priekiniai ruko zibintai

Galiniai ir priekiniai rūko žibintai: sutartinis ženklas ir naudojimas

Galiniai ir priekiniai rūko žibintai: Vairavimas esant rūkui gali būti labai pavojingas, nes vairuotojo matomumas gali sumažėti iki kritinės ribos. Dėl to vairuotojams kyla didesnė susidūrimų ir nelaimingų atsitikimų rizika. Tačiau yra paprastas sprendimas, kuris gali ženkliai pagerinti automobilio valdymo sąlygas bei saugumą: laiku įjungti ir naudotis automobilyje įrengtais rūko žibintais.

Rūko žibintai – tai specialūs priekiniai ir galiniai žibintai, kurių paskirtis – prasiskverbti savo šviesa pro tirštą rūką ir pagerinti matomumą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius rūko žibintų naudojimo privalumus ir tai, kaip jie padeda užtikrinti eismo saugumą esant blogoms oro sąlygoms.

Geresnis apšvietimas ir matomumas

Pagrindinė rūko žibintų funkcija – pagerinti apšvietimą ir matomumą esant rūkui, miglai ar kitoms prasto matomumo sąlygoms. Juose naudojami platūs, kampu nukreipti spinduliai, kurie skleidžia šviesą horizontaliai ir apšviečia didesnę kelio dalį, palyginti su standartiniais priekiniais žibintais. Šis platesnis šviesos laukas leidžia vairuotojams blogo matomumo sąlygomis geriau matyti kelią, eismo juostų ženklinimą ir kliūtis.

Geriau nei ilgosios šviesos

Svarbu pažymėti, kad rūko žibintai yra sukurti kitaip nei tolimųjų šviesų žibintai. Tolimųjų šviesų žibintai skleidžia šviesą į kelio tolumą, tačiau toks pat principas rūko sąlygomis gali pabloginti situaciją. Šviesa atsispindi nuo rūke esančių vandens lašelių, todėl atsiranda akinimas, dėl kurio vairuotojams tampa sunkiau matyti. Rūko žibintai naudoja šviesos spektrą, kuris geriau prasiskverbia pro rūką ir sumažina akinimą. Jie leidžia aiškiau matyti kelią, todėl juos geriau naudoti nei tolimąsias šviesas.

Išvenkite avarijų ir susidūrimų

Pagerindami matomumą esant blogam matomumui, rūko žibintai padeda vairuotojams išvengti avarijų ir susidūrimų. Per rūką žmogaus regėjimas ir matomumas susilpnėja, todėl rūko žibintai yra tiesiog gelbėjimosi ratas, leidžiantis vairuotojams greičiau pastebėti pavojus ir reaguoti. Nesvarbu, ar tai būtų kliūtis kelyje, briedis, ketinantis pereiti kelią, ar net kita transporto priemonė, rūko žibintai suteikia vairuotojams tokių brangių papildomų sekundžių, reikalingų stabdymui ar pavojaus išvengimui. Tai įprastas saugos elementas šiuolaikiniame automobilyje, kuris gali lemti esminį skirtumą tarp nedidelio susidūrimo ir mirtinos avarijos.

Laikykitės teisingos eismo juostos

Rūko žibintai taip pat padeda vairuotojams išlikti tinkamoje kelio juostoje. Esant tirštam rūkui gali būti labai sunku įžiūrėti eismo juostas skiriančias linijas. Rūko žibintai apšviečia daugiau kelio šonus, todėl vairuotojai gali aiškiai matyti eismo juostų ribas ir išvengti nuvažiavimo į kitas eismo juostas arba apskritai išvažiavimo iš kelio. Taip užkertamas kelias galimybei susidurti su priešpriešiais atvažiuojančia transporto priemone.

Lengviau būsite matomi

Rūko žibintai ne tik pagerina vairuotojo matomumą, bet ir padaro transporto priemonę geriau matomą kitiems vairuotojams ir pėstiesiems. Žibintai yra daug ryškesni nei standartiniai priekiniai žibintai, todėl priešpriešais atvažiuojantys automobiliai gali matyti jūsų transporto priemonę iš didesnio atstumo net ir esant tirštam rūkui. Dėl to kiti vairuotojai turi daugiau laiko sureaguoti ir išvengti jūsų transporto priemonės.

