jei vadybininkas sako, kad perdirbtas vanduo naudojamas galutiniam plovimui, kreipkitės į kitą vietą, nes tikėtina, kad jame bus purvo ir nešvarumų nuo kitų automobilių.

3. Kokią plovyklą turėtumėte rinktis?

Paprastai, kai esate tunelinėje automobilių plovykloje, renkatės vieną iš trijų plovimo variantų. Pavadinimai priklausomai nuo degalinės skirsis, tačiau jie visuomet bus maždaug tokie: “bazinis”, “vidutinis” ir “visa apimantis”. Pastarieji du pavadinimai yra dažniausiai reklaminiai ir jų nauda išties labai ribota.

Kai kuriais atvejais “bazinis” plovimas reiškia, kad ant jūsų automobilio purškiamas aukšto slėgio vanduo ir šiek tiek muilo. Kartais į jį įeina ir išorės dažų apsaugos priemonė, tada jūsų automobilis blizgės labiau nei prieš plovimą.

Į “vidutinį” pasiūlymą įeina plovimo ciklas ir automobilio dugno plovimas.

Į “visą apimantį” plovimą paprastai įeina paruošiamasis mirkymas, plovimo ciklas, poliravimas ir automobilio dugno plovimas. Šis paketas gali kainuoti beveik dvigubai brangiau nei “bazinis”. Turėsite apsvarstyti, ar verta rinktis papildomas paslaugas. Jei papildomas mokestis skirtas automobilio važiuoklės apsaugai nuo rūdžių, tikriausiai neverta mokėti, nes jūsų automobilis jau bus apsaugotas nuo rūdžių gamykloje.

4. Ar turėtumėte rinktis vaškavimo arba poliravimo paslaugas?

Purškiamas vaškas nesuteikia tokios pat apsaugos kaip vaškas, tepamas rankomis. Nors plovykloje purškiamas vaškas gali trumpam suteikti automobiliui blizgesio, jis neapsaugos dažų nuo UV saulės spindulių daromos žalos. Taigi, jei ketinate sumokėti kelis papildomus pinigus už purškiamą vašką, pataupykite pinigus ir įsigykite patikimo vaškavimo paslaugą.

5. Bekontaktės automobilių plovyklos

Jei nenorite, kad kas nors liestųsi prie jūsų automobilio, išbandykite bekontaktę plovyklą. Bekontaktė plovykla yra tokia, apie ką kalba pats jos pavadinimas. Automobilis važiuoja per plovyklą bėgeliais, panašiai kaip tunelinėje plovykloje (arba tai gali būti rankiniu būdu atliekamas bekontaktis plovimas). Pakeliui automobilį muilu ir vandeniu padengia aukšto slėgio purkštukai. Siekiama, kad vanduo ir muilas smogtų į automobilį su tokia jėga, kad visi įmanomi nešvarumai nuskristų.

Šis automobilio valymo būdas nėra patikimas 100%. Jei jūsų automobilis labai purvinas arba jei aplink kabo ledo gabalėliai, plovimas be prisilietimų gali prilygti automobilio plovimui smėlio srove. Visos šiurkščios dalelės gali subraižyti dažus ir sugadinti išorinę apdailą. Tačiau vėliau galite pasirūpinti šiais įbrėžimais užtepdami juos poliravimui skirtu medžiagos sluoksniu.

Kai kuriose automobilių plovyklose (net ir savitarnos plovyklose) yra darbuotojų, kurie išdžiovina jūsų automobilį po to, kai pravažiuojate pro plovyklą. Jie nuvalo langus, išsiurbia ir iššluosto vidų.

Automobilių plovyklos yra nedidelės maržos verslas, todėl darbuotojai paprastai naudoja pigius rankšluosčius, dažnai nekeisdami nešvarių rankšluosčių švariais atvykus naujam klientui. Jei tai pastebėjote, geriau išvažiuokite šlapiu automobiliu ir leiskite vėjui jį išdžiovinti, nei leiskite darbuotojams gadinti kėbulo dažus ar juos tepti dar vienu purvo sluoksniu.

Kaip dažnai reikia plauti automobilį?

Kaip dažnai turėtumėte plauti automobilį, labai priklauso nuo jūsų vairavimo pobūdžio ir gyvenimo sąlygų. Jei gyvenate daugiabutyje ir jūsų automobilis stovi lauke, veikiamas UV spindulių, purvo, žiedadulkių, paukščių išmatų, sulčių ir vabzdžių, jį reikėtų plauti bent kas dvi ar tris savaites. Jei automobilis didžiąją laiko dalį stovi garaže, jį galima plauti kas tris-keturias savaites.

Visada stenkitės nuplauti automobilį, kol jis dar nėra labai purvinas ir kol kokia nors aštresnė purvo dalis nepažeis dažų sluoksnio.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Automobilio priežiūra.

Kitos dažniausiai pasitaikančios automobilio plovimo klaidos šiame video:

tunelinė plovykla
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.