Reikalavimai pirmosios pagalbos vaistinėlei nuo 2022 metų

Reikalavimai pirmosios pagalbos vaistinėlei keičiasi nuo 2022 m. balandžio 1 d. Atnaujinimas: naujo reikalavimo įsigaliojimas atidėtas iki 2023 m. sausio 1 d. dėl išaugusio poreikio padėti medicininiais reikmenimis šiuo metu besiginančiai Ukrainai nuo Rusijos invazijos.

 

Nors Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad automobilių savininkams ne visais atvejais prireiks naujos vaistinėlės, t.y. kai kuriems užteks turimą vaistinėlę papildyti naujomis reikalavimus papildžiosiomis priemonėmis, realybė yra tokia, kad apvažiavus daugybę vaistinių ir bendro pobūdžio prekio parduotuvių, rasti rinkinių papildymų yra gana sudėtinga užduotis. Dažniausiai pardavėjai ir vadybinikai siūlo įsigyti pilną naujos komplektacijos vaistinėlę, kurios kaina sudaro apie 50 Eur. Visgi gerai panaršius internete, galima rasti rinkinius, kuriuos sudaro tik naujai privalomos priemonės. Pavyzdžiui, Autoreka, juos parduoda už 16.99 Eur (spalio 30 d.). Prekybininkų siekis parduoti gerokai brangesnius pilnos komplektacijos rinkinius yra nei tik veidmainiškas, bet ir niekaip nesiderina su atsakingu vartojimu ir aplinkosauga. Dėl kelių naujų produktų keisti visą senąją vaistinėlę tikrai nėra sąmoningas ir šiuolaikiškas skatinimas.

 

Dėmesio: jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau nei 2019 m. sausio 1 d., vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį.

 

Nepamirškite, kad nuvykus atlikti automobilio techninę apžiūrą (TA), taip pat privalėsite turėti naujosios sudėties medicininės vaistinėlės rinkinį. Jei pirmosios pagalbos rinkinys nėra tinkamai sukomplektuotas ar jo nėra visai, neatitikimas TA fiksuojamas kaip „nedidelis trūkumas“. Tai nereiškia, kad negausite teigiamos patikros išvados (jei nėra kitų techninių trūkumų) ir galėsite toliau dalyvauti eisme. Tačiau automobilio savininkas ar valdytojas yra įpareigojamas savarankiškai šį trūkumą pašalinti – pakartotinai atvykti į TA stotį nereikės.

 

Vairuotojai turi įsigyti naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinį arba, jei pirmosios pagalbos rinkinys atnaujintas ne anksčiau kaip 2019 m. sausio 1 d., pasipildyti 2 vienetais turniketų, skirtų stipriam kraujavimui stabdyti.

 

2019 m. ir vėliau pardavinėjamų vaistinėlių turinį sudarė:Naujos priemonės, kurias privaloma turėti nuo 2022 m. balandžio 1 d.:
Sterilūs įvairaus dydžio pleistrai (10 vnt.)Sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm x 10 cm, pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm x 180 cm (1 vnt.)
Ruloninis pleistras (1 vnt.)Vienkartinės medicininės pirštinės (2 poros)
Nesterilūs tvarsčiai (5 vnt.)Vienkartinės apsauginės plėvelės / pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti (2 vnt.)
Palaikomieji trikampio formos tvarsčiai (2 vnt.)Vienkartiniai šalčio maišeliai (2 vnt.)
Pirmosios pagalbos žirklės (1 vnt.)Turniketai, skirti gausiam kraujavimui galūnėse sustabdyti (2 vnt.)
Specialios antklodės, skirtos paguldyti ar apkloti nukentėjusįjį, kurių plotis būtų ne mažesnis nei 130 cm x 200 cm (2 vnt.)
Sterilūs žaizdų tvarsčiai, kurių plotis būtų ne mažesnis nei 5 cm x 10 cm
Atmintinė - pirmosios pagalbos teikimo instrukcija / turniketo naudojimo taisyklės (1 vnt.)

 

Primename, kad už netinkamą pirmosios pagalbos rinkinį ar vaistinėlės neturėjimą automobilyje, vairuotojams yra taikoma administracinė atsakomybė, t. y. bauda nuo 10 iki 12 eurų. Policijos pareigūnai turi teisę patikrinti, ar transporto priemonėje yra reikalavimus atitinkantis pirmosios pagalbos rinkinys, tačiau specialių reidų rengti neplanuoja.

 

Reikalavimai pirmosios pagalbos vaistinėlei

 

Kiti straipsniai, kurie sudomino skaitytojus:

Ar reikia važiuojant rakinti automobilį iš vidaus?

Ar saugu važinėti su įskilusiu priekiniu stiklu?

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.