Pritaikomumas ir patogumas kelyje

Viena iš geriausių rūko žibintų savybių yra ta, kad juos galima taikyti universaliai. Dauguma rūko žibintų sistemų leidžia vairuotojui rankiniu būdu juos įjungti ir išjungti pagal poreikį. Tai reiškia, kad juos galite naudoti važiuodami esant prastam matomumui dėl rūko, lietaus ar dulkių sukūrių. Kai rūkas atslūgsta arba keliai tampa gerai matomi, galite juos išjungti, kad be reikalo neapakintumėte kitų vairuotojų. Jie papildomai apšviečia jūsų kelią būtent tada, kai to labiausiai reikia. Daugelyje transporto priemonių kontrolinė lemputė primena vairuotojui, kad rūko žibintai įjungti, todėl juos galima išjungti po naudojimo.

Priekiniai rūko žibintai: Galimi trūkumai

Nors rūko žibintai teikia didelę naudą, reikia atsižvelgti ir į keletą galimų trūkumų. Pirma, rūko žibintai gali turėti mechaninių gedimų arba perdegti. Svarbu reguliariai tikrinti rūko žibintus ir pakeisti perdegusias lemputes, kad jie išliktų funkcionalūs. Rūko žibintai gali taip pat blogai veikti, jei laidai yra nekokybiški. Neveikiant rūko žibintams, bus prarastas geresnio matomumo rūke privalumas. Vairuotojai turėtų užtikrinti, kad žibintai būtų gerai prižiūrimi ir veiktų be priekaištų.

Rūko žibintai taip pat greičiau naudoja automobilio elektros sistemos energiją. Dėl papildomo energijos suvartojimo gali išsikrauti automobilio akumuliatorius, ypač jei žibintai paliekami įjungti atsitiktinai. Vairuotojai turėtų pasirūpinti, kad rūko žibintai būtų išjungti, kai jų nebereikia, kad išvengtų problemų su akumuliatoriumi. Galiausiai, jei rūko žibintai naudojami netinkamai, esant geram matomumui, jie gali akinti priešpriešiais atvažiuojančias transporto priemones.

Nėra jokių abejonių, kad priekiniai rūko žibintai bei galiniai rūko žibinti pavojingomis vairavimo sąlygomis pagerina saugumą ir matomumą. Tik įsitikinkite, kad juos naudojate tik tada, kai reikia, ir tinkamai prižiūrėkite.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Automobilio prietaisų skydelio simboliai


Priekiniai rūko žibintai ir jų ženklas automobilio prietaisų skydelyje: Kaip įjungti rūko žibintus?

Rūko žibintų simbolius, skirtus jiems įjungti arba išjungti, paprastai galima rasti ant prietaisų skydelio mygtuko, ant posūkių rankenėlės šalia vairo arba šalia ratuko – svirtelės, kuriuo valdote įprastus žibintus.

Priekiniai rūko žibintai: Priekinius rūko žibintus vaizduoja į kairę nukreiptas žibintas, o per vertikalią banguojančią liniją įstrižai žemyn nukreiptos linijos.
Galiniai rūko žibintai: Galiniai rūko žibintai vaizduojami priešinga kryptimi nukreiptu žibintu, kurio linijos nukreiptos horizontaliai tiesiai per banguotą liniją.

Nuotraukose matysite, kur galite rasti ir įjungti savo automobilio priešrūkinius žibintus:

priekiniai rūko žibintai
priekiniai ruko zibintai

Prietaisų skydelyje taip pat dažniausiai aktuvuojasi atitinkami simboliai, jeigu įjungėte rūko žibintus:

priekiniai rūko žibintai

Kaip naudoti priešrūkinius žibintus taip pat galite pasižiūrėte šiame video:

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.